Skocz do zawartości

[model 3D] Części rowerower modelowane w 3D


Rekomendowane odpowiedzi

Powitać ;)

Siedzę od dłuższego czasu w modelowaniu 3d i jako że mój aktualny projekt związany jest z tematyką rowerową, pomyślałem że dam tu swoje prace - a nuż widelec się spodoba...

 

Hamulec to Avid BB5, który sam posiadam, a kółko to Mavic Crossride, które to planuję posiadać :D

3th.jpg

hi-res

 

Mam więcej renderów, ale nie będę na razie pokazywał, bo może akurat się Wam nie spodoba :P

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetne ! Nie znam się za zbytnio na grafice, na modelowaniu tym bardziej, ale podoba mi się ! Nie wiem tylko czy to perspektywa, czy moje oko już dzisiaj ma dość ale tarcza jest jakby nie naturalnie za bardzo po lewej stronie...

Kolorki na to nałożyć i jak "ta lala". Ramy też robisz ?

 

Wstawiaj resztę ;) !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wax, dzięki! Być może to perspektywa, najlepiej sam oceń po poniższych renderach :D Szczerze mówiąc pierwszy raz robię coś związanego z rowerem, do tej pory robiłem głównie samochody i wizualizacje... Ramę zrobię, a przynajmniej jej część, jeszcze nie mam konkretnego pomysłu na scenkę. Planuję zrobić jeszcze oponkę (pewnie Schwalbe Nobby Nic jeśli nic mi się nie odmieni) i amortyzator (pewnie Marzocchi MX Pro), co dalej - zobaczymy ;)

Skiba_TG, dzięki również :P Tutaj reszta renderów:

 

1th.jpg

hi-res

 

2th.jpg

hi-res

 

4th.jpg

hi-res

 

5th.jpg

hi-res

 

Gdzieniegdzie widać błędy od eksportu modelu, ale w finalnej wersji będzie to usunięte. Felga to tylko zarys na razie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę fajowe ;) Naprawdę bardzo mi się podoba i powiem jedno : trzaskaj dalej !

Błędy błędami, ja nic nie widzę bo nie wiem na co patrzeć :D hehe, ale ogólny efekt jest bardzo ładny, estetyczny.

 

Z tym kołem to chodziło o to, że piasta i tarcza ją jakby nie na środku, że jakby popatrzeć całkiem z boku to te elementy nie byłyby w osi koła. Możliwe że to perspektywa.

Aż sobie pościągałem na dysk :P Hmm, aż mi się zamarzyło o ramce XTC w takiej formie :P Powodzonka.

 

3dMaxem trzaskasz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

olek123, dziękować :D Modeluję głównie w 3ds maxie, ale ten projekt w całości w Rhinoceros (jedynie render w 3ds max) - przy okazji uczę się programu.

 

Wax, możliwe, że jest tak jak mówisz - sprawdzę! Myślałem o zrobieniu przerzutki Deore XT Shadow, ale... może kiedyś ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie super, też mi po głowie chodzi projekt mojego rowerku w 3d maxie. Już zacząłem męczyć moją ramkę, ale musiałem przerwać na chwile na rzecz innego projektu.

Widzę, że lecisz na maxa z detalami tylko czy jest sens? Czy z tego ujęcia, które zrobisz będzie widać napis na tarczy albo klocki hamulcami? Nie wiem jakim kompem dysponujesz i ile zajmie Ci finalny render, ale moim zdaniem za dużo niepotrzebnych detali, których i tak nie będzie widać.

Co do tarczy to te te "wypustki" są zawsze tam gdzie dziurka, a u Ciebie się to nie pokrywa. Jak jedziesz na maxa z realizmem to konsekwentnie ;)

Generalnie to full wypas. Wrzucaj więcej renderków :D

 

PS.Ale z piastą mavica poszedłeś na łatwizne :P Ma łatwiejsze "ustawienie" szprych niż normalne piasty ;P Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że lecisz na maxa z detalami tylko czy jest sens? Czy z tego ujęcia, które zrobisz będzie widać napis na tarczy albo klocki hamulcami? Nie wiem jakim kompem dysponujesz i ile zajmie Ci finalny render, ale moim zdaniem za dużo niepotrzebnych detali, których i tak nie będzie widać.

Z jednej strony masz rację, ale z drugiej chciałem potrenować sobie modelowanie nurbsami i zauważyłem, że sprawia mi to przyjemność :verymad: Komp już nie z takimi modelami sobie radził, a w razie kłopotów są jeszcze warstwy :thumbsup:

 

Co do tarczy to te te "wypustki" są zawsze tam gdzie dziurka, a u Ciebie się to nie pokrywa. Jak jedziesz na maxa z realizmem to konsekwentnie :verymad:

Rzeczywiście, dzięki za spostrzegawczość! Poprawię to dzisiaj.

 

PS.Ale z piastą mavica poszedłeś na łatwizne :D Ma łatwiejsze "ustawienie" szprych niż normalne piasty ;P Pozdro.

Szczerze mówiąc to nie pomyślałem o tym... Wybrałem koło mavica, bo ubóstwiam ten sposób zaczepiania szprych w piaście (i same szprychy też) - i w sumie dobrze trafiłem, bo zaplatanie na 3 to już by była niezła masakra!

 

Bula, dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

c1ach, dokładnie :icon_wink:

siwy84, no nie powiem, ciężko trochę się przerzucić z poly-modelingu na nurbsy, ale ta technika mnie jakoś bardziej fascynuje.

 

Zrobiłem bieżnik opony - Schwalbe Nobby Nic. Miałem dzisiaj jeszcze nie pokazywać (jakimś cudem przy eksporcie zrobił się odstęp między klockami a oponą, brakuje napisów bocznych i trochę za rzadka siatka przy eksporcie), ale może akurat wychwycicie jakiś błąd to jutro poprawię :thumbsup: Obręczy jeszcze nie ruszałem...

 

6th.jpg

hi-res

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DC, pewnie, że się pobawię, ale wolę zawsze mieć z głowy model :icon_wink:

MateuszA, ze zdjęć wychodziło mi, że właśnie taka jest odległość między klockami - nie liczyłem ich bo bym się zaliczył :P Wentylek poprawię, a napisy (te wytłaczane) takie są - co innego te malowane :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...