Skocz do zawartości

[Wyprawa po Polsce] Wybór Dróg


Pawel90

Rekomendowane odpowiedzi

Pawel90

Rodzicami się nie przejmuj, bo to raczej nie będzie wielki problem, zwłaszcza jeśli ktoś do towarzystwa się znajdzie. Widzę, że nie planujesz zbyt wielkiego tempa skoro tak rzuciłeś około 100 km dziennie, ale uwierz mi, że będziesz w stanie robić po około 150 km w ciągu doby bez wielkiego wysiłku, utrzymując turystyczne tempo i robiąc sporo postojów.

Poza tym, gdyby zrobiło się szczegółową trasę, jako tako nią podążało i dało znać na forum, że taki przejazd przez Polskę będzie to na pewno znalazło by się kilka osób, które chętnie "oprowadziłyby" po swojej okolicy i podpowiedziały to i owo... :)

Jedyne problemy z mojej strony to kasa i brak jakiegokolwiek doświadczenia w spaniu pod namiotem, ale widzę, że masz te same problemy... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do miejscowości Piątek to można nad tym pomyśleć:D

 

Jedyne problemy z mojej strony to kasa i brak jakiegokolwiek doświadczenia w spaniu pod namiotem, ale widzę, że masz te same problemy... :)

Dokładnie tak :P Raz, może dwa razy spałem pod namiotem i to jak byłem mały :P

Kasy nie mam praktycznie wcale ;/

 

Liczyłem że potrzebowałbym ok:

*170zł na sakwy

*80zl na bagażnik

*70zł na karimatę i śpiwór :P

*najdroższy z tego wszystkiego jest namiot :P:D ale na allegro można wyhaczyć coś do 2stów. Może nie będzie to najlepszy namiot ale myślę, że na taką wyprawę wystarczy :P i.. na pierwszy raz :D

 

Czyli na sprzęt trzeba by przeznaczyć ok 600zł a do tego trzeba jeszcze jakieś żarełko i trochę drobnych na pobyt nad morzem na kilka dni:D B)

 

Myślę, że trzeba by przeznaczyć na taki wyjazd ok 1000-1400 PLN Sporo, choć na pewno warto.

 

Może ktoś z Was wie ile mniej więcej kosztuje "życie" na wyprawie rowerowej w Polsce??

 

Teraz myślę, że jeżeli ktoś by się znalazł do towarzystwa to by nie robili problemów :P więc kłotpot rodziców odpada, pozostaję problem z kasą:(

 

Aaa i ilość km na dzień podałem tylko orientacyjnie bo jeszcze nie mam doświadczenia ale też uważam że dałbym radę:D W końcu jest cały dzień na jazdę i nie jest to wyścig :P

 

Musze pomyśleć jak wykombinować kasę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

*najdroższy z tego wszystkiego jest namiot ale na allegro można wyhaczyć coś do 2stów. Może nie będzie to najlepszy namiot ale myślę, że na taką wyprawę wystarczy i.. na pierwszy raz
Ja wpadłem na pomysł aby zamiast namiotu posłużyć się płachtą brezentową. Na Allegro kupiłem taką płachtę o wymiarach 2 x 3 metry za kilka złotych i być może będzie się to dobrze sprawdzać. Na pewno jest to wygodne, gdyż zajmuje bardzo mało miejsca po złożeniu i jest lekkie, a do tego błyskawicznie się rozkłada/składa. No tylko że nie przetestowałem tego jeszcze - mam nadzieję że w tym roku mi się uda to przetestować podczas wycieczki nad morze i sprawdzi się ten patent. :P

 

Może ktoś z Was wie ile mniej więcej kosztuje "życie" na wyprawie rowerowej w Polsce??

Zaciskając pasa i nie głodując powinieneś w 10-20 zł/dzień się zmieścić. Wszystko zależy czy masz własny sprzęt do gotowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maja wskazówka co do namiotu, jego przepuszczalnosc musi byc minimum 2000mm, dobry namiot to podstawa, ja jak dojechalem do Helu to cały czas padało, w nocu ulewa, wszytskie rzeczy miałem w namiocie, kase, ubrania, aparat, telefon etc... gdybym miał jakis lipny namiot to rano pływam w wodzie, musisz byc przygotowany na najgorsze.

Sakwy równiez powinienes miec nieprzemekalne, ta sama sytuacja.. bezie padac to Ci wszytsko zmoknie i lipa.

 

zaopatrz się w kuchenke turystyczną, przyda się. jezeli chcesz spac na dziko albo gdzies u "gospodarza" to bedziesz miał na czym gotowac...

bo jak planujesz pola namiotowe to przewaznie jest dostep do czajnika bezprzewodowego.

 

powinienes się zmiescic lekko w 15-25 zł, zalezy co chcesz jesc.

zrób sobie orientacyjna rozpiske, bedziesz wiedział ile wydasz na jedzenie +-

 

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o namiot to ja 2-osobówkę znalazłem za 80zł. Sprawiła się całkiem dobrze, chociaż na razie nie przeszła jeszcze próby deszczu.

 

Kasy co do grosza i tak nie wyliczysz, bo zawsze coś Cię zaskoczy. Np. upał podczas trasy może spowodować, że na same napoje wydasz 10zł (zwłaszcza, że czysta woda obrzydnie Ci po 2-3 dniach i będziesz miał ochotę na coś innego/droższego) Jak pisał Sebek; dużo zależy od tego czy masz sprzęt do gotowania. Z pewnością po pewnym czasie będziesz marzył o jakimś ciepłym posiłku lub choćby kubku gorącej herbaty; a takie rzeczy najwięcej kosztują jeśli nie jesteś samowystarczalny. Spokojnie możesz policzyć miedzy 10-20zł pod warunkiem tylko, że weźmiesz trochę kasy na zapas.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maja wskazówka co do namiotu, jego przepuszczalnosc musi byc minimum 2000mm, dobry namiot to podstawa

Tak wiem ale chodzi o koszta:( Niestety dobry namiot sporo kosztuje i to jest dla mnie ogromna bariera :o

 

Sakwy równiez powinienes miec nieprzemekalne, ta sama sytuacja.. bezie padac to Ci wszytsko zmoknie i lipa.

Sakwy oczywiście kupie nieprzemakalne, a będą to raczej na 100% Crosso Dry :) Słyszałem o nich wiele bardzo dobrych opini.

 

zaopatrz się w kuchenke turystyczną, przyda się. jezeli chcesz spac na dziko albo gdzies u "gospodarza" to bedziesz miał na czym gotowac...

bo jak planujesz pola namiotowe to przewaznie jest dostep do czajnika bezprzewodowego.

Planuje kupno kuchenki, bo w wielu sytuacjach jest przydatna, np.: rano jak jest zimno i przydałaby się ciepło herbata usw.

 

powinienes się zmiescic lekko w 15-25 zł, zalezy co chcesz jesc.

zrób sobie orientacyjna rozpiske, bedziesz wiedział ile wydasz na jedzenie +-

 

pozdrawiam.

Nie będe na pewno w czasie pokonywania trasy nic "specjalnego" jadł tylko zwyłe posiłki

 

 

Jeśli chodzi o namiot to ja 2-osobówkę znalazłem za 80zł. Sprawiła się całkiem dobrze, chociaż na razie nie przeszła jeszcze próby deszczu.

Gdzie kupiłeś ten namiot?? Jest z przedsionkiem?

 

Kasy co do grosza i tak nie wyliczysz, bo zawsze coś Cię zaskoczy. Np. upał podczas trasy może spowodować, że na same napoje wydasz 10zł (zwłaszcza, że czysta woda obrzydnie Ci po 2-3 dniach i będziesz miał ochotę na coś innego/droższego) Jak pisał Sebek; dużo zależy od tego czy masz sprzęt do gotowania. Z pewnością po pewnym czasie będziesz marzył o jakimś ciepłym posiłku lub choćby kubku gorącej herbaty; a takie rzeczy najwięcej kosztują jeśli nie jesteś samowystarczalny. Spokojnie możesz policzyć miedzy 10-20zł pod warunkiem tylko, że weźmiesz trochę kasy na zapas.

Pozdrawiam!

Wiem, że kasy nie wylicze co do grosza ale chodzi mi o orientacyjną kwote :P

 

lukashs Masz może gdzieś zaznaczoną trasę, którą jechałeś na Hel albo chociaż pamiętasz jak mniej więcej jechałeś?? Spójrz na moją trasę i porównaj:)

 

Czekam na opinie co do dróg które wybrałem, jaki jest ich stan, szerokość i natężenie. Warto nimi jechać czy wybrać jakieś inne??

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Namiot kupiłem w Gnieźnie w sklepie sportowym. Jest bez przedsionka - fakt, to jest pewien minus.

 

Przeglądałem Twoją trasę wyprawy i zauważyłem że przejeżdżasz bardzo blisko Łęczycy ale nie zahaczasz. Jest tam fajny zamek i ciekawy rynek. (jeśli interesuje Cię żeby coś zobaczyć po drodze to warto wstąpić)

 

Widzę też, że nie omijasz dużych miast. Jeśli lubisz jeździć po miastach to spoko, ale w przeciwnym wypadku odradzam. Przejazd przez Trójmiasto też może być średnio przyjemny. Będziesz je zwiedzał? Pzdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siema!

orientacujna kasa za wyjazd .. powiedzmy ,że ekonimocznie jechaliśmy przez góry -ok.1200 km i na łebka (jedzenie i inne wydatki) wyszło nas cirka 400 zł na łeb(2 tygodnie) ..przychylam sie ,ze koszt dzienny jedzenia 10-15 zł i to juz w zasadzie jesz do oporu

 

inna sprawa ,ze posiłki musisz sobie przygotowywać sam ,ale osobiście jak dla mnie to nie problem

kwestia rozłożenia wydatków -sakwy/bagażnik -ok. myśle ,ze nie warto na nich oszczędzać

spiwór za 70 zł i tak dobrego nie kupisz .. na lato i na rower ,najlepszy lekki i mały ..ale to juz wydatek 2krotnie wyzszy

w sumie w jakims makro ,albo uzywke na all ustrzelisz w takiej cenie .. latem i tak jest ciepło ,wiec wzglednie lekki kupuj

 

namiot -jesli jedziesz sam ,to rozważ kupno płachty biwakowej /pokrowca na śpiwór z gore (tylko spanie i nic więcej)

ja mam coś takiego ,ma 2,5 metra długości ,plecak też się tam zmieści ,nieprzemakalna ,nieprzewiewna -względnie lekka(0,5 kg) ,noi ceny tez niezłe(też względne) .. jesli pojedziesz w 2 osoby -moze faktycznie lepiej kupic namiot ..nie tracisz 1-1,5kg na wadze bagażu

 

jedna/max 2 pary ubrań(koszulka/spodenki) +cos na zimne dni

w sumie tyle

jesli jeszcze tam nie trafiłeś to właź na kołoroweru.com .. wygooglaj ..jest tam spore info ,od doświadczonych ziomali

w sumie tyle

powodzenia

 

p.s. całkiem przydatny ten edytor .. trasa ustalona -też całkiem całkiem .. chociaż ja chyba zahaczę o łódź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez trójmiasto moge kolege poprowadzić, tzn od Gdańska centrum można pojechać słowackiego do góry potem juz od rębiechowa na koleczkowo i wyjezdzamy w wejherowie, a tam troche cofniemy sie w strone redy i mamy już zjazd na droge prowadzącą na Hel :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądałem Twoją trasę wyprawy i zauważyłem że przejeżdżasz bardzo blisko Łęczycy ale nie zahaczasz. Jest tam fajny zamek i ciekawy rynek. (jeśli interesuje Cię żeby coś zobaczyć po drodze to warto wstąpić)

To jest trasa orientacyjna i jestem otwarty by dołożyć km i zobaczyć jakieś ciekawe miejsca:D Jak będe planował już właściwą trasą to zastanowie się nad zamkiem w Łęczycy :)

 

Widzę też, że nie omijasz dużych miast. Jeśli lubisz jeździć po miastach to spoko, ale w przeciwnym wypadku odradzam. Przejazd przez Trójmiasto też może być średnio przyjemny. Będziesz je zwiedzał? Pzdr!

Nie boje się dużych miast:P Może jest to jazda bardziej nerwowa ale mi to nie przeszkadza, a Trójmiasto zamierzam zwiedzać:P

 

rurokura

Mógłbyś zamieścic link albo zdjęcie takiej płachty biwakowej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam .Jestem z Czestochowy i jechałem nad morze ,samotnie tam i z powrotem. Z Czestochowy jechalem przez Łask,Konin,Bydgoszcz, Bory Tucholskie. Z Helu wracalem przez Grudziadz ,Golub Dobrzyń, Włocławek, Łeczycę ,Łask.

Planujac trasę musisz pamietac aby zwiedzić jak najwiecej po drodze.No chyba że chcesz jak najszybciej byc nad morzem.

Planujac trase omijaj duże miasta, przejazd przez nie zajmuje dużo czasu /bez mapy/ i jest w naszym Kraju niebezpieczny.

Najbardziej niebezpieczny odcinek tej trasy to Trójmiasto -Władysławowo ,ale można to ominąc. Nieraz droga oznaczona

na mapie jako lokalna może okazac sie bardzo zatłoczona/dojazd do miasta, przejścia granicznego itp/ Odcinek od Czestochowy do Bydgoszczy płaski i nieciekawy,potem Bory Tucholskie,Kaszuby, gorki morenowe,jeziora-najładniejszy

odcinek trasy no i Trójmiasto z licznymi zabytkami i licznymi scieżkami rowerowymi, Z Gdańska przez Sopot do Gdyni dojedziesz ścieżka rowerową nad brzegiem morzaMasz sakwy? Bez sakw nie jedż!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z Gdańska, aż na sam Hel jest scieżka rowerowa więc przejazd przez trójmiasto to sama przyjemnosc, wiem bo jechałem.

trasa którą ja jechałem pokrywa się do Częstochowy, droga nie za dobra z tego co pamiętam. Natężenie ruchu dość spore.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myszek! Jesteś jak piszesz z Gdańska a udzielasz trochę mylnych rad. Ulica Słowackiego jest we Wrzeszczu ,jest ruchliwa jak

cholera /fragmentami jest tam ścieżka rowerowa/. Do Władysławowa przez Kołeczkowo i Wejherowo?Naokoło?

Ja proponuję z centrum Gdańska/stare miasto/ jechać sciezką rowerowa obok parku /Grunwaldzka/,przy operze w prawo

scieżką rowerową do Brzeżna,a z Brzeżna sciezka rowerową przez Jelitkowo do Sopotu dalej do Gdyni a z Gdyni przez Koskowo do Pucka i do Władka... A najlepiej w Sopocie na molo wsiąść na statek i płynąć na Hel skąd do Władka piekną

/fragmentami rowerową/ drogą. We Władku tłumy ludzi! Gdzie spac? A gdzie bezpiecznie zostawić rower? Z rowerem na plażę? Proponuje jechać tylko do Gdańska/Trójmiasta/ Gdańsk i okolice to jedyne miejsce w Polsce gdzie spotkasz taką

szeroką oferte miejsc do zwiedzania. Gdansk Starówka ,Westerplatte ,Oliwa ,Malbork, Sopot, Gdynia. W Gdansku na plażę :

Brzeżno/dojazd ścieżka rowerową z Centrum/ , mała plaza na Westerplatte /mało ludzi, dojazd ścieżką rowerową do N. Portu promem /za darmo/ na Westerplatte /obok twierdzy Wisłoujście, Stogi. Noclegi? We Wrzeszczu sa tanie akademiki

Politechniki Gdanskiej ,jest pare Schronisk Młodzieżowych , internaty niektórych szkół prowadzą noclegi sezonowe.

Najlepiej jechać na przelomie lipca i sierpnia gdy w Gdansku jest Jarmark Dominikanski, Jarmark jest super,ogromna

ilość imprez towarzyszących/ W ubiegłych latach obok Katowni był bezpłatny parking dla rowerów/Stare Miasto/

Ale sie rozpisałem! To dlatego że Gdąnsk bardzo lubię i wielokrotnie byłem tam na rowerze!Trochę jeżdziłem po Kraju i nie tylko, chetnie coś doradzę... GG 8262772

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

woj. łódzkie:

drogi 483 na południe od Szczercowa nie znam, dalej na odcinku Szczerców-Łask powinno być znośnie

jeżeli byłby uciążliwy ruch można w Szczercowie odbic w drogę 480 w lewo, przeciąć drogę nr 8, i po jakichś 2km odbić w prawo na Dubie, Chrząstawę i potem przez Patoki, Żegliny i Kamostek dojechać do trasy 481 którą po kilku km dojedziesz do Łasku. Na odcinku Chrząstawa -Kamostek bez dokładnej mapy może być ciężko, jakbyś zdecydował się tędy jechać mogę wrzucić foto tego fragmentu mapy 1:100000. wprawdzie tego odcinka jeszcze nie pokonywałem ale wygląda na mapie ciekawiej niż droga 483.

 

następnie odcinek Łask - Kwiatkowice z twojej mapy - jak najbardziej na tak, przyjemna droga o dość umiarkowanym ruchu. Po dojechaniu do Puczniewa nie kierowałbym się w lewo na Poddębice (droga 703 w okolicach Poddębic nie należy do najbardziej sprzyjających rowerzystom), a pojechałbym prosto (po drodze mijając dość ciekawy drogowskaz z napisem "8 Kałów" :D ) na Franciszków i Kuciny przyjemną asfaltową drogą przez las, biegnącą obok stawów rybnych.po przekroczeniu trasy 72 pojedź na Dalików , Brudnów, gdzie łukiem w prawo pojedziesz na Budzynek gdzie skręcisz w lewo na północ - w Budzynku wart zobaczenia jeden z ciekawszych (i najmniejszych) drewnianych kośiołów w łódzkiem. odcinek ten na pewno będzie bardziej przyjemny niż proponowany przez Ciebie odcinek od Poddębic na północ drogą 703. Jadąc z Budzynka na północ po kilku km wjeżdżasz na trasę 469, która po kilku km skręca w prawo, po skręcie, omijając lotnisko wojskowe skręcasz w pierwszą drogę w lewo, po czym następnie kierujesz się na Łęczycę. Twoja trasa ją omija, moim zdaniem po drodze warto tam wpaść na krótki odpoczynek w pobliżu zamku. niestety w tym wariancie trzeba będzie przejechać kawałek krajową jedynką z Łęczycy do Topoli Królewskiej, gdzie odbijasz na Siedlec, gdzie moja trasa zaczyna znów się pokrywać z twoją.

dalszych terenów już nie znam

 

co do końcowego odcinka od Gdyni do Władysławowa, jechałem tam podczas wyprawy w 2005 roku, na pewno lepiej ominąć trasę 216. ja z Gdyni pojechałem do Rewy (bardzo przyjemna osada na cyplu). Z Rewy, lub wcześniej, np z Kosakowa pokieruj się na Mrzezino, Żelistrzewo do Pucka. a od Swarzewa jest chyba już ścieżka rowerowa do Władysławowa (w prawo od drogi 216)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o ciekawą krajoznawczo trasę na Hel, to można pociągnąć w stronę Wejcherowa, stamtąd drogą 218 kawałek na północ - później skręcając w prawo jest świetny kawałek leśny, którym można dojechać do np. Mechowa (gdzie można obejrzeć groty Mechowskie :)). Tylko uprzedzam, że większość trasy trzeba się wspinać pod górkę (co z bagażem już można odczuć :devil:). Później jak kto woli, można jeszcze lasem na Starzyno i później na Władysławowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...