Skocz do zawartości

[10138g] Specialized Epic FSR by worms


worms

Rekomendowane odpowiedzi

No sorry kolego Goldbloom, ale nie powiesz mi chyba, że mając korbę XTR'a, SiD'a WC i całkiem niezłą ramę Spec'a nie ma się pojęcia o tym jak powinna być założona dolna bieżnia na dole sterówki. Nie powiesz mi, że kolega zamawiając SiD'a WC nie wie, że do rur carbonowych stosuje się expandery, które jak widać są do tego stworzone. Ludzie ! - to jest podstawowa wiedza !

Pakujesz się technologie i nowinki ?! - Ogarniaj co z tym się robi i jak to działa (poczytaj, dowiedz się, zapytaj).

Gdzie tu widzisz stereotyp ?!

Druga sprawa, co chcesz poradzić na luz na sterach skoro wynika on z tego, że gwiazdka podchodzi do góry i nie trzyma się od wewnątrz sterówki, bo najzwyczajniej nie jest do tego stworzona. Priorytetem teraz jest wybicie gwiazdki i montaż expandera.

 

Tobo - racja. W takim razie łatwiejszym wyjściem w sytuacji jest wkręcenie śruby w gwiazdkę na max'a - do oporu, przesmarowanie płatków gwiazdki i wewnętrznej strony sterówki (nad gwiazdką) i umiejętne wybijanie jej od dołu. Przydatny by tu był trzpień drewniany który można by włożyć w sterówkę od dołu i w niego uderzać/pukać czymś cięższym. Worms - jak się boisz tego robić, to poszukaj kogoś kto mógłby to zrobić, ale broń Boże nie idź z tym do "kolegów" którzy nabijali gwiazdkę.

 

Motyw z rozwiercaniem jest niebezpieczny - można przy nie umiejętnym prowadzeniu wiertła pochlastać sterówkę - za precyzyjna robota - za duże ryzyko.

 

Sterówka od wewnątrz nie jest aluminiowa.

 

Rulez - no to jak się nie ma zacięcia technicznego to tym bardziej chyba powinno się zasiąść do takich rzeczy. Nie jestem śmieszny.

Edytowane przez Wax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No sorry kolego Goldbloom, ale nie powiesz mi chyba, że mając korbę XTR'a, SiD'a WC i całkiem niezłą ramę Spec'a nie ma się pojęcia o tym jak powinna być założona dolna bieżnia na dole sterówki

Nie bądź śmieszny, co z tego, że stac go na taki rower , kiedy jak sam mogłeś przeczytać, że załatwia wszystko w serwisie, bo nie ma poprostu zacięcia technicznego.

To takie proste :)

W twoim wypadku to stereotyp, stać go na drogie częćci, to zna się sprawach technicznych.

 

PS

Ja bym tej gwiazdki nie ruszał, w niczym nie zaszkodzi sterówce, służy tylko do skasowania luzu, całą siłę przenosi mostek, powinna zaklinować sie tak samo jak w sterówce aluminiowej.

Edytowane przez Rulez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No sorry kolego Goldbloom, ale nie powiesz mi chyba, że mając korbę XTR'a, SiD'a WC i całkiem niezłą ramę Spec'a nie ma się pojęcia o tym jak powinna być założona dolna bieżnia na dole sterówki. Nie powiesz mi, że kolega zamawiając SiD'a WC nie wie, że do rur carbonowych stosuje się expandery, które jak widać są do tego stworzone. Ludzie ! - to jest podstawowa wiedza !

Dla mnie jest to sprzeczność - dlaczego to utożsamiasz? A widocznie kolega nie wie...

 

Bez urazy, nie chcę się kłócić, po prostu nie widzę zależności między kupą kasy na sprzęt a szeroką wiedzą na ten temat. To wszystko.

 

Worms miał problem z luzami jeszcze przed przesunięciem gwiazdki. Brak bieżni to była jedna z możliwości i to, że gwiazdka "wyskoczyła" jej nie wykluczało.

 

Peace :)

Edytowane przez goldbloom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rulez - Ciekawe jak skasujesz luz jak przy dokręcaniu śruby gwiazdka podchodzi do góry i świadczy to o tym, że nie siedzi bardzo mocno i można ją w łatwy sposób usunąć.

Nie wiem gdzie tam widzisz aluminiowy wkład...

 

Dlatego to utożsamiam bo dla mnie to idzie w parze, a jak dla kogoś nie idzie i kupuje bo drogie, nie mając o tym pojęcia to przecież nie mój problem - potem wychodzą takie akcje jak ta. No ale forum jest po to by się dowiedzieć - koniec OT.

Edytowane przez Wax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to jak się nie ma zacięcia technicznego to tym bardziej chyba powinno się zasiąść do takich rzeczy

Tak, a ty sobie poskładaj złamaną ręką :)

Ciekawe czy właściciel VW Phaeton sam sobie wymienia okładziny hamulcoew ...

Ciekawe jak skasujesz luz jak przy dokręcaniu śruby gwiazdka podchodzi do góry i

Podchodzi do góry tak samo jak by to było w aluminiowej sterówce, kiedy by użył nadmiernej siły :)

Edytowane przez Rulez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy pompujesz sobie sam koła w rowerze... czy jeździsz z tym do serwisu/sklepu rowerowego by ci napompowali ?! Radzisz sobie z takimi sprawami ? Sam wymieniasz u siebie klocki, czy jeździsz do "Kazia" do serwisu ?

Weź mnie nie już rozśmieszaj bo mnie mięsień poprzeczny brzucha boli.

 

Jak lubicie ludzie ze wszystkim jeździć do serwisu i płacić za złożenie sterów czy bele jaką pierdołę to luz, wasza sprawa, wasza czas, pieniądze i nerwy. Dla mnie osobiście jest przyjemnością samemu pogrzebać przy rowerze, dowiedzieć się czegoś itd. ale widać, że są też ludzie którzy lubią kupować...i tylko kupować.

 

Mam aluminiową sterówkę, mimo użycia nadmiernej siły gwiazdka nie podchodzi do góry - powiedz mi dlaczego ?

 

PS. Właścicieli VW Phaeton'a jest mało, bo nikt nie kupuje za koszmarnie pieniądze samochodu spod znaku marki która w świecie motoryzacyjnym uważana jest za nader "luxusową i dostojną".

Edytowane przez Wax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że lubisz sobie grzebać to twoja sprawa, inni lubią jeździć a grzebanie pozostawiaja innym, mają takie prawo, ale nie wszyscy potrafia to pojąć.

Szkoda mi cię ...

Worms

Zmień może poprostu te stery , nie wykluczone że zgubiłeć górny element centrujący ... albo załóż brakujący kawałek sterówki , nałóż kapselek wkreć śrubę i kręć tak długo aż gwiazdka wyjdzie ... skoro jka piszesz przesuwa się w górę .

 

Mam aluminiową sterówkę, mimo użycia nadmiernej siły gwiazdka nie podchodzi do góry - powiedz mi dlaczego ?

Nie użyłeś wystarczającej siły.

Edytowane przez Rulez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie ma co bić piany.

Za niewiedzę się płaci i właśnie zapłaciłem. Nigdy wcześniej nie miałem carbonowych części i przyznaję że z tego powodu stwierdziłem że pójdę z tym do serwisu, przecież oni robią to na co dzień i chyba mogę im zaufać, jak się teraz okazało byłem w błędzie.

Pierwszy powód był taki że nie ma w domu w czym umocować widelca by skrócić sterówkę i dlatego nie chciało mi się pierdzielić i stąd przyszedł mi do głowy serwis.

Nie jestem jakimś znawcą, staram się zrobić wszystko w własnym zakresie, bo za każdym razem od kąt pamiętam gdy coś oddawałem do serwisu spotykały mnie niemiłe doświadczenie tylko teraz o tym zapomniałem, tak mi SID wszystko przysłonił.

Teraz zastanawiam się jak wyjąć tą sterówkę, trzeba jakoś osłabić płaty, wiertło jak ktoś napisał może być bardzo niebezpieczne, brak mi precyzyjnych narzędzi by to wykonać.

Wszyscy piszecie by nie obcinać sterówki. Powód dla którego to chcę zrobić jest taki że jakby mi się udało wyciągnąć gwiazdkę, to wolałbym się pozbyć części karbonowej na ile to możliwe tej uszkodzonej. Sami pisaliście że 1cm można jeszcze obciąć.

Rulez na początku sam pisałeś czy sterówka jest przynajmniej 3-4mm poniżej krawędzi mostka dając do zrozumienia że można jak coś ją skrócić, a teraz odradzasz to działanie.

 

Moim zdaniem bezpieczniejsze rozwiązanie będzie właśnie takie że wyciągnę gwiazdkę do góry zlikwiduję podkładki, obciacham sterówkę pozbywając się jakiejś części uszkodzonego carbonu, nabijam expander i może sterówka wytrzyma.

Jak wbije gwiazdkę głębiej na tyle by wszedł expander to w dalszym ciągu będę niszczył wewnętrzna cześć rury, wytrzymałość się zmieni na całej linii, jakoś mi sie to nie widzi i jest to raczej moim zdaniem gorsze rozwiązanie.

Przyznaję nie potrafię wielu rzeczy sam zrobić, choć lubię dłubać, ale tylko dlatego że tak naprawdę nie ma gdzie tego robić, brak garażu, jedyne miejsce to balkon. Na ile potrafię na tyle to robię i na tle serwisu mimo nie posiadania specjalistycznych narzędzi(imadła do trzymania widelca), he he niczego sam nie popsułem, jak się za coś zabierałem.

Dziś zamierzam znaleźć obcięty element sterówki i przy wykorzystaniu niego za pomocą śruby, dokręcając wyciągnąć gwiazdkę tak jak to robiłem do tej pory. Poharatam strasznie wewnętrzną część sterówki ale innego wyjścia nie widzę. Fotki z wewnątrz już pokazałem.

Później może delikatnie wewnątrz przeszlifuje papierem i długi expander może poprawi wytrzymałość tej sterówki.

Jak teraz widzę carbon jest zbyt miękki by coś wiertłem w środku robić.

Edytowane przez worms
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwiaz sprawe ze starami. Jak bedziesz mial wszystkie czesci daj podkladki nad mostek zeby skrecic i zobaczyc czy nie ma luzow. Wtedy dopiero mozna rozwazyc dalsze ciecie. Sama gwiazdke lepiej wyciagnac inaczej sama po pewnym czasie pusci, niszczac wnetrze sterowki lub jej spora czasc. Jesli nie czujesz sie na silach udaj sie do jakiegos zakladu/osoby ktora ma odpowiednia narzedzia by to wyciagnac.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problem polega na tym że kolega już udał się w sprawie karbonowej sterówki do fachowców :) ciekawe czy jest w stanie odnaleźć kogoś kompetentnego...

 

a co do dyskusji na temat samodbalstwa o sprzęt - niektórzy płacą duuużo kasy za rower bo ich stać, wax, więc skoro ich stać to po kiego diabełka mają jeszcze sami przy nim grzebać, skoro cena serwisu to znikomy procent całej inwestycji? grzebią pasjonaci i biedacy, którzy ścisnęli tyłek do granic możliwości by sobie coś dobrego i drogiego kupić.

obecnie pomieszkuję w kraju, w którym mało kto, bez względu na cenę sprzętu, bawi się w grzebanie przy nim. ludzie dają zarabiać serwisom i pewnikiem gdybyś takowy posiadał to cieszyłbyś się właśnie z tego że masz chętnych do dania ci zarobku klientów.

a rulez podał dobry choć moim zdaniem nie do końca super trafny przykład - bo tak się składa że w cywilizowanych krajach o zamożności sensowniejszej niż w polsce ludzie wolą dać klocki do wymiany warsztatom.

tyle ode mnie.

 

co do wyciągania gwiazdki - jak już wspomniano i jak sam mówiłeś, worms, skoro ona wychodzi (wnioskuję że rusza się dosyć łatwo) to ja bym próbował ją wyciągnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a rulez podał dobry choć moim zdaniem nie do końca super trafny przykład - bo tak się składa że w cywilizowanych krajach o zamożności sensowniejszej niż w polsce ludzie wolą dać klocki do wymiany warsztatom.

 

No sorry, troszkę kiepawy przykład podał :P

grzebią pasjonaci i biedacy, którzy ścisnęli tyłek do granic możliwości by sobie coś dobrego i drogiego kupić.

 

Czyli co uważasz, że ktoś mniej zamożny jest gorszy tak ?

No sorry, po to oszczędzam, żeby kupić coś wartościowego, a że potrafię to sam zamontować to dziwne, żebym oddawał to do serwisu, żeby sobie rąk nie pobrudzić . . .

 

Dalej. Nikt tu od niego nie wymaga jakiś specjalistycznych wiadomości, ale takie podstawy podstaw to chyba każdy powinien ogarnąć, tym bardziej przy sprzęcie o dość dużym zaawansowaniu technicznym :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy pompujesz sobie sam koła w rowerze... czy jeździsz z tym do serwisu/sklepu rowerowego by ci napompowali ?! Radzisz sobie z takimi sprawami ? Sam wymieniasz u siebie klocki, czy jeździsz do "Kazia" do serwisu ?

 

 

Tylko, że ja wciąż pisałem o rowerach, a nie o autach, bo rozmawiamy tu o rowerach a nie o autach.

 

Otóż to Mati przecież nikt mu nie karze spawać ramy, czy jej cieniować chemicznie.

Dostanie luzów na trasie albo cokolwiek innego stanie się na trasie i co, będzie wchodził przez WAP w komórce, żeby dowiedzieć się co i jak z forum ?

 

Tak jak napisałem wcześniej - wyższa technologia, zastosowane materiały wymagają jakiegoś ogarnięcia. Gdyby chociaż wiedział że do rur carbonowych montuje się expander to by u nich go sobie wybrał i kazał zamontować taki czy inny... .

 

Powodzonka z gwiazdką ;)

Edytowane przez Wax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już napisałem jak wyjąć gwiazdkę (skoro wychodzi) wziąć en obcięty kawałek sterówki, dołożyć do uciętej, założyć kapselek , wziąćś długą śrubę (orginalna pewnie będzie za krótka) i wkręcać śrubę tak jak by się dociągało stery, aż śruba wyciągnie gwiazdkę ;)

Zamiast obcinać sterówkę, wystarczy ją wewnątrz lekko przejechać papierem ściernym, sama struktura rury na pewno nie jest uszkodzona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nabijaj nic nie wnoszących postów, robisz śmietnik na forum.

No sorry, troszkę kiepawy przykład podał
Kto wie . . .
ale takie podstawy podstaw to chyba każdy powinien ogarnąć, tym bardziej przy sprzęcie o dość dużym zaawansowaniu technicznym

Tymi wypocinami zaśmiecasz temat (nie tylko ten), generalnie nie masz nic o powiedzenie, czasami rzucisz jakimś stereotypem , ;)

Edytowane przez Rulez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym chyba jednak pomyślał nad zmianą sterów. Kupić cranki cobalt - chyba jedne z najniższych sterów tradycyjnych. Da to trochę więcej miejsca i może nawet uda się wyjść z tej opresji bez szwanku. Wywalić gwiazdkę od góry tak jak pisał Rulez i zobaczyć jak to wygląda i ile można ewentualnie odciąć uszkodzonej rury sterowej (chyba, że nie będzie aż tak bardzo zniszczona to problem z głowy)

Podstawa to znajdź jakichś kompetentnych ludzi, którzy Ci to zrobią. Polecam chłopaków z bikera na belwederskiej ale oni mogę mieć tam jeszcze serwis zimowy więc lepiej zadzwoń i się upewnij LINK

 

P.S. właściwie to ja na Twoim miejscu przeszedłbym się najpierw do serwisu, w którym to wszystko się zaczęło, póki jeszcze sam nic nie zrobiłeś, tak żeby im pokazać co narobili. Dla przestrogi na przyszłość, żeby komuś innemu nie zrobili tego samego.

 

Tyle ode mnie.

 

EDIT. na śniegockiej cały rok są tam tylko rowery więc jeśli nie belwederska to tam.

Edytowane przez mlodyasg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie od niemiłego zdarzenia chodziłem jak zbity pies, niewyspany, w pracy na pełnych obrotach bo inaczej się nie da, z głową pełna myśli co teraz. Dodatkowo torbę w której zaniosłem amortyzatory do serwisu przejął 2 letni Kacperek, podczas mojej nieuwagi. W niej znajdował się paragon.

Biorąc pod uwagę sytuację że byłem tam sam i pięciu pracowników, założyłem że nawet nie ma co tam wchodzić nie mając paragonu, bo tylko on został wystawiony za usługę, zaszczekaliby mnie, a ja wygadany nie jestem.

Zadzwoniłem do kumpla naświetliłem sytuacje, co od razu mu ciśnienie podniosło, chciał do nich jechać zrobić aferę. Jednak czas nam ni pozwolił sie tam wyrobić. Od 15 jeździliśmy w poszukiwaniu expandera, kupiliśmy jakiś 1/8 cala, na próbę miał pasować, ale okazał sie za duży. Później odbiór młodego ze żłobka i prosta droga do kumpla kolegi, serwisanta znającego temat.

Zostawiliśmy mu cały prawie rower i miał przyjrzeć się temu dokładnie.

W domu w miedzy czasie znalazłem paragon, więc dzwonię do serwisanta, jak się okazało już było po sprawie.

Gwiazdka został usunięta, nie wiem jeszcze jakim sposobem , prawdopodobnie przez , ścinanie , nawiercanie. Ocenił że wszystko będzie dobrze mimo tego że troszkę tam się wgryzła w wewnętrzną ściankę. Jednak nic nie pękło i widelec będzie żył.

Teraz czekam na właściwy expander od AyJay( z góry wielkie dzięki), zobaczy się dalej.

 

Jeszcze raz dziękuje za wsparcie Wszystkim i pomysły jakie się tu przewinęły, bez was pewnie już by widelec był na śmietniku.

Dam znać jak ruszymy z miejsca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po długiej przerwie.

W końcu udało się zdobyć kołek rozporowy dla rury carbonowej. Pojechałem do P. Szurkowskiego i tam nabyłem, mimo że chyba jakiś jest do mnie w drodze, ale dłużej już nie mogę żyć w takiej niepewności.

Jutro zanosi sie pierwszy test, zamierzam wpaść do sklepu i zastać tam gościa który mi tak podziurawił rurę, bo go nie mogę spotkać.

Wydaje mi się, przy pierwszym pompowaniu że widelec jest bardzo twardy,Na tą chwile nadmuchałem +55 -45 i jestem bardzo ciekaw czy w całym zakresie zapracuje100, bo w domu mimo tak niskiego ciśnienia nie udało się tego dokonać. Po spuszczeniu do zera powietrza lagi się całkowicie chowają do samej korony.

http://picasaweb.google.pl/worms0708/20100304EpicPrawieSkonczonyNaTenSezon?feat=directlink

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...