Skocz do zawartości

[koła] Mavic Crossride '07


ukaniex

Rekomendowane odpowiedzi

fajne koła za rozsądne pieniądze, wprawdzie dopiero pare jazd na nich zrobilem ale od począdku na +

male opory toczenia, problem może być z dostępnością szprych gdzieś dalej od duzego miasta, będenek ładnie i dosyć głośno pracuje,

 

do pełnej oceny brakuje jeszcze kilaset kmów co by się ubily, wtedy zobaczymy jak bardzo podatne są na centrowanie w terenie,

 

jak na razie to polecam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy opiniach na temat kol gotowcow mavica spotkalem sie z wieloma zastrzezeniami co do jakosci bebenka ktory wymaga czestego serwisu (www.mtbr.com) zastrzezenie to dotyczylo ogolnie kol mavica bez wzgledu na model (szczegolnie duzo negatywow mialy crossmaxy xl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Ja może powiem tak.

 

Z kół jestem bardzo zadowolony,

nic się z nimi nie dzieje,

a mają co wozić (78 kg).

 

Jeszcze polecam lekturę: http://www.forumrowerowe.org/index.php?sho...mavic+crossride

 

Jak zwykle zdania są podzielone o Mavicach,

ale ja o nich złego słowa powiedzieć nie mogę.

 

Jeśli masz jakieś bardziej szczegółowe pytania pisz. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje crossride przejechały ok 1200km, moja waga 60-65kg.

Super opory (a raczej ich brak :D), ze względu na dobre łożyska i spłaszczone szprychy.

Nie wiem, jak to potem wygląda z serwisem takich łożysk w wypadku ewentualnego uszkodzenia lub zużycia, ale regulacji nie wymagają w ogóle. Po przesiadce z piast deore jestem zachwycony :)

 

Jak dotąd żadnej centry, ale bardzo katowane nie były, 70% teren, ale umiarkowany. Są sztywne. W moim odczuciu wystarczająco.

Bębenek rzeczywiście chodzi głośno i, przynajmniej u mnie, umiarkowanie lekko.

Oryginalne zaciski są ciężkie jak cholera, to tak na marginesie.

 

Nie wiem, czy to jest w jakimś stopniu zasługa obręczy, ale nie złapałem jak dotąd na nich snake'a, mimo kilkukrotnego, wyraźnego dobicia.

IMHO fajne koła, za małą kasę. Mimo że do najlżejszych nie należą, to za tą kasę kupiłbym je drugi raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Że nie chcę zakładać nowego tematu (chyba że mnie brak zainteresowania do tego zmusi :P ), pytam tutaj:

 

Czy koła MAVIC CROSSRIDE '08 CL wytrzymają jazdę typu enduro??? :P Bo mam zamiar złożyć coś podobnego do POISONA Arsen AM Xn ale na własnej specyfikacji. Oponki będą ok. 2,2. Szaleństw NIE przewiduję.

 

Bo potrzebuję kół na tarcze w sensownych pieniądzach i wadze. Nie zdecydowałem jeszcze, czy to będzie 6 śrub czy CL, ale bardziej skłaniam się ku rozwiązaniu Shimano. Stąd zostają mi praktycznie albo piasty Shimanowskie, albo zestawy Mavica (na nic więcej nie mam kasy - MAX na koła to 600PLN!).

 

Zależy mi raczej na maszynach (choć LXy ostatecznie bym przełknął, ale i tak jestem przeciwnikiem kulkokonusów :) ) ale mam powoli dość ciągłego doglądania składaków, w których to albo szpilki się gną, albo szprychy luzują, albo obręcze krzywią...

 

Do tego dochodzi waga - przód jeszcze by się przełknęło, ale tylna piasta LX CL to ponad 400g, czyli na szprychy i obręcz zostaje mi w porównaniu do Mavica niewiele ponad 600g... za mało. A na kloce w stylu piasta na 4 maszynówkach i Double Track są u mnie bez sensu (ważę 65kg i jak napisałem NIE szaleję).

 

Pomożecie...? :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 650 zł złożyłem takie koła:

Mavic XM317 disc

Szprychy Mach 1.0 cieniowane

Piasty Novatec Extra Light Weight (http://www.forumrowerowe.org/index.php?showtopic=35534)

 

Komplet wychodzi nieco powyżej 2kg. A w topicu do którego podałem znajdziesz jeszcze lżejsze kółka złożone na tych piastach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, no to zobaczę jeszcze coś z tymi piastami - powinni mieć je w zaprzyjaźnionym sklepie.

 

Obręcze typu XM317 odpadają od razu, bo i tak byłyby za wąskie. Szprych cieniowanych na tył nie planuję, na przód bym zobaczył. Ale i tak zostaje jeszcze kwestia tarcz - jeśli będą na 6 śrub, to nie problem bo są też piasty Dartmoora (prawie to samo co Novatec, a mam czasem taniej), ale jeśli na CL to zostają tylko te Mavice... Cóż, pomyślimy :(

 

Popytam dziś (jutro?) w rzeczonym sklepiku, za ile mieliby komplet piast + sensowne obręcze, no i co ze sprowadzeniem Mavica wprost z Harfy. I wtedy zaraz dam znać, może rozważania przydadzą się też innym :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nie cieniowane? Na cieniowanych składa się lepsze i mocniejsze koła. No, chyba, że przeszkodą są pieniądze.

Szerokość XM 317 Disc jest wystarczająca, ale jeśli chcesz coś szerszego to Alex Fd 26 będzie ok. Tylko trzeba doliczyć po 30 gram do każdego koła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dornif - to jest waga na 6 śrub czy CL? Bo jeśli zdecyduję się na hamulce w systemie Shimano, to Crossride'y 2008 CL są praktycznie moim jedynym wyjściem... i coraz bardziej mi się podobają :huh:

 

PS. Zaciski i tak na wejściu zmienię, na Dartmoory Bolt-On.

 

PS2. Jak to jest ze szprychami do Mavica? Są dostępne w Harfie? Bo od razu ze 2 sztuki bym sobie zamówił. O ile oczywiście cena nie będzie zaporowa. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...