Skocz do zawartości

[problem] klej na ramie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Dzisiaj pozbyłem się moich starych naklejek z ramy.Z zrywaniem ich nie było dużego problemu ale pozostał na ramie klej ale tylko z brzegów naklejek i widać tj. kontury.Próbowałem pozbyć się kleju mokrą szmatką ale cały nie zszedł.Nie chce go skrobać jakimś narzędziem bo mogę porysować ramę.Może znacie jakieś sposoby usunięcia kleju?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami można zeskrobać ręcznie, ale raczej nie. Możesz spróbować spirytusem, ale pewnie nie da rady, rozpuszczalnikiem typu aceton, raczej nie będzie zbyt silny, benzyną ekstrakcyjną... Jak nie, to można się zdać na specjalne środki, widziałem takie w sprayu, specjalnie do usuwania naklejek, z samym klejem na pewno sobie poradzą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa, że przed chwilą walczyłem z klejem po owijce na kierze. Mokrą szmatką nie ma szans tego usunąć, czyściłem to szmatką nawilżoną benzyną, a i tak nie wszystko zeszło i jeszcze troszkę się lepi. Ale po naklejkach to tam sporo mniej masz tego kleju niż po owijce B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc.Dzisiaj pójdę do sklepu po denaturat i może uda się wyczyścić ramę.Ale mam jeszcze jedno pytanie ,kupiłem takie naklejki http://www.allegro.pl/item547739462_super_...ejki_scott.html i nie wiem czy konieczne jest zabezpieczenie ich lakierem bezbarwnym?Jeśli tak to czy taki był by ok? http://www.allegro.pl/item547640220_lakier...kryl_400ml.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

naklejki z metalu(akurat z samochodu ale myślę że dużej różnicy nie ma) usuwałem polewając je wrzątkiem... zeszły bez problemu a i śladu kleju nie było.. myślę że warto to wypróbować zanim potraktujemy ramę rozpuszczalnikiem

 

PS te "kontury" które zostały po zerwani naklejki to po prostu odrobina syfu która dostała się pod naklejkę i przykleiła się do resztek kleju... wyczyść dokładnie całą ramę bo resztki kleju(nawet niewidoczne gołym okiem) będą łapać brud i na ramie zaczną pojawiać się plamy. Benzynka dobry pomysł.. rozpuszczalnik którego czasem używam do czyszczenia napędu potrafi "spolerować" matowy lakier na mojej ramie:/ dlatego z tym trzeba ostrożnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kleju się już pozbyłem benzyną.Dzięki za pomoc.Mam jeszcze jedno pytanie ,kupiłem takie naklejki http://www.allegro.pl/item547739462_super_...ejki_scott.html i nie wiem czy konieczne jest zabezpieczenie ich lakierem bezbarwnym?Jeśli tak to czy taki był by ok? http://www.allegro.pl/item547640220_lakier...kryl_400ml.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jeśli chcę je zabezpieczyć takim lakierem to nałożyć lakier tylko bezpośrednio na naklejki,czy trzeba będzie lakierować cały rower.Chodzi o to czy gdy polakieruje tylko miejsca na których są naklejki to czy nie będą one się odróżniać od lakieru na reszcie ramy?Może to głupie pytanie ale nigdy tego nie robiłem, a wolę to zrobić bo moim zdaniem te naklejki zniszczą się szybko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jeśli chcę je zabezpieczyć takim lakierem to nałożyć lakier tylko bezpośrednio na naklejki,czy trzeba będzie lakierować cały rower.Chodzi o to czy gdy polakieruje tylko miejsca na których są naklejki to czy nie będą one się odróżniać od lakieru na reszcie ramy?Może to głupie pytanie ale nigdy tego nie robiłem, a wolę to zrobić bo moim zdaniem te naklejki zniszczą się szybko.

Może ktoś zna odpowiedz na to pytanie?Już wiem czym pozbyć się kleju. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Z tymi naklejkami... gra nie warta świeczki. Jak chciałbyś zrobić to porządnie to należałoby polakierować cały rower. Pomijam już fakt że potrzebne jest doświadczenie w malowaniu żeby jakoś to wyszło. Jak pomalujesz tylko fragment to będzie widać różnicę. Naklej te wlepki a jak się zniszczą to wymienisz i już.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...