Skocz do zawartości

[amortyzator] Manitou Sliver


Gary

Rekomendowane odpowiedzi

Silver to praktycznie Skareb pod inną nazwą - czyli niemłody już technicznie amorek dla bikerów do 60-max70kg.

 

Jak R7, to często chodzą po wyprzedażach Super Lockout, np. http://www.allegro.pl/item294062793_amorty...t_80_locko.html - przejrzyj Allegro w podobnej cenie jest tego trochę. A przy twojej wadze o albo R7 albo faktycznie Reba.

 

koncertownik - Comp ze stalową rurą to waży spooooro więcej niż Skareb/Silver. Dopiero od Elita można porównywać wagi. Zresztą po promocjach Super wychodzi czasem taniej niż Comp katalogowo, co widać wyżej :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z MrJ bo przy twojej wadze będziesz mieć problem z dopasowaniem pod siebie

amora np R7 bo to jest jednokomorowy a Reba jest Dual air i dużo osób o większej masie zdecydowało

się na Rebe i chyba są zadowoleni :) poszukaj opinie użytkowników Reby lub kogoś spytaj z forum :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy co dla autora tematu jest priorytetem, niska masa i stosunkowo atrakcyjna cena (R7 np Super), czy może wysoka sztywność (Reba).

Jeżeli będzie problem ze szczelnością R7 to jest przecież coś takiego jak gwarancja, no chyba, że kupujemy sprzęt bez niej.

 

Poza tym Reba aż taka strasznie cudowna nie jest, też zdarzają się nieszczelności, gdzieś na forum były również opisane problemy z tłumieniem Motion Control, na dodatek jeden z użytkowników był zawiedziony tym, że Reba nie dokońca wykorzystuje swój skok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym Reba aż taka strasznie cudowna nie jest, też zdarzają się nieszczelności, gdzieś na forum były również opisane problemy z tłumieniem Motion Control, na dodatek jeden z użytkowników był zawiedziony tym, że Reba nie dokońca wykorzystuje swój skok.

 

zadna seria produktow nie jest pozbawiona wad, zawsze zdarzaja sie wadliwe egzemplaze. raba nie jest pod tym wzgledem wyjatkiem. nie zgodze sie z tym, ze reba nie wykorzystuje swojego calego skoku. kolega powtarza cos, czego do konca nie zrozumial. skok reby zmniejsza sie wraz z pompowaniem komory negatywnej. czy to dobrze, czy zle? nie bede komentowal. na pewno dobrze, ze jest to kwestia decyzji uzytkownika. kto nie chce tracic skoku, nie pompuje komory neg. do wysokich cisnien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uchmanek

Teraz już nie pamiętam dokładnie jak to było z tym skokiem Reby, jak odnajdę temat i jeszcze raz go przeczytam do będę mógł podyskutować...

 

 

 

Już chciałem pisać o tym, że tak naprawdę ciężko stwierdzić, który amortyzator jest lepszy Reba, czy R7, bo każdy kto ma Rebę chwali ją, a kto ma R7 chwali R7, a jeszcze ktoś powie, że Fox najlepszy...

Osobiście wydaje mi się, że jedynie badania laboratoryjne mogłyby sprawdzić, który amortyzator lepiej pracuje, ale to też zależy, co rozumiemy przez lepszą pracę...

Ale w tym temacie chyba nie chodzi i porównanie jakości pracy...

 

Miałem okazję pojeździć trochę na R7 Super Clickit bawiąc się ustawieniem ciśnienia pod swoje preferencje i jedyne, czym byłem rozczarowany to pracą manetki blokady skoku, która po prostu przycinała się. Przy mojej wadze, która wtedy oscylowała w granicach 75 kg amortyzator nie wykazywał żadnych objawów braku sztywności (w przeciwieństwie do mojego RST Omegi, który mimo goleni 30mm i wagi ponad 2 kg gnie się na boki).

Właściciel tego R7 po 6 miesiącach użytkowania nie stwierdził żadnych niepokojących objawów typu nieszczelność amortyzatora, jedynie narzekał właśnie na tą beznadziejną manetkę blokady skoku, podobno problem w modelach bez manetki nie występuje (tzn blokada skoku działa normalnie, tak jak powinna).

Wydaje mi się, że R7 pod osobę 85 kg, która na dodatek specjalnie nie szaleje powinien być wystarczający, nie powinien się giąć.

 

W razie obawy można wziąć Rebę, ale trzeba za nią już trochędopłacić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tutaj:

http://www.forumrowerowe.org/index.php?showtopic=34306

 

jest cos o skoku i przy okazji uwagi osoby posiadajacej oba widelce.

 

Wracajac do tematu: nikt nie wspomnial, ze R7 sa bardzo wysokie. ten, o ktorym mowa jest prawdopodobnie tak samo wysoki, jak reba ustawiona na 115mm. Dodatkowo, jest minimalnie ciezszy od reby. no i z tegoco sie orientuje, r7 nie ma regulowanej sprezyny negatywnej...

 

 

ja polecam to:

http://www.allegro.pl/item299892263_rock_s...kok_100_mm.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uchmanek zwrócił uwage na ważną sprawę jaka jest własnie wysokość amorka bo moze ona zmienic "geometrie" naszych zagniataczy asfaltu i ubijaków lesnych traktów, nie do poznania ja wziął bym REBE sam mam dupsko jak mała cięzarówka i równiez szukam czegoś dla siebie i chciałbym właśnie REBE ale z piwotami no i tu zaczynaja sie schody a co do konkretnego przypadku jaki jest poruszany w tym topicu to jakich kolega używa spowalniaczy :] ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uchmanek

Z tym, że R7 Super i wyżej jest cięższy od Reby to chyba się pomyliłeś albo myślałeś o modelu Comp, wystarczy popatrzeć ile ważą w projektach rowerów na forum i zobaczyć ile waży Reba, różnica to zwykle około 100 gram na korzyść R7.

 

Poza tym za Rebę zwykle trzeba było dać więcej niż za R7 Super...

Chociaż przy tej ofercie, którą podałeś bym się nawet nie zastanawiał tylko brał REBę ! :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego ale denerwuje mnie to ze jak jest roznica między 2 amorami

jakieś 100gr to ten cieżejszy jest beee... a ten lżejszy to jest OK.

Ja tam bardziej patrze na prace i fukcjonalność.

Rozumie jak jest o,5Kg różnicy ale nie 10 lub 100gr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koncertownik: myslalem o modelu z linku podanego przez zalozyciela tematu, wage tez z tamtad wzialem. reba sl bez piwotow i matetki (tak samo jak ten r7) to max 1650g, a tam bylo (o ile mnie pamiec nie myli) 1660g (?).biorac pod uwage, ze to waga katalogowa...

 

 

HubiiDubii: ja mam rebe z piwotami i chce sie wymienic na dolne golenie, bo piwoty sa mi zbedne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

reba sl bez piwotow i matetki (tak samo jak ten r7) to max 1650g, a tam bylo (o ile mnie pamiec nie myli) 1660g (?).

Te 1660g to Silver ma ze stalową rurą. Porównywalny jakościowo do SL R7 Platinum SPV (i tu i tu najwyższy model) to niewiele ponad 1400g realu (80mm bodaj ~1420g), i dzięki SPV ma coś na zasadzie "wewnętrznej blokady", zapobiegającej np. bujaniu na podjazdach. Przynajmniej tyle teoria, o praktykę należałoby się spytać ujeżdżaczy. :D

 

Ale jeśli ktoś nie liczy aż tak bardzo gramów - kwestia otwarta. Osobiście nie jeździlem ani na SPV, ani na amorkach z komorą negatywną, tylko sprężynówki (RST, Duro, Phaon) albo otwarty system Marzoka. I ten ostatni (w Gran Fondo 3), mimo że wręcz prymitywny, poza wspomnianym bujaniem przy staniu (ale na to bez blokady chyba by się nie poradziło), dał się ustawić tak że na początku prawie że wybierał liście, a jednocześnie dobicie było praktycznie niemożliwe. Choć tam skoku było 105mm... :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może troche ułatwijmy sobie i załÓzmy że wybieramy REBE tylko teraz którą ?

 

1. Reba Race Dual Air

Skok: 100 mm (85/ 115 mm możliwe do ustawienia w serwisie)

Sprężyna: Dual Air, All Travel

Tłumienie: Motion Control, Poploc

Golenie dolne: magnezowe

Korona: aluminium 6061T6

Rura sterowa: aluminium

Golenie górne: aluminium 7000

Waga: 1610 g

Kolory: srebrny, czarny

 

2. Reba Team Dual Air

Skok: 100 mm (85 mm i 115 mm możliwe do ustawienia w serwisie)

Sprężyna: Dual Air, All Travel

Tłumienie: Motion Control, Poploc

Golenie dolne: magnezowe

Korona: aluminium 6061T6

Rura sterowa: aluminium

Golenie górne: aluminium 7000

Waga: 1583 g

Kolory: srebrny, czarny

 

Opisy zostały pobrane z www.harfa-harryson.com.pl amorki niczym wedlug nich się nie różnią a waga jest inna jak to możliwe ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...