Skocz do zawartości

[Zestawy narzędzi]opłaca się?


Rekomendowane odpowiedzi

Na allegro można znaleźć gotowe zestawy narzędzi, niektore kosztują 300, a inne 50 pytanie tylko czy opłaca się to kupować... miło by było mieć serwis w domu i nie martwić się o oddawanie roweru w razie czego... zestawy na pewno są wygodniejsze bo mam walizeczke, a w niej wszystko co tylko potrzebne (w tym droższych zestawach rzecz jasna) no i nie musze kompletować narzędzia po narzędziu ale czy to się opłaca? stosunek cena/jakość

No i jaka satysfakcja z samodzielnie wykonanego serwisu jest ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NA narzędzia nie ma co oszczędzać bo można poniszczyć śrubki itp co w późniejszym czasie okaże sie droższym interesem niż zakup lepszego narzędzia. Ja osobiście oszczędzam... Nie dam przecież 50zł za ściągacz do korby która kosztowała mnie 80.

Jeżeli chodzi o kupowanie zestawu, to mogą sie tam pojawić klucze których w ogóle nie użyjesz i nie potrzebnie będziesz za nie płacił. Wydaje mi sie że lepiej kupować pojedynczo.

Satysfakcja z serwisu jest wielka. Masz świadomość że zaoszczędziłeś kasę i możesz przeznaczyć ją na kolejną część do bika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej rozpisz sobie jakie narzędzia będą ci potrzebne i przelicz jak cię to wyjdzie finansowo. Ja osobiscie zamiast gotowego zestawu wolałbym kupić cos w rodzaju takiej skrzynki http://www.allegro.pl/item303639635_stanle...vat_92_898.html. Mnóstwo tego w marketach budowlanych i można idelanie dopasować do potrzeb i zbierać samodzielnie narzędzia gdy są potrzebne albo kupic od razu wszystko co może się przydać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zaczynasz zabawę z rowerem od początku to ten komplet jest wporzo : http://www.allegro.pl/item303549320_superb...elementowy.html

 

Jeżeli więcej zabawy : http://www.allegro.pl/item304608239_przyda...mann_189pl.html można polecić.

 

Podstawa : wyliczasz co jest w każdym zestawie i liczysz, ile Cie osobno wyniesie wszystko. Jeżeli naprawdę dużo bawisz sie przy rowerze i robisz więcej niż regulacja hamulców, podnoszenie siodełka albo zmiana mostka - to taki zakup to dobra sprawa. 190 zł to nie jest wielki majątek, ale przyda się. Jak powiedziałem : zestawy dobre, ale zależy dla kogo. Pozdrawiam !

 

P.S. Poukładane narzędzia - mniej stresów. Znam z autopsji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś kompletował narzędzia to kilka uwag. Rozkuwacz łańcucha SuperB to kilkorazówka, produkty tej firmy nie są najgorsze ale jakośc nie jest najlepsza. Ściągacz do korb SuperB też się mi i mojemu kumplowi rozwalił. Ostatnio nabyliśmy sporo narzędzi firmy POINT TOOLS {niby podróbka PARK TOOLS} i one są po prostu świetne, bardzo dobry stosunek jakośc cena, łatwe w obsłudze i przyjemne narzedzia. Takze wystrzegaj się takich firm jak Logan/Futura/niektóre SuperB i dołóż do produktów ze średniej półki {najdroższych wg mnie nie opłaca się kupować dla przeznaczenia w własnym zakresie}. Pozatym jak mam kupić narzędzie za 60zł do odkręcenia częsci X - którą serwisuje się raz na 2-3 lata to wolę już oddać do serwisu rower i tam oni to zrobią za 15zł. Pozostaje jeszcze kwestia umiejętności obsługi narzędzi - kiepskiej i średniej jakosci narzędzie zniszczy się szybciej przy nieumiejętnej jego obsłudze niż te wyższej jakości. Pozatym lepsze materiały wykorzystane w jego budowie i bardziej przemyślane rozwiązania {np. dłuższy chwyt} ułatwiają jego obsługę. Pozdro i łatwego wyboru życzę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie nie mam pojęcia jak się używa tych narzędzi :D miałem w rękach 2-3 razy rozkuwacz do łańcucha tylko ^^ ale jak bym już się nauczył je dobrze obsługiwać to mógł bym robić rowery znajomym za dosłownie kilka zł, zawsze to zyski^^ i dlatego narzędzia powinny być na tyle wytrzymałe żeby się nie rozleciały za szybko... przy swoim rowerku też będę trochę grzebał bo po prostu to lubię :), a takie narzędzia jak ściągacz do korb, suportu czy rozkuwacze bardzo by mi się przydały... napęd szybko się brudzi i zapycha :/ a dbając o niego dłużej pożyje... np. teraz coś strasznie trzeszczy mi w korbie/suporcie... a nie mam jak tego rozebrać! w serwisie zedrą 40zł za wsio pewnie...

 

Bartek ten zestaw za 65zł oglądałem ale nie budzi mojego zaufania za bardzo... narzędzia w walizce super sprawa wszystko jest na miejscu itd. :) tylko nie wszystko z tego się przyda... kupowanie tego osobno i musiał bym albo zrobić wieszaczki na biurku albo kupić walizkę taką jak dał Wolfik i tez nie było by to złe rozwiązanie :)

 

Pisaliście też żebym zrobił listę potrzebnych mi narzędzi więc to zrobię i napisze ją tu wam:

-Ściągacz do korb na kwadrat,

-Ściągacz do suportów

-Rozkuwacz do łańcucha

-klucz do kaset

-bacik

-klucze płaskie, kombinerki, ampule

-łatki, klej ^^

-coś do centrowania kół

 

I tyle mi aktualnie przychodzi do głowy... część z tych narzędzi w sumie mam np. ampule ale są one w scyzoryku autora i bardziej chce to zachować na wyprawy i nie męczyć tego sprzętu na domowe dłubanie tylko na awaryjne sytuacje podczas tras. Po prostu chce mieć narzędzia specjalnie na serwis i inne żeby wsiąść w plecak ze sobą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami jak patrze na te zestawy to mam wrażenie że są klepane w tej samej fabryce. Wyglądają mi na identyczne. Ogólnie z tych tańszych i dobrych wychodzi BBB. Ale zestawu i tak bym nie kupował. Chyba lepszym rozwiązaniem jest kupienie oddzielnie skrzynki na narzędzia i zrobienia rozpiski co jest potrzebne. Na pewno nie oszczędzał bym na imbusach (polecam bardzo mocno zestaw stanley'a albo uniora, parktool jest przegięty cenowo), ściągaczu do korb (co chwilowa wymiana jest bez sensu, tu lepiej wydać raz więcej i mieć spokój na lata) oraz skuwacz do łańcucha (kilka połamanych miałem niestety okazję oglądać).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wolę kupować osobno i tak mam. Choć może dlatego, że dłubię nie tylko w rowerze i po prostu w garażu ma właściwie wszystko czego dusza zapragnie...

 

Ale tak: naprawdę dobre imbusy Stanleya kupiłem za <15PLN, a chromowo-wanadowe z np. Topexu (mam i nie narzekam, dłużą już 2 sezon) można znaleźć za ok. 10.

Torxy - podobnie, ale jak ktoś nie ma tarcz, to po co mu to?

Ściągacz do kaset lub wielotrybów - sensownej jakości po 15PLN, rzadko kto potrzebuje obu,

Rozkuwacz - ja mam SuperB od 2 lat, ściągnąlem nim sam nie wiem ile łańcuchów i nadal ma się dobrze. Ok. 15PLN,

Śrubokręt płaski i krzyżakowy - do 10PLN za oba luzem, do 15 za komplet uchwyt (nawet tani) plus dobre bity,

Łyżki do opon - niebieskie ParkTool za ok. 10PLN/3 sztuki.

 

I to praktycznie jest zestaw, którym można rozebrać rower PRAWIE w całości, a już na pewno w stopniu wystarczającym do przeglądu sezonowego. Oczywiście specjalistyczne klucze do konusów (swoją drogą da się je skręcić bez nich), ściągacze do suportow, nabijacz i ściągacz do sterów itp. można mieć w domu, ale po co? Jeśli zaprzyjaźnimy się z serwisantami ze sklepów, w razie potrzeby np. ściągną nam suport za 5 zeta lub dobrą kawę (ja w ciągu roku wyrobilem sobie takie chody, że za robociznę, jaka by ona nie była, włącznie z zaplataniem kół, nie płacę NIC :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nabijacze do sterów? :| cóż to takiego :) młotkiem się nie da?, druga sprawa co z kluczem do wyjmowania suportu? Torxy to około 5-10zł za dobry śrubokręt więc moge go mieć mimo, że załatwiłem sobie śrubki na imbusy do tarczy :) ale niektórym może uratuje tym pupsko więc czemu nie :)

Po za tym do zdjęcia kasety potrzebny mi będzie jeszcze chyba bacik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

 

jak dla mnie posiadanie kompletu kluczy mija się z celem, ponieważ są takie których używamy dosłownie kilka razy i kupowanie ich mija się z celem lepiej moim zdaniem tą kase przeznaczyć na coś do samego rowerku :] i zaprzyjaźnić się z pobliskim serwisem gdzie te specjalistyczne klucze można urzyć na miejscu nie odpłatnie przynajmniej ja tak mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze skrzynkami z gotowych zestawów jest taki problem, że one są przygotowane specjalnie dla tych narzędzi, ciężko tam wsadzić coś innego, no i bardzo uciążliwy brak jakiś małych przegródek. Jak dla mnie podstawa jeśli chodzi o narzędzia poza kluczami typowo rowerowymi to naprawde porządne imbusy, klucze płasko-oczkowe i śrubokręty. Nie tyle nawet do roweru, co przydatne w każdym domu. I tu bym nie oszczędzał specjalnie, bo solidne narzędzia naprawde mamy na lata. A jak nie masz pojęcia o serwisie, to polecam książkę Zinna, wydatek niemały, ale jak ktoś chce dłubać przy rowerku, a jeszcze nie wie do czego służy każda śrubka to z pewnością ta książka się przyda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

nadchodzi gwiazdka i pomyślałem, że przyda mi się jakiś zestaw narzędzi

ogólnie najbardziej zależy mi na:

-Ściągacz do korb na kwadrat

-ściągacz do korb na wielopust (jest taki potrzebny? (HT shimano))

-Ściągacz do suportów

-Rozkuwacz do łańcucha

-klucz do kaset (shimano/sram)

-klucz do wolnobiegów (shimano/sram)

-bacik

-płaskie klucze do kontrowania i rozkręcania piast (inne mam od 6 do 25 o ile dobrze pamiętam)

-coś do ściągania simeringów (ale to nie koniecznie taki "luksus"-jeżeli jest tani to może się skusze)

-imbusy (5mm itp) :)

 

I tu pojawia się moje pytanie a właściwie jaka opcja będzie najlepsza/najtańsza

a)udać się do sklepu stacjonarnego i kupić tam wszystko razem licząc na jakiś sensowny rabat

b)zakupić gotową walizkę na allegro?

c)szukać wszystkich narzędzi u jednego sprzedawcy na allegro (mniejszy koszt przesyłki)

d)czekać na otwarcie Decathlonu i tam kupić?

I jeszcze jedno na czym zaoszczędzić a co kupić markowego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Klaniam,

Jak przyoszczedzisz to za chwile bedziesz musial kupic ponownie :-/

 

Przekonalem sie otym dosc bolesnie. Zakupilem sobie walizke LifeLine na www.wiggle.co.uk Niby polecana przez prase i wogole...

 

W dwa miesiace zalatwilem sciagacz do korby, klucz do misek suportowych, pokrzywilem czesc kluczy miarowych, pin od rozkuwacza lancucha zaczal latac jak przyslowiowy Zyd po pustym sklepie a wkretaki skrocily sie i wyszczerbily...

 

Sprawdz podane przez siebie opcje i kup tam gdzie najmniej Ci zaspiewaja.

 

Jak dla mnie najlepiej sprawdzil sie zestaw:

imbusy 2-12mm z kulkami (odkrecisz wszystko. Od koleczek w sramowskich przerzutkach po kontre na korbie RF)

sciagacz do korby na kwadrat i sciagacz do korby na ISIS/Octa

klucz do lozysk HT2/X-type

klucz do misek suportowych Shimano i Truva

klucz do lockringow kaset

klucz do lockringow suportow starego typu/kontr w piastach FG

bacik

trzymak do klucza do suportow (niezwykle przydatny, zapobiega niszczeniu gniazd wielowpustow misek)

greasegun

klucz do wolnobiegow singlowych

duzy klucz nastawny

2-3 rodzaje wkretakow z glowica Philipsa i plaska

miarowe klucze 6-15 z oczkiem po drugiej stronie - zazwyczaj sa o wiele lepsze niz standardowe klucze do pedalow

nasadka przynajmniej 8mm do rozkrecania pedalow

klucze do szprych

rozkuwacz lancucha

"pazurki" do trzymania/wkrecania/wykrecania misek suportow starego typu

 

To tak z nazedzi specjalistycznie rowerowych lub ogolnie warsztatowych.

 

Oprocz tego jeszcze inne mniej specjalistyczne jak cazki czy kombinerki, i caly worek innych gratow :)

 

Moja lista jest bardzo subiektywna i podyktowana tym ze mam w ostrym napinacze lancucha i kilka innych patentow do ktorych uzywam miarowych kluczy. To samo tyczy kluczy do kontr, singlowych wolnobiegow i "pazurkow" do misek suportowych. Mozesz to spokojnie pominac.

 

OSTRO!

I.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy warto hmmm miałem dwie wtopy z lokalnym serwisem i powiem że ZDECYDOWANIE WARTO ! ! !

Raz mi zerwał gość gwint w korbie jak ją ściągał. Wkręcił krzywo ściągacz i go wyrwał. Drugim razem miał ściągnąć dziadek kasete a że miał klucz do wolnobiegów to nie miał jak podejść i żeby sobie ułatwić wyciągnął miskę przykrywającą kulki z kasety LXa.

 

Klucze kupowałem pojedynczo. Po kilku kolpetach zajechanych imbusów toya i topex nadszedł czas na długie imbusy Stanleya. Praktycznie nie do zajechania. Klucze do suportu pierwszy na kwadrat, drugi na oś drążoną i w końcu przyszedł czas na miski.

Prasa do sterów i klucz do kasety zrobiony samodzielnie. Pierwszy klucz do nakrętki kasety to przerobiony klucz do wolnobiegów, pozniej zakupiony SuperB z prowadnica(zegarmistrzowska jakość).

Ale najbardziej w domowym warsztacie jestem zadowolony z CranBross'a Multi19. Może i nieco kosztował(mój został wybrany jako nagroda w sklepie rowerowym) ale jest pancerny. Świetny klucz do łańcucha, cholernie mocne imbusy(skreęcały kilka zestawów mebli, kilka rowerów i nadal dzielnie służą) i torx. Zestaw nie do pobicia ! ! !

 

Poza gwintownicą do mufy suportu i centrownicą mam już chyba wszystko :).

Zdecydowanie jestem spokojniejszy o swój sprzęt. Wszystko robie sam, wiem dokładnie co w nim piszczy. W każdej chwili mogę go rozłożyć dokładnie przeczyścić a on mi za to dziękuje :).

Własny "warsztat" to genialna sprawa!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ile zielonych to wg. was zadowalająca cena ?

chyba, będę musiał zrobić mały rajd po sklepach

próbna lista u jednego sprzedawcy :D

http://www.allegro.pl/item495277925_nowy_b...nia_kasety.html bacik 18zł

http://www.allegro.pl/item495278573_nowy_s..._najlepszy.html ściągacz do korb (isis itd) 15zł

http://www.allegro.pl/item487566147_nowy_k..._najlepszy.html klucz do kasety 16zł

http://www.allegro.pl/item494481681_nowy_k...per_jakosc.html klucz do wolnobiegów 17.50

to już jest 66zł...a to dopiero początek listy

jeszcze płaskie klucze

skuwacz

imbusy

pazurki do misek suportu :P (już stoi huragan w piwnicy ale nie mogę zmienić napędu bez narzędzi :/ )

nasadka do rozkręcania pedałów o której wspomniał Ivan też by się przydała

dlatego wpadł mi w oko taki zestaw

http://www.allegro.pl/item496137703_walizk...edzi_od_ss.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Klaniam,

Ta walizka to cos mi smierdzi topexem albo innym zlomem...

Raczej bym sobie odpuscil.

 

Co do narzedzi IceToolz to jeden z moich znajomkow rowerowych faworyzuje je nawet przed ParkTool'em takze to powinien byc chyba niezly wybor. Narzedzi SuperB nie znam, ale skoro MarcinGoluch poleca bier w ciemno :icon_mrgreen:

 

Powtarzam raz jeszcze "tanie mieso to psy jedza"...

 

OSTRO!

I.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...