Skocz do zawartości

[Rama] Trek 8500 vs. Specialized S-Works


MasterBoss

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :woot:

Ostatnio owładnęła mną chęć złożenia roweru.

Oczywiście na pierwszy ogień idzie rama. I od razu problem.

Czy lepiej kupić ramę Trek 8500

http://www.trekbikes.com/uk/en/bikes/2008/.../8_series/8500/

Czy Specializeda S-Works

http://www.specialized.com/bc/SBCBkModel.jsp?spid=33985

(z tym, że Spec będzie aluminiowy a nie karbonowy)

Ważę około 70kg i mam prawie 180cm wzrostu. Rower potrzebuje do mocnego XC (race) . Chętnie wysłucham również innych propozycji. Koniecznie musi być to HARDTAIL.

Pozdro ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli stać Cię na Speca - bierz go :P Mnie osobiście nie stać na taką ramę. Pomyśl może pod kątem gwarancji jaką dają obydwaj producenci. Trek podobno na pierwszego właściciela daje dożywotnią, a Specialized? Niech użytkownicy tych ram/rowerów się wypowiedzą. Obie ramy są świetne, ale która najlepsza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość BarteX88

Spec jest bardzo drogi, osobiście brałbym Treka a do tego miałbym np. lepszy amor, czy osprzęt. Coś za coś. Gdy nie jesteś zawodowcem myślę że jest to najbardziej korzystna opcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spec jest jak wirus - jak Cię chwyci - to już nie puści. Jest to jedna z tych ram, która przyciąga do siebie jak magnez. Jak na nią wsiadam to nie wiedzieć czemu, ale popadam w pewną błogość. Ona po prostu coś w sobie ma. Jest sztywna - a jednocześnie przyjazna dla kręgosłupa (nie wiem - to pewnie kwestia użytego stopu, ale rozprasza/pochłania drgania z podłoża i nie wali po kościach). Trek pewnie też nie jest zły - więcej - pewnie jest dobry, ale nie miałem na niego takiej ochoty jak po zobaczeniu u kogoś speca - tego pewnie racjonalnie nie da się wytłumaczyć. Z tym, że po zakupie (nawet jeśli nastąpił on pod wpływem emocji) rama nie rozczarowuje - wręcz przeciwnie - jej właściwości utwierdzają w dokonanym wyborze (przynajmniej mnie). Jest może i droga, nie jest już tak unikatowa (część ludzi poczytuje jej to za złe), ale jeździ się na niej rewelacyjnie. Geometria też jest ciekawa - stosunkowo długa rura górna ze znacznym slopingiem. Ja mam rocznik 2006 - tylne widełki przechodzą w monostay.

Z punktu widzenia LB - wadą jest prowadzenie pancerza tylnego hamulca w całości.

Jeśli masz jakieś pytania - wal śmiało - o specu mogę gadać godzinami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do gwarancji to spec daje dożywotnią ;)

 

 

ja gdybym ponownie stał przed wyborem ramy ani chwili bym się nie zastanawiał, ponownie wybrał bym speca.

geo genialna.... podjazdy łykam takie, że szok... na zjazdach jeszcze lepiej.

zresztą.... nie ma co zachwalać.. bo ktos czytający ten post pomysli sobie tak...: Lukashs chwali speca bo sam go ma... a tak wcale nie jest :)

 

Specialized or Die !:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od strony technicznej się nie wypowiem ale... Ujmę to tak. Spec to typowa firma która słynie z wielu sukcesów w światowych zawodach MTB. Na S-works'ie jeżdżą właśnie zawodnicy Speca. Więc łatwo dojść do wniosku że rama dla nich przygotowana będzie praktycznie IDEALNIE dopracowana jeśli chodzi o agresywne XC. Rama Treka też pewnie jest ok ale gdybym miał inwestować takie kwoty bez zastanowienia wybrałbym S-works'a. Dlaczego? Raz - (dla niektórych marny argument) bo to Specialized a do tego najwyższa grupa, dwa - bo moim zdaniem jest lepiej dopracowany pod kątem typowej agresywnej jazdy po górach (lata doświadczeń w zawodach skutkowało coraz to nowymi poprawkami w konstrukcji ram). Co do geometrii liczby liczbami, nie jeździłem na rowerach z tymi ramami ale Spec wygląda nieco bardziej... sportowo?

Ale powiem tak - jeśli chcesz zaoszczędzić nieco kasy na pozostałe komponenty i mieć dobrą ramę to bierz Treka. Ale jeśli masz wystarczającą ilość gotówki do zainwestowania w droższą ramę to dla mnie TYLKO Specialized S-Works.

 

Pozdrawiam

Arek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trek 8500 - 1700zł

S-Works (alu) - 2600zł

 

Jeżeli chodzi o mnie to na Treka nawet bym nie spojrzał, to jest cieżka rama, zwłaszcza te obecne roczniki, ok 200g różnicy względem Speca.

Miej na uwadze, że chyba nie ma osoby niezadowolonej z geo Speca, a co do Treka nie jest już to takie oczywiste. Z powodu nieproporcjonalnie długiej górnej rury są problemy z ustawieniem odpowiedniej pozycji.

 

Za takie pieniądze to tylko Spec, chociaż w sumie jest jeszcze Orbea Scape :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym roku chyba spec w Polsce jest obecny za pośrednictwem naszych czeskich braci. Ski-team się wycofał, cholera wie jak z jest z tym specem?!?

Aaa... chyba Twomark ma coś wspólnego ze specem - na ich stronie było chyba jeszcze parę ram do kupienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...