Skocz do zawartości

[kierownica] lekkie a wytrzymałość, co wybrać?


bigosz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Ze względu na to, że dopadła mnie kontuzja i siedzę w domu to zaczynam zastanawiać się nad zmianą pewnych części w rowerku i odchudzenie go. Na pierwszy ogień idzie kierownica. Mam na nią do wydania hmm... od bidy może być do 2stówek. Zastanawiam się nad czymś poniżej 150g, jednak nie wiem czy taka kierownica wytrzyma moja wagę - około 80kg.

To co mi wpadło w oko to:

- Ritchey WSC 25,4

- Pro Hi - Comp CarbonComposite 25,4

- RaceFace Evolve XC 25.4 mm

 

Co dobre, co złe, co innego polecacie...

 

Kierownica ma mieć zastosowanie głownie w lekkim xc. Może coś co da rade także w maratonie - jeśli uda się za rok.

 

Pzdrawiam

Dziekuje

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Przy twojej wadze nie kombinowałbym z tak lekkimi częściami,

chyba że chcesz co roku zmieniać.

 

Wybrałbym coś nieco cięższego,

ale na 31,8 mm i do tego mostek.

 

Przy twojej wadze - sam ważę podobnie,

OS się przyda, przynajmniej takie jest moje zdanie.

 

Byćmoże 25,4 mm będzie równie dobre,

kiedy jeździsz po prostym i nie ciskasz pod górę. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro jest to lekkie xc to nie widze problemu zeby uzyc takich kierownic jak na początku.

 

co do rozmiaru 25.4 czy 31.8 - mysle ze to raczej kwestia preferencji wizualnych a nie koniecznosci uzytkowej. przez wiele lat pierwsza średnica swietnie spelniala swoje funkcje w mtb, kierownice takie byly uzywane we wszystkich dyscyplinach i uzytkownicy nie marudzili.

kupilem os bo wizualnie do mnie trafia. ostatnio jezdzilem chwile z kierownica o mniejszej srednicy i sprawialo to dla mnie dziwne wrazenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm chodzi o nowego Eastona i FSA, czy o używkę? Bo szukałem i ich ceny krążą wokół 400-500zł. Jedynie na allegro Easton niecałe 300zł. =O

Aż tyle kasy nie wydam :)

Zastanawia mnie natomiast... Easton EA70 XC - 180zł i 149g, a także Race Face DEUS XC Flat - 200zł i 151g.

 

Pozdrawiam

Dziękuje

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

trzy dni temu dostalem moja kiere fsa kforce os za nieco ponizejej £50 to jest ponizej 200zl!!! jest naprawde lekka ok 130g 600mm flat, co do wagi i lekkich 'rzeczy' do tej pory jezdze na kierze speca karbon + thopson elite 130 stem 25.4 (nie jestem lekki 90+) zestaw ten nie sprawial zadnych problemow, a sprzet nie byl oszczedzany, jak za tobo te 25.4 spisywalo sie wysmienicie w przeszlosci i daleje jest ok, os moda???? (sam jej uleglem) ale gdyby ktos zapytal mnie o jakies racjonalne przeslanki za tym wyborem, to mialbym trudnosci z odpowiedzia, (dotam tylko ze czekam na most fsa os99 120mm ok 120g)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Hej,

 

Też sie przymierzam do zmiany kierownicy+mostek i jak na razie podpasowała mi cenowo i wagowo(nie wiecej niz 160g.)KCNC z tej oferty:

 

Kier.600mm 31.8(160g)

http://www.sklep.bikestacja.pl/product_inf...roducts_id=1978

 

i mostek 110mm 31.8(130g)

 

http://www.sklep.bikestacja.pl/product_inf...roducts_id=2157

 

co o tym sadzicie?

 

pzdr.

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc,

 

Szukam dla siebie jakiejs kierownicy. Ma byc prosta, mocowanie na 25,4. Waze 80 kg. Najpierw rozwazalem kiery o wadze ~130 g, ale czytajac forum szybko porzucilem ten pomysl. Chcialbym aby stosunek wytrzymalosc/waga byl zadowalajaacy. Teraz zastanawiam sie nad kierownica:

 

- Truvativ Flatbar (LINK)

- Easton EA50 (LINK)

 

Waga obu jest w granicach 175 g. Ktora byscie polecali bardziej i dlaczego?

 

Zalezy mi na wlasnym bezpieczenstwie, a czytajac watki na forum mam juz zupelny metlik w glowie. Jedni pisza, ze takie kierownice sie lamia, inni ze sa wytrzymale... Jest jeszcze opcja, ze zostawie kierownice, ktora mam - klocowaty, stalowy noname...

 

Pomozcie cos wybrac.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Jeśli dobrze pamiętam to słyszałem, że Tioga nie nadaje się pod rogi, bo jest krucha na końcach.

 

Witam,

nic takiego nie ma miejsca, u mnie dwa sezony, kilka upadków i żadnej "kruchości" nie odczułem, a cały czas śmigam z rogami.

pozdrawiam,

lukmar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...