Skocz do zawartości

[tarczówki] XTR(07) vs. XT 2008 (a może lepiej Avid Juicy Seven '07)


JagiS

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Forumowiczów

Otwieram debatę na temat jak zapowiedziałem w nagłówku. Sprawa wynikaja z chęci zmiany hampli z Hayes Nine XC - te ocierają i nie daje mi to komfortu jazdy, nie da się ich wyregulować - raczej nie ma mowy o braku sztywności wykałaczki (Fox F100RLC'07, choć ważę słuszne 90kg). Wcześniej skłaniałem się ku XTR 2007, ale teraz myślę, że lepiej byłoby wybrać XT 2008 (cena niższa a porównywalna jakość...). Ciekaw jestem Waszych opinii, najlepiej popartych własnym doświadczeniem (a nie zwyczajną ciapcia-rapcią jak zapodał kiedyś w wywiadzie nasz ukochany były Minister Edukacji :) ). Alternatywnie do Shimano brałem pod uwagę Avidy Juicy Seven 2007.

Będę wdzięczny za konkret.

Pzdr. Sebastian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat wiele razy poruszany na forum, więc na przyszłość polecam wyszukiwarkę. Z hamulców, które wymieniłeś, najlepiej mi się jeździło na Avidach. Twoją opinię o Hayes'ach potwierdzam - kumpel nie może w żaden sposób ustawić tylnego hampla tak, żeby nie ocierał, a próbowaliśmy już wszystkiego. XT'2008 nie testowałem, więc nie mogę nic o nich napisać. XTR'y natomiast są fajne wizualnie, ale jak dla mnie za drogie przy zakupie i w eksploatacji (płyn), przy czym praca wcale aż tak nie zachwyca.

Mój typ - Avid Juicy 7. No chyba, że Cię stać i nie zależy Ci bardzo na wadze, to może Avid Code? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wpiski. Sądzę, że albo temat nieciekawy, albo mało ludzi ma do zapuszczenia jakiś konkret. Ostatnio słyszałem, że XTR to raczej zabawi dla zawodników (lub amatorki z zapędami snobistycznymi) tym bardziej, że żywotność XTR jest praktycznie taka sama jak XT a cena dwukrotnie wyższa (co do różnych komponentów). Natomiast hampelki XT'08 wypadaja dość atrakcyjnie cenowo. Nie ukrywam, że pasi mi również Avid, ale ciągle się waham.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdże na XTR'ach 2007. Nie jestem z nich w 100% zadowolony, niby siła hamowania ok, modulacja jeszcze lepsza ale mi np. przeszkadza puchnięcie klamki. Hamulec się nagrzewa i klamka puchnie dość znacząco. Hamulce mam oczywiście odpowietrzone. Za to są zdecydowanie najlżejsze z tych, które bierzesz pod uwage i właśnie ze względu na wage się na nie zdecydowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

kupiłem XT 2008 na oryginalnych tarczach XT 2008

 

1. Poprzednio używałem deore 535

2. Po dwóch wycieczkach nie widze żadnej, absolutnie żadnej różnicy w działaniu ;) wiadomo, że mają się dotrzeć ale w sumie poza wygłądem szału nie ma. Nie jestem pewien czy dobrze zrobiłem. Będę pisał dalej jak idzie z dotarciem i działaniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się z Waszych postów.

Dzienks rakers za wpiski. Ciekawe jest jak zmieniają się Twoje spostrzeżenia. Zastanawiam się ciągle nad tymi hampelkami, strasznie mi się podobają klameczki, miałem je w łapach i wydaje mi się, że są solidnie wykonane. A dla mnie propozycja ciekawa, bo mam całą grupę xt w moim rowerku.

A do innych...

... może jeszcze ktoś wypowie się na temat xt'08?

Jak sądzicie cena jeszcze popłynie w dół, czy raczej będziemy już mieć jej stabilizację?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomysl nad formulami oro np k18. cena z tarczami to ok 500 zl (na allegro 180/160 za 939 zl)

to najwyzej oceniane hamulce tarczowe np na mtbr.com za swietna sile hamowania modulacje i ogolnie jakosc pracy. jesli wierzyc piszacym recenzje to praktycznie hamulce bez wad. jedynie w niektorych nieodbijaja klamki ale to byla wina plastikowych tlokow w klamkach ktore od 2008 roku są juz metalowe.

sam nabylem formule oro tylko model k24 z regulacja skoku klamki. alvaren z forum i wookie ich uzywaja. skontaktuj sie z nimi co do oceny hamulcow - jest ona tez na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
...z przodu 180 , tył 160. Absolutna rewelacja...

Serio? Jakoś coraz bliżej mi do zakupu. Czuję się jakbym już cisnął klameczki. No "kurcze pióro, motyla noga", czy jest jeszcze ktoś chętny na podzielenie się opinią o hampelkach XT2008? Jeszcze brak mi bodźca do zapodania się do schopa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sądzicie cena jeszcze popłynie w dół, czy raczej będziemy już mieć jej stabilizację?

W chwili obecnej XTRabike ma je w cenie 299zł więc zy będzie jeszcze mniej hmmm może być ciężko. Ja jednak czekam do świąt bo licze, że ktoś będzie sprowadzał coś ze stanów wtedy się podłącze i z PricePoint.com można ściągnąć Juicy 7 w cenie 119$ na koło.

 

pomysl nad formulami oro np k18. cena z tarczami to ok 500 zl (na allegro 180/160 za 939 zl)

 

No wlasnie przez ciebie Tobo :) mam problem bo juz mialem brac XT ale dales mi do myslenia ta Formula K18. Na chwile obecna zlokalizowałem je w kraju w cenie 379zł(bez tarczy) na koło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Az taki problem sprawdzic na allegro?

k28 za 999pln:

http://allegro.pl/item270028432_formula_oro_k24.html

 

k18 za 949pln:

http://allegro.pl/item271702287_formula_or...tyl_949pln.html

 

Miedzy juicy 5 i 7 nie ma duzej roznicy: 7 ma jedna regulacje wiecej i jest troche lzejsza. pracuja tak samo:

 

juicy 7 za 899pln:

http://allegro.pl/item267254360_avid_juicy...bikestacja.html

 

juicy 5 za 799pln:

http://allegro.pl/item267254361_avid_juicy...bikestacja.html

 

Jesli zalezy ci na:

1. wadze - bierz juicy 7

2. niskich kosztach - juicy 5

3. kulturze pracy - prawdopodobnie wszystko jedno. osobiscie wzialbym avida.

 

Na koniec zobacz ktora klamka najlepiej lezy ci w dloni :wub:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ja proponuje rozejrzec sie na niemieckim Ebay'u.

Rowniez mialem dylemat co kupic. Na horyzoncie poajwil sie XT'08, Juicy 5 i 7 i wlasnie wspomniana przez Tobo Formula.

 

W dniu dzisiejszym udalo mi sie wyrwac Juicy Carbon, nówka z pełnym osprzętem w cenie 210⏠z przesyłka.

Wrazenia i zdjęcia wkrotce w dziale testy :wub:.

 

Nie wiem skad niemcy biora te hamulce ale cala masa nowek juicy carbon poajwila sie wlasnie w cenie ok 200âŹ, a Juicy 7 ok 170Eur. Tak ze polowac, polowac i wyrywac "soczyste" :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Az taki problem sprawdzic na allegro?

 

Ale ja nie pytałem po ile jest formula ale jak dostępnością części zamiennych i ich cenami względem np. takiego Shimano, do którego Dostaniesz części w każdym prawie sklepie.....

 

Na koniec zobacz ktora klamka najlepiej lezy ci w dloni :).

 

Najlepiej leży mi w dłoni klamka XTR:)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...