Skocz do zawartości

C.R.A.P. - Cannondale Racers Associated Poland


kopaczus

Rekomendowane odpowiedzi

Mam cannondale f4 i chciałbym napompować amortyzator, ale nie mam pojęcia czym :) Posiadam pompkę uniwersalną, ale niestety nie pasuje. Mogę pojechać do sklepu rowerowego, ale nie chce mi się jeździć tam co 100km, bo mniej więcej co taki dystans muszę pompować amor. Jest jakaś specjalna tania pompka która rozwiązała by mi mój problem?

 

Do napompowania Lefty potrzeba pompki wysokociśnieniowej z podwójnym zaworem typu Schrader. Ja mam Beto MP-035. Cena nowej około 70 zł.

 

PS.

Gdyby ktoś z Warszawy i okolic chciał napompować amorek Lefty lub Fatty a nie posiada pompki to służę pomocą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

ostatnio udało się mi połamać mojego scalpela :) zobaczymy jak rozpatrzą gwarancję, jak niekorzystnie to spróbuje wskrzesić go u jakiegoś speca od carbonu ;) zdam relację jak to wygląda ;)

btw: rama spisywała się swietnię i twierdze ze warto kupować scalpela ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio udało się mi połamać mojego scalpela :P zobaczymy jak rozpatrzą gwarancję, jak niekorzystnie to spróbuje wskrzesić go u jakiegoś speca od carbonu :) zdam relację jak to wygląda :icon_cool:

btw: rama spisywała się swietnię i twierdze ze warto kupować scalpela ;)

 

 

Siemka!

 

Jeśli rozpatrzą negatywnie Twoją gwarancję to warto zwrócić się jeszcze do Powiatowego Rzecznika Praw Konsumenta. Często jego interwencja pomaga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, właśnie się zarejestrowałem :) Jestem Paweł i znalazłem się tutaj z racji posiadania rowerów ze stajni Cannondale.

 

 

Obecnie posiadam:

Cannondale Six13 z 2006

Cannondale Scalpel z 2007

 

Scalpel jest na sprzedaż. Przejechane <160km czyli właściwie nieużywany.

 

Ma ktoś z Was tabelę jak pompować Lefty'ego DLR (waga/ciśnienie)? Nie mogę znaleźć na sieci

Mam w domu tabelę, napisz ile ważysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam! Ostatnio nie pojawiałem się na FR, a tu miła niespodzianka z C.A.R.P'em;) To i ja się dołącze.

Mój sprzęcik to Cannondale Super V, zdjęcie trochę nieaktualne: http://www.forumrowerowe.org/index.php?app=garage&do=view&tab=main&id=39

 

Zmiany to m.in: inny damper, korba XTR, przerzutka przód XTR, przerzutka tył ze średnim wózkiem, wylightowana sztyca i parę innych. Aktualnie w miejscu headshoka jest Sid Team, ale tylko na czas serwisu.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Może ktoś mi podpowiedzieć jaki rozmiar mają łożyska do sterów SI? Szukam i nie mogę znaleźć takiej informacji:(

 

Wątpię, żeby ktoś wiedział, generalnie nie słyszałem żeby kiedykolwiek łożyska SI ktokolwiek wymieniał. Mogę pomierzyć jak będę w domu ale to dopiero koło 10 października.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś mi podpowiedzieć jaki rozmiar mają łożyska do sterów SI? Szukam i nie mogę znaleźć takiej informacji:(

 

Tak się składa że mam komplet nowych czekających na zamontowanie w ramie. Jak tylko będę miał czas to wrzucę fotkę z wymiarami. A jeśli można wiedzieć to po co Ci te wymiary?

 

Ma ktoś z Was tabelę jak pompować Lefty'ego DLR (waga/ciśnienie)? Nie mogę znaleźć na sieci :icon_redface:

 

Na stronie Cannondale w zakładce Manuals & Tech notes po prawo wybierasz Lefty oraz szukasz pliku Pdf o nazwie "Lefty SOLO-AIR Technote (EN)"

lub klikasz w link bezpośredni:

http://www.cannondale.com/pol/eng/CannondaleFiles/Manuals/2009_lefty_solo_air_tech_note_en.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

w piątek zostałem właścicielem ramy Cannondale Scalpel 07' + Cannondale Lefty Speed 110 DLR2.

Rama będzie się toczyc na bezdętkowych kołach:

Wheel Front: Omega Lefty SL, ZTR Olympic, Wheelsmith, alu nipples, 620

Wheel Rear: American Classic, ZTR Olympic, Wheelsmith, alu nipples, 724

 

co do reszty to jeszcze nie wiem, mam nadzieję, że już nie długo będę mógł zaprezentować całość.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Niestety ale pozostaje ebay.com lub ebay.de. Mi się udało kupić za około 150 zł za używkę.

 

W linku poniżej mostek 90mm +5 stopni. Aukcja kończy się niedługo. Jak na razie cena 25 usd + 15 wysyłka.

http://cgi.ebay.com/Cannondale-Lefty-XC3-SI-MTB-Stem-90mm-x-31-8mm-x-5D-XL-/370463487017?pt=Cycling_Parts_Accessories&hash=item5641583429

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, właśnie stałem się szczęśliwym (jak na razie) posiadaczem używanej ramy Cannondale'a Jekyll 800. Tym samym dopisuję się do listy C.R.A.P.

Korzystając z okacji, gdzie kupić łożyska do tej ramy. Jest to mój pierwszy full, więc muszę troszkę info zebrać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, właśnie stałem się szczęśliwym (jak na razie) posiadaczem używanej ramy Cannondale'a Jekyll 800. Tym samym dopisuję się do listy C.R.A.P.

Korzystając z okacji, gdzie kupić łożyska do tej ramy. Jest to mój pierwszy full, więc muszę troszkę info zebrać :)

 

W PGR powinni mieć. Tylko nie pamiętam w jakiej cenie.

http://pgr.bikekatalog.pl/?do=pokazUczestnicy&nid=1&expand=2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie, da się gdzieś dostać do Jekyll'a 800 dampera. Ma on nie typowe mocowanie w ramie - na gwint. A może istnieje możliwość wsadzenia czegoś innego, bo ten który aktualnie posiadam może nie wytrzymać sezonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie, da się gdzieś dostać do Jekyll'a 800 dampera. Ma on nie typowe mocowanie w ramie - na gwint. A może istnieje możliwość wsadzenia czegoś innego, bo ten który aktualnie posiadam może nie wytrzymać sezonu.

 

Dedykowane do Jekyll to juz raczej pozostaje tylko Ebay.de lub Ebay.com.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja rowniez sie przylacze. Od niedawna posiadam Cannondale'a Scalpel'a XC 2000. Znalazlem te strone szukajac informacji o amortyzatorze DLR 110, wiec chyba dobrze trafilem. Mam takie pytanie, czytalem troche i wszedzie wypowiadaja sie na temat wilgoci, ktora jest niebezpieczna dla tego amorka, czy ma ktos jakies informacje/ doswiadczenia? Czy ktos z was regularnie sciaga gume i czysci golen? Z gory dziekuje za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...