Skocz do zawartości

C.R.A.P. - Cannondale Racers Associated Poland


kopaczus

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj przyszedl moj nowy rowerek.

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&hash=item27b69c5f01&item=170567425793&nma=true&pt=Mountain_Bikes&rt=nc&si=vSKE4Nvkn7NT%252B5akEB5ieEqG2xw%253D

Mam pytanie o srube mocujaca przednie piaste. Brakuje chyba zaslepki, jest sama sruba. czy ta zaslepka jest mi potrzebna?

Druga sprawa to serwis leftiego. Gdzie w polsce takowy mozna przeprowadzic i jak czesto powinno sie serwisowac leftiego? Rower wyglada jakby byl jezdzony kilka razy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj przyszedl moj nowy rowerek.

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&hash=item27b69c5f01&item=170567425793&nma=true&pt=Mountain_Bikes&rt=nc&si=vSKE4Nvkn7NT%252B5akEB5ieEqG2xw%253D

Mam pytanie o srube mocujaca przednie piaste. Brakuje chyba zaslepki, jest sama sruba. czy ta zaslepka jest mi potrzebna?

Druga sprawa to serwis leftiego. Gdzie w polsce takowy mozna przeprowadzic i jak czesto powinno sie serwisowac leftiego? Rower wyglada jakby byl jezdzony kilka razy.

 

 

Cześć,

 

gratuluje świetnego cannona!

Pełen serwis przeprowadza na pewno Twomark w Chorzowie. Jeśli chodzi o konserwacje, to sugeruję zerkanie co jakiś czas pod gume leftiego czy nie

ma tam jakiegoś syfu. Bieznie i łożyska sa drogie, więc troche ostrożności nie zaszkodzi.

Śruba w piaście nie ma żadnej zaślepki. Wokół niej jest tylko nakrętka/ ściągacz.

 

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Witam,

 

 

1. Serwis w Krakowie

 

Co do serwisów w Krakowie. Mojego Lefty'ego serwisował Kali z VarioBike. DLR miał do wymiany ślizgi oraz łożyska igiełkowe, a także problemy z tłumieniem. Wszystkie części ściągnąłem z Włoch, z Leonardo Racing. Cennik części jest na ich stronie (http://www.headshok.it/italiano/s0/prezzi.html). Przesyłki realizują bardzo szybko. Po dotarciu przesyłki, Kali wszystko naprawił i złożył (przed zamówieniem ślizgów rozłożyliśmy Lefty'ego, żeby je solidnie wymierzyć). Lefciak zaczyna teraz drugi sezon jazdy bez żadnych złych przygód.

 

Jedyny problem z VarioBike to będzie termin realizacji. Mają mnóstwo zleceń. Pewnie dlatego, że są solidni, zwłaszcza w kwestiach bardziej skomplikowanych, jak nietypowe na naszym rynku amortyzatory.

 

2. Lefty a wilgoć

 

W lefciaku, stalowe łożyska igiełkowe jeżdżą sobie po stalowych bieżniach. Tam, gdzie stal zawsze wilgoć będzie wrogiem. Warto od czasu do czasu ściągnąć sobie gumę i zobaczyć, czy nie ma tam brudu :). Zwłaszcza, że jak już się dostanie pod tą gumę to tam zostaje.

 

Lefciak, którego okazyjnie kupiłem, został załatwiony właśnie przez wilgoć. Po mokrym sezonie przeleżał sobie rok w zimnym garażu. Bieżnie były całkiem do wymiany (gdzieś mam fotkę, to wrzucę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jako, że stałem się posiadaczem ramy Cannondale to postanowiłem się pochwalić w tym temacie :)

 

Specyfikacja:

 

Rama: Cannondale Chase (nowe malowanie proszkowe)

Stery : Fsa Pig

Amor : Rock Shox Domain 318 U-Turn

Mostek : Dartmoor Fury Dartmoor Funky

Kiera : Dartmoor Rifle

Koła

Przód:

*Obręcz: Dartmoor Fortress Mavic 321

*Szprychy: Dartmoor DT Champion

*Nyple: Dartmoor CN Spoke(Niebieskie)

*Piasta: Novatec NS Primary

Tył:

*Obręcz: Mavic Deetraks

*Szprychy: Dartmoor Mavic Deetraks

*Nyple: Dartmoor Mavic Deetraks

*Piasta: Novatec Mavic Deetraks

Opony :Schwalbe Table Top 2011(zwijane)

Korba : Shimano Slx

Pedała : Dartmoor UP Town

Manetka : Shimano SLX (zdjęty wizjer)

Przerzutka : Shimano SLX

Kaseta: Shimano SLX (11-28)

Łańcuch : Yaban

Napinacz : E*13 LS1 HT

Hamulce : Shimano SLX

Sztyca : FSA

Siodełko : Dartmoor Hardy

Blat: Dartmoor

Tarcze Hamulcowe: Shimano XT

 

Waga: - 13 843g

 

A wygląda to mniej więcej tak:

p4pb6442571.jpg

 

 

 

Jestem bardzo zadowolony z tej ramy, wykończenia i geometria to po prostu cudo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam klubowiczów ujezdzaczy cannondale'ów :)

stałem sie szczesliwym posiadaczem jekyll'a 800 ,

wczesniej mialem esperie dragon ;]

 

poszukalem poszperalem i na tym forum, znajomy sprzedajacego mi rower pisal o problemie dampera w tym jekyllu,

ja smigam 3 tydzien i poki co jest ok, sprzedajacy zapewnial ze tylko jezdzic... za jakis czas tylko lewego zserwisowac,

 

poki co wymienilem oslone/gume lefty'ego,

dzis chcialem zamontowac licznik i lipa, mialem zakladac watek , ale, tak jak tak czytam bez dorobienia blaszki sie nie obejdzie,

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zanim kupilem licznik, wpadl mi w oko ten uchyt ale nie mialem pojecia gdzie i jak mozna by go zamontowac, teraz po kilku probach zamontowania bez uchwytu , juz wiem:),

sprawdzielm ten uchwyt i na twomarku chca 79+14paczka, sporo, chcialem dorabiac blaszke przykrecana do przedniego zacisku, i zapewne dorobie, wszytskow swoim czasie:)

ale poki co czujnik zalozylem na tylnie kolo i jest OK,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mam pewien problem z Leftym Speed DLR Solo-Air.

Przy włączeniu blokady dalej pozostaje pewien zakres ruchu, zanim widelec się blokuje. Innymi słowy, ugina się około 1 cm.

 

1. Czy te typy tak mają, czy też blokada powinna być "bezwarunkowa", czyli żadnego ugięcia? Porównuję do swojej Reby, gdzie po zablokowaniu pop-lockiem widelec w ogóle nie pracuje.

2. Czy wpływ na to może mieć wyjątkowo niska waga użytkownika i tym samym niskie ciśnienie w widelcu? Na tym Skalpelu jeździ dziewczyna o wadze 50kg, której nawet nie przewiduje tabelka ciśnień dla Leftego (ale jest znacznie powyżej minimalnych 3,4 bara przewidzianych instrukcją).

 

Pamiętam podobne zjawisko w moim Scott'cie Genius'u, z tym, że tam dotyczyło tylnego dampera. Po uruchomieniu blokady dalej był wyczuwalny minimalny ruch na zawieszeniu. Okazało się, że powodem było zbyt mało oleju w tłumiku. Czyżby to samo w Leftym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mam pewien problem z Leftym Speed DLR Solo-Air.

Przy włączeniu blokady dalej pozostaje pewien zakres ruchu, zanim widelec się blokuje. Innymi słowy, ugina się około 1 cm.

 

1. Czy te typy tak mają, czy też blokada powinna być "bezwarunkowa", czyli żadnego ugięcia? Porównuję do swojej Reby, gdzie po zablokowaniu pop-lockiem widelec w ogóle nie pracuje.

2. Czy wpływ na to może mieć wyjątkowo niska waga użytkownika i tym samym niskie ciśnienie w widelcu? Na tym Skalpelu jeździ dziewczyna o wadze 50kg, której nawet nie przewiduje tabelka ciśnień dla Leftego (ale jest znacznie powyżej minimalnych 3,4 bara przewidzianych instrukcją).

 

Pamiętam podobne zjawisko w moim Scott'cie Genius'u, z tym, że tam dotyczyło tylnego dampera. Po uruchomieniu blokady dalej był wyczuwalny minimalny ruch na zawieszeniu. Okazało się, że powodem było zbyt mało oleju w tłumiku. Czyżby to samo w Leftym?

 

Trochę późno ale moze się przyda, Twoim problemem jest ubytek oleju z komory tłumika, prawdopodobnie został uszkodzony któryś z uszczelniaczy lub oringów, warto również sprawdzić powierzchnię wewnętrzną cylindra tłumika oraz trzpień/popychacz, elementy te często ulegają zuzyciu, jeżeli tak sie stanie konieczna jest niestety wymiana całego tłumika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

No to najwyższa pora na zdjęcie mojego Cannona Super V-600. Sporo było przy nim pracy. Blokada Headshok'a również nie działała, powodem jak wyżej był ubytek oleju w kartridżu DL80, po uzupełnieniu i wymianie o-ringów wszystko działa idealnie. Ale przy jedno-zawiasowcu najbardziej denerwujące okazało się pompowanie zawieszenia podczas pedałowania. Jedynym rozsądnym wyjściem był zakup dampera z platformą. Wybór padł na Manitou Swinger 4 Way Air 165mm. Zmiana radykalna. Możliwość dostrojenia tego dampera mnie powaliła. Mamy 4 drogi (jak nazwa wskazuje) do ustawienia tak dampera jak nam pasuje. Zupełnie zmieniło to charakter roweru. Wymieniłem też manetki i tylna przerzutkę na nowe XT.

post-127263-0-42116300-1311950000_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Chciałbym się przywitać :) szczerze to skierował mnie tutaj pewien problem. Obecnie wśród kilku innych rowerów posiadam Cannona v 900, a małżonka Jekylla. I z jej rowerem jest problem, mianowicie elastomerowy headshok p-bone ma za mały skok 6cm i amortyzuje tu elastomer. Chciałbym zmienić małżonce amorka na Manitou mrd milo z 100mm skoku. Posiadam już stery Cane Creek z redukcją ale nie mogę znaleźć info jak ściągnąć headshoka i czy oryginalne stery Cannona też się wybija ? jak te standardowe? Czy potrzebne są specjalne narzędzia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi Ci o redukcję z 1/5 na 1 1/8 ?

Tak. Poradziłem sobie :) lekko się po prostu po sciągnięciu top capu pobija gumowym młotkiem z góry i headshok wychodzi. Stery się wybija tak jak tradycyjne. Jednego nie przewidziałem, że podnisł się rower po założeniu R-7 (100mm) hm małżonka może nie być zachwycona :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Nie ma ktoś zbednego mostka o dlugosci 80-100mm pod kiere 25,4 z katem 5-10*?

Sam posiadam 90 czy 100mm z kątem ok 20-25* jakby ktos chcial moglbym sie wymienic. Ale moge tez kupic;)

 

Oczywiscie do headshocka;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam,

 

Poszukuje uzytkowników Cannondale , co posiadają manetke blokady dampera,

taką jak w linku poniżej;

http://twomark.pl/am...nondale,p,21167

 

Kupilem taki używany zestaw, ale mam problem z samą manetką,

 

Jak ona ma dzialac? Czy tylko sama wajcha odpowiada za blokade?

i jak sie juz zablokuje to jak ją odblokować? ciągnąć mocno ?

 

W moim zestawie, albo w ogóle nie blokuje ,

a jak zablokuje to bez wyciagniecia 'sprezynki' (i tu chyba czegos brakuje), nie da się jej odblokować.

 

W innych manetkach np Rock Shoxach jest wajcha/dzwignia, i guziczek zwalniajacy blokade,

 

a na jakiej zasadzie dziala manetka z cannondale ??

 

Tak myśle pisząc tego posta że może problem zniknie, montując ją do roweru, i sprezyna ktora jest zamocowana na damperze swoja sila pociagnie/ zwolni blokade?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Problem z Lefty'm Speed DLR.

 

1. Przy napompowaniu na wymagane ciśnienie (6,9) nie trzyma powietrza. Po dobie stania uchodzi całość.

2. Przy napompowaniu dużo więcej - trzyma bez problemu.

 

Ktoś miał podobnie? Niedawno był w serwisie u Kalego i chyba tam wróci znowu :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Witam,

moglbym prosic o dane / jakis kontakt/ do osoby serwisujacej Pana Kalego, skąd ten Pan pochodzi?

lub czy ktos korzystał z http://brakebike.wgrkis.pl/index.htm ?

Rozmawiałem z Panem z linku powyzej, wydaje sie byc pewny,

moze ktos serwisowal u niego?

Taaaa.

Oddałem tam sprawnego headshok'a tylko nie znałem jego przeszłości chciałem zrobić przeglądzik.

Po powrocie już nie był sprawny, tracił ciśnienie, nie dało się pojeździć nawet.

No i zerknij na post wyżej.

Także gorąco nie polecam o czym już kiedyś gdzieś na forum pisałem.

Teraz lefciaka to chyba oddam do 88 w Kutzbuchel, akurat staruszkowie tam jeżdżą na narty do znajomych :)

 

Problem z Lefty'm Speed DLR.

 

1. Przy napompowaniu na wymagane ciśnienie (6,9) nie trzyma powietrza. Po dobie stania uchodzi całość.

2. Przy napompowaniu dużo więcej - trzyma bez problemu.

 

Ktoś miał podobnie? Niedawno był w serwisie u Kalego i chyba tam wróci znowu :(

Zmień serwis, nie wiem na jaki, ale ja sobie dałem spokój, też chciałem zaoszczędzić i mi to wyszło bokiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...