Skocz do zawartości

[7965,6g] No Saint MaxAri R by maniak


Maniak

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team

Pedały zmienię chyba na sam koniec, bo jeśli cranki to najlepiej 4ti lub 3ti wtedy mam zysku ok 150-200gr

Jednak tutaj nie mogę się zdecydować bo w crankach podobno z łożyskami średnio, a jednak zostawić 1000zł za pedały i sie o to martwić to nieporozumienie. Z exustarami jest taka bajka ze są głosy o częstych przypadkowych wypięciach i potrafią pękać, chociaż ich plusem jest niższa cena i że nie muszę w 2 parach butów zmieniać progów i w 2 rowerach pedałów na ten sam system tylko zostać przy obecnym.

 

Myślę że niema sensu spierać się w kwestii amortyzatorów, bo to temat rzeka. I tak każdy chwali to co ma. Jakby nie patrzył każdy SID i każda Reba w momencie kiedy brałem amor były 2x droższe od R7, który jest następcą sprawdzonego skareba i na pewno nie można go uznać za chwilowy przebłysk. Kto powiedział ze tylko RS robi najlepsze widelce? Owszem Sidy są dobrymi widelcami co stwierdzam na podstawie doświadczeń z modelem Word Cup, praca widelca jest na nieco lepszym poziomie niż R7 jednak az tak bardzo nie czuć tego w terenie. jednak jest trochę przedelikacony, co mnie osobiście mierzi. R7 nie jest mistrzem sztywności, ale też niema goleni 32 tylko 30. Śmiać mi się chce chce ze teraz RS i Manitou sie wyminęły. SID poszedł w stronę sztywności osiągając wagę R7 a Manitou z w stronę wagi osiągając wagę SID'a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na SIDzie miałem okazję parę razy się przejechać. I prawda, na tłumienie nie bardzo zwracałem uwagę, ale przy zakrętach koła trochę tarły o hamulce.

 

I żeby było wiadomo - nie uważam SIDa za złego amorka, ale sam walczę ze stwierdzeniami typu "lekki to tylko SID", "dobrze pracująca to tylko REBA", "sztywny to tylko R7" i tak dalej...

 

Maniak dobrze napisał - gdybym sam miał zapłacić połowę ceny SIDa / reby za R7, to bym się ani chwili nie zastanawiał. Bo RS grubo przesadza z cenami. Manitacz jak wprowadzał R7 Platinum, żądał za niego 2200PLN. dziś kosztuje ~1200. A >1600 za Rebę to IMO nieporozumienie - zwłaszcza że miałem ostatnio w rękach SL. I z ciekawości zważyłem. Wyszło z górą 1650g BEZ manetki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>1600 za rebę? tyle chcieli na początku - jeżeli podajesz ceny detaliczne to podawaj wszystkich amorów, w takim razie było by równie dużo za R7...

Ja dałem za swoją Rebe Race 1200, waży z manetką z niedociętą sterówką 1650. Mało to to nie jest ale źle również nie - trzeba pamiętać że reba ma zastosowanie również w bardzo agresywnych odmianach XC, tam gdzie Sid i R7 się po prostu posypią :)

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Ecia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

No widzisz w tym pierwszym linku może i tanio, ale przesyłka strasznie drogo, a szansa na wlepienie cła jest całkiem realna bo paczka gabarytowo dosyć dosyć... A w drugim 1900zł.. za dużo.. Za tyle World Cupa można kupić , nówkę - starszy model

W każdym razie jest to i tak minimum o 500zł za dużo niż mogłem na ten cel przeznaczyć.

 

Dzisiaj odnotowałem niepokojące trzaski w jarzmie sztycy. Jutro rozbiorę wyczyszczę i zobaczę co jest grane.

Druga sprawa przy niskich temperaturach klamka przedniego hamulca twardnieje. Poza lekkim dyskomfortem psychicznym nie ma to wypływu na jazdę. Zresztą potwierdzają głosy innych użytkowników tych hamulców.

Chyba pójdą do wymiany zaraz po kołach. A póki co za 10dni przywędrują nowiutkie śruby do korby ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak by sie unikneło cła i vatu to juz mamy ladna cene. Wysylka nie taka droga, w EU niektorzy wiecej chca.

Co do Shimano i niskich tem to wlasnie ich wada. Dlatego kupilem heble ze stajni Avid Juicy:) Czekam teraz na piasty DT 240s az przyjda od zoltkow. Status jest ze wyslane do PL takze w ciagu tygodnia powinny juz byc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Nie wiem, z EU to jeszcze mogę zamawiać ale mam awersje do sprzętu ze stanów albo chinolców.

Heble jak na tą cenę są naprawdę ok. Lżejsze niż juicy 7, kilka stów tańsze, no a samo działanie to już zależy od indywidualnych upodobań ;-)

Kiedyś tam sie może dorobię Juicy ultimate :confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do cen (wszystko za Allegro, okazjami z USA lub ChRLD się nie zajmuję :o ):

 

SID Race Dual Air 2008 - 1548PLN, a wersja SID Team Dual Air PushLoc - 2276

 

R7 Super Lockout - 1139, a nowy R7 Absolut - 2075PLN czyli taniej i lżej niż Sid z PushLockiem!

 

Reba Team LockOut - 1449 i Reba World Cup PopLock - 2320PLN

 

A mniej OT - z tymi hałasami w sztycy to może wystarczy rozebrać jarzmo, oczyścić, lekko nasmarować i mocno skręcić? Ja tak miałem kiedyś, zrobiłem com napisał i już było cichutko :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Na 100% to jarzmo. Tylko boje sie ze może jestem ciut za ciężki jak na taka konstrukcję sztycy :\

Nic, na razie rozebrałem wyczyściłem i mocniej skręciłem, dzisiaj może przetestuje.

R7 widzę poszło w górę bardzo, ja swój brałem za 700zł a teraz widzę po 1140zł :\

 

Tak na marginesie sprzedam koła :D te które są aktualnie w rowerze :) jakby co pisać na PW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Klocki ale za to nie do zajechania :)

Raczej nie będę się bawił w składanie. Tak jak pisałem SLR'y biorę, chyba ze coś z nimi nie wypali (np. trzeba będzie długo czekać albo coś) to wtedy myślałbym nad zestawem: piasty chris king/szprychy cx-ray/felgi ztr olimpic

 

 

Hamulce i tarcze współpracują świetnie ze sobą. Żadnych dziwnych odgłosów, siła hamowania bardzo dobra. Generalnie polecam! Bo są lekkie i działają jak każde inne przyzwoite tarcze. Na mokro lubią lekko po piszczeć ale i tak mniej jak v-ki ;-) Jak na razie nie zauważyłem też aby klocki jakoś szybciej się ścierały z uwagi na agresywny kształt tarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzież były R7 Super za 700PLN??? :o Sam szukałem takiej opcji, ale nijak nie znalazlem tej wersji za mniej niż 1050 bodajże... Jakiś sklep za Odrą???

 

Szczęście trafiłem na okazyjnego SPV w xtra stanie od zaufanego znajomego. Też 700PLN, a amorek jak nówka (był tylko po dotarciu) i po serwisie gwarancyjnym w Wigwamie :)

 

lanc91 - z Blade'ami podobno tylko któreś Formule nie chciały współpracować, reszta zacisków działała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...