Skocz do zawartości

[Suplementacja] Bierzecie?


Mateunio

Rekomendowane odpowiedzi

tak tylko wyjasniajac, kreatyna wyplukuje min wit C, ktorej to niedobory powoduja oslabienie, w konsekwencji np kwawienie, katarek itp, oczywiscie zaraz wyskoczycie, ze obecnie wit C jest we wszystkim, moze i jest, gorzej z przyswajaniem przez organizm...

 

efekty sa jak zjesz sloiczek np tej nieszczesnej kreatyny, ale co w tym fajnego, skoro od razu po cyklu zejdzie z ciebie woda, sila i wytrzymalosc rowniez troche spadna, a po roku nie bedzie po tym sladu, oczywiscie na muskulaturze ;) a co mam do suplementow tego typu? wg mnie jest to leczenie kompleksow

 

ciesze sie razem z wami, juz nie bede pisal w tym temacie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podraznienie mojego noska powoduje alergia i czesto nasilajacy sie katar, po kreatynie nic szczegolnego sie nie dzialo.

Dbalem przy tym o witaminy i odpowiednie jedzenie.

Po zaprzestaniu treningow na silowni wymiary owszem spadly ale tu przyczyna byl brak treningu silowego.

 

Co do odzywek to uwage trzeba zwracac na jakosc produktu, pelno jest walowanych rzeczy (bialka) marketingowego belkotu(hmbolon, masacra) oraz supli z dodatkiem roznych form koksu.

 

Jak dla mnie to wszystko jest dla ludzi byle z glowa :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nabial zważ też na to, że inaczej wygląda suplementacja w sportach siłowych, a inaczej w wytrzymałościowych. Napisałeś o schodzeniu wody po cyklu kreatynowym. Gdybyś Ty lub twój znajomy maił podstawową wiedzę, to wiedziałbyś że kolarze nie stosują monohydratu kreatyny tylko formy bardziej rozbudowane (jabłczan, ester). Monohydrat ma zdolności do retencji wody i dlatego stosuje się go częściej w kulturystyce do budowania masy. W kolarstwie czy biegach stosuje się inne formy kreatyny, które są trwalsze, wolniej rozkładają się do kreatyniny i co najważniejsze nie pompują wodą.

Dlatego ważne jest, jak to zaznaczył RafałB żeby wszystko robić z głową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie suplementacja nie jest zła pod warunkiem gdy ma jakiś cel i jest porządnie przemyślana. Jest sporo przypadków gdzie przy relatywnie niewielkich obciążeniach treningowych ludzie stosują sporo suplementów ot tak, nia mając przy tym poważniejszych celów sportowych.

Inna sprawa to przypadki w których czasem wręcz ciężko poradzić sobie bez suplementów. Bo np. tyrenując ponad 2000 km miesięcznie, często się ścigając organizm nawet przy dobrej diecie nie jest w stanie w pełni się regenerować z dnia na dzień. Wtedy stosowanie suplementów jest nawet wskazane, ale zawsze z glową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Co byście polecili dla początkującego? Z góry zaznaczam, że w temacie suplementów jestem zielony. Niczego nie stosowałem nigdy, zamierzam zacząć. Aha, i chciałbym też przybrać na masie [tak z 15kg by się przydało]

Jeden kolega (biker) mi polecił:

- Gainmass

- Olimpic IzoPlus

Natomiast drugi (który uczęszcza na siłownie):

- WPC Protein

- Olimp Carbo

- Olimp Vita Min Plus

- Enervit

 

Co wziąć? Może ktoś to jeszcze zmodyfikuje :) ? Jestem w tym zielony, więc dobrze jakby było tego jak najmniej bo mogę się pogubić z tym ;) Cenowo powiedzmy do 200zł/miech, ale dobrze by było jakby było poniżej tego budżetu bo rodzicę będą mi to sponsorować a też nie chce ich naciągać za bardzo. Z góry dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najwazniejsza kwestia - ile masz lat

 

lato to nienajlepszy czas to zwiekszania masy, po prostu bedzie to trudne, moze poczekac do jesieni, bo 15kg zeby bylo mniej wiecej w miesniach, to trzeba liczyc z 5 miesiecy, swoja droga zmieniasz dyscypline, czy jestes az tak wycieniowany?;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te 15kg to IMO przesada, jakbyś osiągnął taki przyrost masy to dopiero na przyszły sezon, teraz nie dasz rady przytyć tyle.

 

Ja łykam od jakiegoś czasu BCAA + wysokobiałkową odżywkę + dieta. Z efektów jestem zadowolony, przyrost masy mięśniowej jest zauważalny a i lepiej się jeździ.

Zastanawiam się jeszcze nad jakimś reduktorem tłuszczu i HMB, ale to już może ktoś by się wypowiedział, kto kuma klimaty suplementacji lepiej. Kiedyś pytałem to mi napisał ktoś że BCAA + białko wystarczy, a HMB nie wykorzystam czy jest to chwyt marketingowy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HMB i BCAA to antykataboliki, także nie ma sensu brać synergicznie tych dwóch środków.

Zmianę suplementów powinno się robić po cyklu, a więc jak obecnie bierzesz bcaa i białko, to po skończeniu cyklu robisz tydzień przerwy i bierzesz hmb i l-karnityne ( i oczywiście dużo białka w diecie, bo suplement, to tylko uzupełnienie). Po czym, możesz znowu dać reduktor - cla+termogenik (+ cały czas białko). I następnie - l-glutaminę/inny aminokwas+ odżywka wysokobiałkowa. I od nowa - bcaa....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomijajac fakt, ze masz dopiero 17 lat, ze rodzice swiadomie daja ci na to kase, to chociaz nie rob tygodniowej przerwy miedzy cyklami...daj organizmowi sie troche zregenerowac :/

 

termogeniki, nie wiem czy wszystkie, zawieraja efedryne lub jej pochodna/troche zmienione lancuchy ew obciete, mysle ze dalej tlumaczyc nie musze - chyba lepiej miec 1kg sadla niz niesprawny mozg albo pikawe...oczywiscie sa to skrajne przypadki :)

 

jak juz musisz, to moze zacznij od aminokwasow i czegos weglowodanowego do picia w czasie okolotreningowym, jesli uwazasz, ze sok winogronowy/porzeczkowy z woda wysokomineralizowana nie spelni twoich oczekiwan, to kup jakies carbo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciastek, ja to bym poczekał na Twoim miejscu jeszcze z rok, dwa z tym tyciem i suplementami. Tak jak napisał Nabial, hormony Ci grają i będą grać, od ziemi za dużo nie odrosłeś (tak jak ja :)), daj swojemu organizmowi jeszcze trochę popracować wzdłuż a nie wszerz.

Jeździj + dobre żarcie i będzie ok. Takie jest moje zdanie, ale jak tam chcesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

imo gluta, hmb (nie działa), aminy to strata kasy (chyba, że aspekt finasowy się nie liczy) lepiej gupic dobre wpc, jeśli nie masz tendencji do tycia carbo nie zaszkodzi, do tego kompleks witamin i minerałów, zbilansowana dieta (to podstawa, bez tego żadne suple i odżywki nic nie dadzą), trening, regeneracja, dyscyplina oraz cierpliwość i może za 2-3 sezony uda się zdobyć kilka kg dobrej jakości mięsa

 

 

nie jstem specem, jednak z własnego (i nie tylko) doświadczenia wiem , że w 15 kg w 5 mcy to raczej sadełko w większości

no chyba, że ktoś ma geny pudziana oraz dostęp do saa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Nabiał chciałbyś mądrze pisać ale piszesz brednie .

 

Apropo suplementacji dla cyklisty :

na pewno odżwyka węglowodanowa przed treningiem [p treningu /jazda na rowerze bcaa w trakcie wegle i bcaa i po rowniez bcaa i carbo

kreatyna tylko w prostej formie może byc jablczan sugerowal bym ok . 5 gram dziennie czystej formy przez okrese 3 miesiecy i tyle samo przerwy

 

bialko to w kwesti uzupelnienie brakow w diecie ale cyklisci nie maja potrzeb dostarczanai bialka na taki poziomie by musiec dostarczac go z odzywek więdz osobiscie sensu tutaj nie widze dla białka

 

glutamine, hmb bym odpuscil nie dzialaja

 

kompleks witamin i mineralow nie zaszkodzi , zma na noc i to styknie , polecam bcaa extra z activlabu maja najatrakcyjniejsza cene a z miksow do picia np, recovery drink rowniez z tej firmy .

 

a jak chcecie zrzucic troche smalcu to duzo bcaa minimum 20 gram dziennie plus jakis spalacz , np scorch , tight .

 

najwazniejsze jest jednak odzywianie i sen .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrekfg nie zgodzę się z Tobą co do kreatyny. Po pierwsze jabłczan nie jest formą prosta kreatyny. Po drugie w sportach wytrzymałościowych stosuje się wszelkie możliwe rozbudowane formy kreatyny: cytryniany, jabłczany, estry. Monohydrat nie jest wskazany ze względu na wysoką retencję wody, a co za tym idzie puchnięcie mięśni. Takie działanie monohydratu potwierdził mój kolega, któremu w trakcie treningu tak spuchły uda że miał problemy z utrzymywanie wysokiej kadencji. Oczywiście po kilku godzinach wszystko wróciło do normy.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja żaluje ze dopiero teraz zacząłem stosować suplementacje, trenując duzo i intenswynie (w granicach 700h rocznie) nie wspomagając sie suplementacją szybciej dojdzie do przetrenowania i przeciązenia organizmu. Na pewno jest to zdrowsze od picia wódy i palenia, a jak stosuje sie suple i poświeca dla sportu ludzie ograniczają te używki, wiecej pomoze niz zaszkodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak Materunio z tym że w jezyku suplementacyjnym formy proste to wszystkie jablczany cytryniany chelaty i wszystkie inne formy kreatyny ale nie zawieracjące w skladzie substancji odpowiadajacych za pompę miesniową czyli wszelkiej masci odmian argininy itp.Inaczej mowiac Czysta kreatyna ,a propo wytrzymałosci mozecie jeszcze sprobować beta alanine .

 

przy 5 gramach dziennie juz nie ma zbytniej roznicy a wrecz gro ludzi Ci powie ze nie ma mowy o jakim kolwiek nabieraniu wody ( to nie anapolon :) )

wazniejsze co jeszcze ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dun sprawdź na sobie, jak Twój żołądek zareaguje na ten mix (pomijając względy smakowe, taki "drink" spozyty po kilku godzinach od przygotowania przy wysokiej temp. może spowodować koniecznośc zażycia stoperanu;) innych przeciwskazań nie widzę )

 

 

kwestia retencji wody przy stosowaniu mono to indywidualna sprawa (ja nie "puchłem" stasując monohydrat) , najlepiej przekonać się samemu jak organizm zareaguje (ten suplement jest stosunkowo tani, więc koszt np 2 tyg. "cyklu" na spróbowanie nie zrujnuje finansowo)

 

Piotrekfg mi się wydawało , że tylko mono jest prostą formą kreatyny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"tuż przed końcem etapu, albo tylko morderczego treningu dobrze jest skorzystać z "atomowego bidonu"? Zawiera on mocną kawę, albo kawę z glukozą oraz dawkę rumu lub koniaku. Autorem tej recepty jest Edward Borysewicz, toteż podaję ją na jego odpowiedzialność"

 

Źródło http://www.kolarstwo-szosowe.gda.pl/czy_wiecie.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...