Skocz do zawartości

[Zoom] Ciekawy amortyzarot zoom za 99zł.


Rekomendowane odpowiedzi

To juz wolalbym sztywny widelec z szosowki zamontowac do roweru DH niz ten "dołnhilowy" wynalazek...

Mi to podpada pod makrokeszowa czesc... Ma ladnie wygladac i to tyle... (czyt. karbonowy wyglad)

Mozesz kupic i przetestowac to cudenko :D Przeciez jak za taki amortyzator to smieszne pieniadze :D

 

I wogole jaki LOL, w opisie na aukcji pisze: MTB (górski) a na samej aukcji autor pisze, ze to amor downhillowy...

Juz samo to wzbudza podejrzenia

 

A tu jeszcze inny rodzynek:

http://www.allegro.pl/item495595171_amorty...cape_327_1.html

 

Amortyzator nie posiada mocowania na hamulec tarczowy, montujesz do niego hamulce tzw. v-breki.

 

Ale beka z tego amora poszla... Spadle z krzesla... No nie moge ze smiechu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle mnie chyba zrozumieliście.

Nie interesuję się tym amortyzatorem, nie chcę go kupić itp itd. Po prostu zauważyłem, że się trochę wyróżnia spośród innych w cenie do 100zł.

A co jak ten będzie np. lżejszy od innych? To samo "tłumienie" a waga lżejsza, oczywiście mogę się mylić, ale wiem na swoim przykładzie, kupiłem tak o z ciekawości starego rst (za bardzo małe pieniądze) okazało się, że waży 1740g. waga mnie zaskoczyła.

Ogólnie mówiąc, szukam plusów w takich tanich rozwiązaniach, nie każdego stać na amortyzatory od 400zł. w górę.

 

Natomiast te amortyzatory w różnych kolorach wyżej podane są pewnie podobne w budowie lecz o banalnym wyglądzie.

 

Nie wiem może jak ktoś będzie potrzebować amortyzatora do 100zł. to zamiast wziąć zwykłego RST weźmie trochę wyróżniającego się z tłumu Zooma :D Wszyscy mają przecież różne gusta

Takie odejście od formy :D

 

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz zobaczyłem to, że jest to: "AMORTYZATOR DOWNHILLOWY" Chyba dla ludzi jeżdżących inaczej, ale

nie ma co przeżywać, tego wiadomo, że się nie nadaję do zjazdów.

Poza tym zna ktoś widelec downhillony za 99zł.? Na Allegro wiele osób reklamuje, i wypisuje bzdury, żeby tylko sprzedać naiwnemu klientowi swój towar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie wyrobom firmy Zoom zły P.R. zrobiły tanie amortyzatory. Ciężkie , wiotkie, brak tłumienia ale za to cena niska.

Pakowane były do najtańszego marketowego chłamu :D

Po za tymi najtańszymi amorkami zoom robi też takie które można już zaakceptować. Takie jak ten właśnie gorodo

Sprzedający z opisem totalnie przegiął. W tej branży magia marketinga nie działa

Bikerzy to gadżeciarze i byle kitu sobie wcisnąć nie dadzą

HMM 80 mm do DH i brak mocowania pod tarczę ale jako widelec do roweru wycieczkowego jak najbardziej.

Na żywo robi naprawdę dobre wrażenie. Waga - nie wiem, widziałem go w rowerze i zainteresowałem się nim bo myślałem że to coś jak DT-Swiss

Pracuje całkiem a wygląda powalająco

Imo warty stówki

Jak ktoś gra w RPG to ten amor daje +5 do lansu ;)

 

BTW Zoom robi bardzo różne rzeczy

sztyce mostki i kiery są w niskich cenach i są :)

a jak za tą cenę są nawet bardzo bardzo OK

Amortyzatory Hmm tu bywa różnie. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda ciekawie. Zauważyłem ciekawą rzecz a mianowicie osłony na golenie.

I teraz pytanie, czemu odchodzi się od tych osłon? Kiedyś były one standardem w widelcach

RSa, Marcoka czy Manitou. To moda, kolejny krok do zmniejszenia masy czy co? Według mnie

to była dobra sprawa, bo ślizgi tak bardzo się nie brudziły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem okazję pojeździć kiedyś na takim widelcu (Zoom 640 Gordo z pierwszego postu). Skok realny rzędu 40mm, kultura pracy zerowa. Plastikowe ślizgi, więc pomimo goleni porównywalnych z Fox 40 sztywnośc mierna. Zero uszczelnienia na górze - widoczne na zdjęciu neopreny są jedyną osłoną przed przedostawaniem się brudu do środka. Dolen golenie to cienkościenne aluminiowe rurki oklejone folią w kolorze "carbon". Dolne haki wciśnięte do wnętrza rurki i przynitowane.

Oglnie: G....o jakich mało. RST Gila TL wymiatała przy nim pod każdym względem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś gra w RPG to ten amor daje +5 do lansu :)

 

Gralem kiedys w RPG :D

Mhm... Do tego:

+ 4kg do wagi

- 10 do sztywności

+ 3 do zlaman (masa x predkosc)

+ 12 do OTB

+ 1 do grillowania kielbasek

+ 2 do szybkosci

- 25 do tarcz

- 6 do tlumienia

+ 4 do wyrywania kierownicy z rak na byle kamieniach

Bilans -15 za 100zl

 

Nagrody: PC KOMPUTER POLECA, CD-ACTION GODNA CENA, CLICK! SUICIDE WINNER TEST, KOMPUTER SWIAT ECONO

 

Jesli zalezy Ci bardziej na szpanie przed kolegami na Wigrach 3 niz na swoich kosciach i glowie, to jest to wybór wlasnie dla Ciebie!

Nie boisz sie przygód, smierci, wracania 25km do domu pieszo? BIERZ GO RIGHT HERE RIGHT NOW!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...