Skocz do zawartości

[Korba] Dylemat miedzy SLX a XT


e9matic

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Przyszedl czas na wymiane korby w moim rowerku. Stara korba to jakis Truvativ na ISIS. Chce tym razem wydac troszke wiecej kasy i kupic cos porzadnego, sztywnego i zarazem lekkiego. Zastanawiam sie miedzy korbami XTka z 2007/08 Roku. Powiem szczerze ze '08 wizualnie nie podpadl mi, ale glownie nie o to chodzi :) Ciekawa propozycja jest korba SLXa '09. Czekam na Wasze uwagi opinie, w koncu jestescie fachurami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka o XT-ku juz nie jeden sie rozpisywal i chyba ciezko bedzie zrobic porownanie do SLX-a bo ten jest zbyt nowym produktem. Chyba bedzie 3eba poczekac za opiniami uzytkownikow... Sam mam teraz dylemat ale z tylna przerzutka czy brac SLX-a czy XT-ka :-) Wiec chyba pozostaje Tobie brac w ciemno korbe SLX-a - chociaz ja uzytkuje nowa DEORKE i jestem naprawde zadowolony, a sam SLX to przeciez wyzsza grupa:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wziął SLX'a. Co prawda na żądnej nie jeździłem. Ale jak zobaczyłem różnicę w wadze (to w końcu tylko 30 gramów) i w cenie to wole to tańsze. Obie mają Hollotech 2 więc sztywność powinna być taka sama. Wytrzymałość koronek też bo obie mają największą i średnią alu. A na żywca SLX nawet tak źle nie wygląda.

No i mi też się zbliża termin wymiany korby i raczej wezmę SLX'a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
170mm jest dla osób które lubią dużą kadencję.
Fifi: ja lubie duzakadencje, a jezdze na 175

 

A ja małą (czasem nawet bardzo, jeżdżę zdecydowanie siłowo, choć ostatnio jakby złagodniałem w tej kwestii :D ) i używam 170 ^_^ Każdy powinien sobie zmierzyć nogi i wtedy porównywać. Choć fakt że większość ludzi, czy mają 165 czy 185cm wzrostu, używa 175mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się wydaje, że z tą ceną i wagą to wybór wygląda tylko tak, że bierze się slx jeśli pomyśleć ekonomicznie i jak komuś się podoba to ze względu na wygląd, natomiast XT jeśli chce się mieć części hierarchicznie bardziej prestiżowe i raczej nie widze tu jakiegoś innego logicznego wytłumaczenia, chyba że shimano wyskoczy nam za rok z XT 2010 z masą XTRa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Wygląd SLXa na żywo powala, jeśli chodzi o tą kwestię to na pewno XT 2008 wypada słabiej.

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/...87a5d3a886.html

 

Jeśli chodzi o sztywność nie sądzę żeby pod nogą było to jakoś specjalnie odczuwalne dla zwykłego zjadacza km.

Zgadzam się z kolegą Andrew, że obecnie poza prestiżem XT nie oferuje nic więcej nad to co jest w SLX.

 

Pozdrawiam!

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...