Skocz do zawartości

[Bike] Merida Magnesium Elite - 9490 g!


siwyex

Rekomendowane odpowiedzi

Oficjalny koniec projektu :

 

Brake (Front): Avid SD5 + Alu bolts + klocki Jagwire 171g

Brake (Rear): Avid SD5 + Alu bolts + klocki Jagwire 174g

Brake Levers: Avid SD7 - 174g

Cables : XTR + Shimano - 145g

Cassette: Shimano XT - 260g

Chain: Shimano XT- 277g

Crankset: Truvativ stlyo- 895g

Derlr (Front): Sram 7,0 - 118g

Derlr (Rear): Shimano xtr + Alu bolts - 202g

Fork: Manitou Skareb - 1518g

Frame: Merida Magnesium Elite 20" + Alu bolts - 1715g

Grips: Boplight - 14g

Handlebar: Ritchey Pro - 139g

Headset: (Stery) Cane Creek - 78g

Top Cap : Cane Creek + Alu bolts 14g

Pedals: XPEDO - 197g

Seat: Selle Italia SLR XP - 164g

Seatpost: Smica + Alu bolts - 207g

Seatpost clamp: PRO + Alu bolts - 21g

Shifters : Sram Rocket - 194g

Skewers: BBB - 69g

Spacers: brak

Stem: Smica - 106g

Tire (Front&Rear): Maxxis FlyWeight - 638g

Tubes: Maxxis Flyweight - 186g

Wheel Front: 814g

-Hub: XT

-Rim: Mavic X225

-Spokes: xxx

Wheel Rear: 1024g

-Hub: XT

-Rim: Mavic X225

-Spokes: xxx

 

RAZEM: 9,490g

 

Fotki : Niestety niezbyt dobrej jakości i jeszcze w domku... W najbliższym czasie zrobie coś porządnego...

d252deabb93637bbm.jpg

63edbd6bb3318901m.jpg

56aa257b843a7c27m.jpg

6c9c58ec7da7592em.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praca tylnej przerzutki jest znakomita, więc to czy jest ciut dłuższy nie robi mi różnicy... Siodełko faktycznie wygląda na różowe ale w rzeczywistości to jest takie bardziej bordowe... Black sprawuje się świetnie i dlatego ciągle go trzymam, a jak widać jest troszkę cięzki. Jak zrobie fotki aparatem to zobaczycie prawdziwe oblicze Magneza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny sprzęt, mam "prospekt" (kiedyś modne słowo :) ) o nim.

Tak zachwalali ramki "Magnesium" że takie to lekkie, a tu "aż" 1758 g? Myślałem, że choć do 1600 g z tym zeszli.

 

 

Tak patrzyłem jak ty zeszłeś do tych 10,6-10,8 kg, skoro ja mam podobne wagi (ramy, amora, i reszty), a mam 11,1-11,3 kg :)

I w zasadzie, jedyna większa różnica to słynne Maxxis FlyWeight :)

 

Miła w dotyku taka ramka? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Siwyex, Flyweighty na maratony wyścigi ?? hmmm, myśle że nie jest to dobre posunięcie...

 

Rowerek byłby spoko tylko ta ramka mi sie nie zabradzo podoba... Ale to nie mnie ma sie podobać ;)

pzdr.

 

 

P.S A siodełko nawet jakby było różowe to by było bardzo fajne, takie nie powtarzalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale gdzies czytałem, że jak jest obwódka na kantach w jaśniejszym kolorze (a czerw jest jaśniejszy od czarn) to znaczy, że to damskie siodło. Potem dużo osób się z tego smieje na wyścigach.

Takie tam ploty.

 

Przypomniało mi się, że tez kiedyś miałem coś z magnezu (niby). Ten tani amorek, XCR chyba, ma niby dolne golenie z magnezu :)

I nie wiem czy to moja autosugestia, ale faktycznie inaczej brzmiało, jak się w nią pukało u dołu, i ciut inna w dotyku jakby. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie boisz sie ze rama sie utleni w miejscach przetarcia lakieru czy odprysku lakieru? Magnez szybko sie z tego co wiem utlenia.

 

Zmien koszyczki na bidon. Mozna dorwac aluminiowe 31 gram za 27zl + wysylka. Rogi no i zacisk sztycy... Oni go z zeliwa zrobili czy olowiu ze taki ciezki? No chyba ze to na motylka jest...

Zreszta na zaciskach kol tez mozna 60 gram zyskac. A wszystko jeszcze nie tak duzym kosztem.

 

@Sixer - dlaczego nie jest dobrym posunieciem danie Maxxisow na zawody?

 

Ps: A w ogole to nie wiem dlaczego liczysz ze wazy 10.6 jak wazy wiecej (rogi, koszyczki). Dla mnie liczy sie waga roweru gotowego do startu. Czyli razem z rogami i koszyczkami. No i razem z licznikiem i kabelkami do licznika chyba ze jezdzisz bez.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liczę 10,6 czyli rower gotowy do jazdy itp. Podałem także wagę z dodatkami, która i tak jest w porządku...

 

Na razie nie mam zamiaru odchudzać już nic, może jak mi się uda to w niedługim czasie wymienie blacka na jakiegoś lżejszego amorka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...