Skocz do zawartości

[Rama] do XC dla drobnej kobiety


olaola

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam KROSSa A4 z rama 17". Jest ona dla mnie za duza -mysle, ze lepsza bylaby 15" albo nawet 14". Chce kupic nowa rame i przelozyc do niej osprzet z A4.

 

Do tej pory udalo mi sie znalezc ramy: AUTHORa Basic i ACCENTa el Ninio, el Norte.

Czy moglibyscie polecic mi cos innego? Cos w rozsadnej cenie do 500 zl. Preferuje rame meska, chociaz nie upieram się przy niej.

 

Prosze o pomoc. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Za duża rama" znaczy pewnie jednocześnie i za wysoka i za długa.

 

W razie czego - wciąż mam wątpliwości bo po prostu szkoda mi tej ramki :P ale przy jakiejś sensownej ofercie AUTHOR VERSUS 15" jest na sprzedaj... Co prawda geometria jest męska i raczej na energiczniejszą jazdę (spokojnie toleruje amorka nawet 100mm) ale zawsze to jakaś opcja. Co do zawartości "setu" jestem otwarty na propozycję (sztyca, zaciski, pancerzyki, przerzutka przednia LX, nawet ostatnio stery TH znalazłem :mellow: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, dziekuje za propozycje! :)

Rock Machine to interesujaca opcja; martwi mnie za to jej dostepnosc (tylko w D), a co za tym idzie -problemy ze zdobyciem :unsure: .

MrJ bardzo podoba mi sie Twoja Ramka :) . Jesli mialabym ja brac, to na pewno z nabitymi sterami.

 

Jesli chodzi o rozmiar, to powinien byc OK. Mam 159/68.

 

Musze jeszcze dobrze przemyslec ten zakup... Konczy sie sezon, zaczyna sie rok akademicki no i wydatkow nie malo :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, ramka leży sobie zabezpieczona od wiosny i może tak leżeć aż do następnej ;)

Ze sprzedażą jest tak, że niby już nie będę na niej jeździł (Ma ;) też nie bo ma swoją co prawda cięższą, ale bardziej odpowiadającą jej bo raczej komfortową niż sportową Meridę Sub) ale się za nią sporo nachodziłem, dobrze mi służyła i jest w stanie "prawie nieśmiganym" więc po prostu szkoda... gdyby nie przesiadka an fulla, tematu by nie było :rolleyes: Ale cóż, takie życie :D

 

Rozmiar będzie w sam raz - ja co prawda mam "aż" ok. 172cm, ale preferuję ramy zdecydowanie podwymiarowe :) Ma :P (też niecałe 160cm) siedziała na Versusie kiedy jeszcze był złożony i za wysoki się nie okazał, za długi raczej też nie - no może z centymetr-półtora, ale to już taka sportowa geometria.

 

W razie czego jestem uchwytny pod mailem misterj@vp.pl (zresztą dostępnym zawsze w profilu). Nabicie sterów to w razie czego minuta roboty - to TH montowane swego czasu standardowo do Accentow ElNino. Oryginalnych Ritcheyów się pozbyłem bo były ciężkie i z wkurzającymi półzintegrowanymi łożyskami - nawet tego nie szło wyczyścić :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Jaką ramę możecie polecić?W rozmiarze 15'', mam 165 cm wzrostu. Chodzi mi o to,żeby była lekka, do jazdy w maratonach.

Myślałam o No Saint Angel lub No Saint Urian.

 

Obecnie jeżdżę na ramie Wheeler Thunderbolt (zdjęcie) i kompletnie nie pasuje mi geometria. Pomimo założenia prostej sztycy i krótkiego mostka wciąż nie sięgam rękami do kierownicy, kolana mam za wysoko ,chociaż stopami nie mogę dotknąć ziemi, kiedy siedzę na siodełku. Do tego dochodzą bóle karku i drętwienie prawej ręki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja dziewczyna ma 160cm. Jeździ dystanse mega na mazovii.

Nie wiem o jakim XC myślisz..

Na wiosnę kupiliśmy Scotta Contessę 40 w rozmiarze S. Istotną rolę przy zakupie odgrywała cena ( limit = 2k zł).

Jest z niej bardzo zadowolona.

 

Pozdr,

Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z dziewczyna mielismy 2 contessy 50 przez ostatnie pol roku, jedna skradziona w rozm. S, teraz kolejna w rozm. M.

 

Rozm. S byl Naprawde ZA MALY przy jej wzroscie vide 165cm i standardowym mostku.

Rozm. M jest ok, ale przy gietej kierze jest dziwna geo i jest jej tak sobie. Moze takze za krotki most. Jeszcze testujemy ustawienia wszystkiego i siodla.

 

To tak z jej punktu widzenia.

Teraz moj - meski punkt widzenia (mam 175cm wzrostu), bo ona jeszcze nie jezdzila sportowo, ja przejechalem tydzien temu wyscig XC w Lublinie na globusie na Contessie 50 rozm. "M" wszystko jak w standardzie.

Podjazdy byly hardcorowe, naprawde nie jest to dobra rama na podjazdy chyba ze wiekszy rozmiar, bo geo sie zmienia wraz z rozmiarem w contessie. Z drugiej strony nie mialem SPD, gieta kiera i krotki most. To byla katorga na podjazdach. Tak wiec jak ktos chce podjezdzac na contessie to most 110-120mm przy tym rozmiarze i prosta kiera.

Zjazdy = swietnie sie na tym zjezdza, szybkie, waskie, krete partie nie sa problemem. Naprawde zadziwiajaca kontrola w lesie na waskich sciezkach.

Do spokojnej jazdy jest to mimo za mala rama dla mnie, czlowiek zle sie czuje przy tym wzroscie przy dlugich przejazdach. Podejrzewam ze na "L" moglbym sie scigac bo badz co badz fajna ramka do scigania.

 

Jezdzilem takze na "S" swego czasu, i nie polecam :thumbsup:

 

Dodatkowo jesli chodzi o sztyce.

350mm byla za mala/na styk (165cm) dla dziewczyny przy "S"

350mm jest ok przy "M"

350mm jest za mala przy moim wzroscie (175cm)

 

http://scott.pl/product.php?id_cat=90&id_prod=458

Click! -> Geometria.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A maratony to nie XC ?

Piszesz , że nie pasuje ci geometria, ale kto inny jak nie ty sama musisz się przymierzyc do roweru i stwierdzić czy ci pasuje.

Z tego co piszesz rama jest za duża, więc szukaj innej, a najlepiej przymierz się do innych rowerów w takim rozmiarze.

 

Ponadto według mnie masz za długi mostek,pewnie można założyć jakieś 20 mm krótszy, skoro piszesz, że kolana masz wysoko, załóż mostek ze wzniosem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie jeżdżę na ramie Wheeler Thunderbolt (zdjęcie) i kompletnie nie pasuje mi geometria. Pomimo założenia prostej sztycy i krótkiego mostka wciąż nie sięgam rękami do kierownicy, kolana mam za wysoko ,chociaż stopami nie mogę dotknąć ziemi, kiedy siedzę na siodełku. Do tego dochodzą bóle karku i drętwienie prawej ręki.

 

Co znaczy "kolana za wysoko"? Mi się to raczej kojarzy z za małą ramą.

 

Ile ten krótki mostek ma?

 

Nie mogłem znaleźć jej geometrii w necie, ale pewnie powinnaś szukać czegoś krótszego jeśli to wina ramy. Masz jakiś link? Może warto też spróbować giętą kierownicę? Ja bym raczej nie regulował odległości od kierownicy sztycą, bo to może szkodzić przy pedałowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponadto według mnie masz za długi mostek,pewnie można założyć jakieś 20 mm krótszy, skoro piszesz, że kolana masz wysoko, załóż mostek ze wzniosem.

 

Wg mnie to jeszcze amorek 100mm do tego roweru nie pasuje. Przy 80 obnizyłby sie przód roweru, mozna by krótszy mostek ze wzniosem załozyć i nawet by to nie uposledziłoby to zdolności roweru do podjeżdżania.

 

Zastanawia mnie jeszcze jedno. Jakie długie korby ma Karrlajn. Bo to tez moze przeszkadzać w jeździe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...