Skocz do zawartości

[amortyzator] RST CAPA T7


sowix1

Rekomendowane odpowiedzi

szczerze powiem że ten sztuciec nie ma wielu zastosowań... mogę tylko polecić żebyś pomyślał nad czymś innym... btw to jest chyba najgorszy dostępny amor ;)

może warto trochę dopłacić i rozejrzeć się za jakimiś SR suntourami?? albo przynajmniej za gilą(rst)

 

a co da capy to powiem tylko że jednym wytrzymuje nawet 10tys km spokojnej turystycznej jazdy a innym łapie luzy na pierwszej studzience w asfalcie(że o krawężniku nie wspomnę) ale jeśli chcesz to brać tylko do jazdy po miejskich ścieżkach rowerowych to ofc wystarczy

napisz jeszcze ile średnio robisz rocznie km i po jakim terenie :o

 

http://www.forumrowerowe.org/index.php?sho...mp;#entry413433 ;)

http://www.forumrowerowe.org/index.php?sho...=10765&st=0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg. mnie lepiej kupić XCM'a :) Cena ta sama, ładniejszy wygląd, na pewno wolniej złapie luzy no i zawsze można go "poprawić" <_< Ja oczywiście mówię - amorek za tą cene. Bo za 135 zł to czasem można całkiem dobrego RS'a Indy wyciągnać .... Ale to już inna sprawa ;) Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolega ma w swoim kellysie cape i chodzi do dupy, po jednym sezonie jest w stanie agonalnym, nie wybiera prawie nic a jego charakterystyka jest taka jak makrokeszu aha i dostal ostatnio luzow delikatnych

moj suntour ( xcr) w stosunku do tego jest duuuzo lepszy mimo ze bardziej go katowalem niz kolega tamta cape

takze podpisuje sie pod "santorowcami" :P

 

sorry ze pisze bez polskich literek ale taka mam klawiature

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście nie polecam RST-sam użytkuje/katuje model C7-po jednym sezonie miał już delikatne luzy,"zmiękczył" się

w porównaniu do do tego jaki był na początku (testowane przeze mnie na nowym takim samym).

Koledzy wyżej dobrze mówią-poszukaj lepszych w tej cenie albo dołóż trochę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

scttvoltyz35 co to znaczy "użytkuje/katuje"? skaczesz na nim czy jak? nie bede bronił rst - opinię mam o nim taką jak większość na forum, ale jak ktoś użytkuje sprzęt niezgodnie z przeznaczeniem to może jednak niech wstrzyma się od wygłaszania opinii na jego temat. nawet jeśli przypadkiem ta opinia jest zbieżna z resztą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No już bez przesady. Jak się pyta o amor o cenie 135 zł to nie podawajmy mu propozycji za prawie 80 % większą cenę ! Jeżeli może - niech poczeka. Chociaż ja i tak nie widze wielkiej różnicy między Dart'em 2 a XCR LO :) To, że to RS nie znaczy że musi być lepszy od wszystkiego. Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bartekgib powiedział: To, że to RS nie znaczy że musi być lepszy od wszystkiego

 

Bo nie jest, zgadzam się z Tobą. Jednak za jak to powiedziałeś "80% więcej" uzyskuje przy tej operacji co najmniej 250% zysku. Więc cena do jakości ma wielce korzystny stosunek. Do RS Dart 2 mam ambiwalentny stosunek lecz każdy musi przetrawić decyzje sam.

 

Co do Capy - nadaje się do jazdy po naprawde niewymagającym terenie oraz dodatkowo dla osób które nie ważą zbyt wiele (80kg to już zbyt wiele). Ale trudno wymagać dobrego zachowania w trudnym terenie przy takiej wartości amortyzatorze.

Natomiast jeżeli szuka się czegoś do miasta (bez skoków) i jazdy "po liściach" - to tak, jest to dobra opcja za takie pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem na Judym J(nie pamiętam, jaki konkretny model). Podobny model co do Dart'a 2 - nie da się nie zobaczyć. Nie mam jakiś wielce miłych wspomnień ..... Ja wiem, że jeździłem tylko 5 minutek, ale zawsze można poczuć i porównać "jak to działa".

 

Ja podam przykład może inaczej : to jest tak samo jak z głośnikami JBL. Bo to "JBL", bo to droższe, bo to lepsze ..... Nic z tych rzeczy. Jakość dźwięku z JBL jest na niskim poziomie za ogromne pieniądze + głośniki bardzo szybko można uszkodzić ( zwłaszcza zawieszenie, które jest robione na pokaz ) Za co płacimy ? Za znaczek JBL, za całkiem "kosmiczny" wygląd, za niby to użyte jakieś nowe materiały. Co z tego, jeżeli dźwięk z tego marny jak z produktów Blaupunkt'a. I tak właśnie odnoszę się ja co do kwestii tych Dart'ów. Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartek przestań pisać głupoty, jeździłeś na amortyzatorze 5 minut i to pewnie na uliczce przed domem i na tej podstawie oceniasz jego prace ?

Ty byś pewnie nie zauważył nawet różnicy między Rebą a XCR.

 

blokada w XC-MTB sie przydaje, a blokada z XCR'a działa perfekcyjnie

XCR podobno bardzo dobrze pracuje, blokada działa perfekcyjnie więc po co wydawać ponad 1k zł za np Rebę ? Blue kiepski interes zrobiłeś.... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że to RS nie znaczy że musi być lepszy od wszystkiego.

No pewnie że nie musi być lepszy od wszystkiego (cokolwiek by to wszystko było), ale akurat od XCR, nawet w wersji LO, jest. :P

Chociaż ja i tak nie widze wielkiej różnicy między Dart'em 2 a XCR LO :)

Bartku, poszukaj sobie w internecie i poczytaj, czym różni się system HydrCoil 2 w Rock Shoxie Dart 2 od systemu z zamkniętym kartridżem z olejem i goleniami smarowanymi za pomocą smaru stałego. :D Wtedy zobaczysz różnicę i być może pojmiesz, dlaczego użytkownicy widelców RS Dart 2 nie zaglądają do działu "zalewanie amortyzatora olejem".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie czy wyżej wpisani Bartekgib i Radssonn jeździli na tych RS-ach, że wydają takie osądy.

 

Tak - na Capie zrobiłem około 1000 km. Więc mam podstawy do wyrażania swojej opinii. Wobec Darta - nie, nie jeździłem. Ale Czytałem wiele opinii ponieważ rozważałem wymianę na właśnie tego RS. Więc konkludując: wobec CAPY mam opinie empiryczną a wobec RS D2 - zebraną na podstawie wypowiedzi innych, szanownych przedmówców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedys kupilem ten badziew (w zasadzie Capa TL, ale to praktycznie to samo) z rowerem. Być moze gdybym do niego zagladal dzialalby lepiej (albo sie rozsypal). Moje odczucia co do niego nie sa skrajnie krytyczne. Byc moze trafilem na wyjatkowy egzemplarz, ale jakos tam dzialal i pare razy uratowal mi glowe.

Rozmawialem z innym uzytkownikiem Capy, ktory twierdzil ze jest siermiężny i wybiera w zasadzie tylko półmetrowe dziury, z kolei u mnie przez pierwsze 2 lata uginal sie na korzeniach.

Ogolnie amorek kupa, ale jestem pelen podziwu ze za taka kase tyle wytrzymal - raczej go nie oszczedzalem.

sowix1: jesli nie masz jak dozbierac to nie zawracaj sobie glowy, do twojego stylu jazdy spokojnie wystarczy taka kupa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc jak tak wszyscy stoją murem za tym całym Dartem, to może ja sprzedam swojego XCR'a i kupię Darta co ? ? ?

 

Tak szczerze, to zależy od tego co człowiek lubi i co mu pasuje. Mi tam pasuje XCR LO jak na razie i tyle. Nie jest to amorek moich marzeń ( mi głównie zależy na blokadach + pracy amorka - waga to sprawa dalekorzędna )

 

thomash - przecież dokładnie widzisz moje zdanie, że jeździłem na Judym może z 5 minut, więc coś wiem, ale to czego nie wiem to ocean. A tu za chwilę pojazd .... Co do Reby i XCR'a LO - to akurat nie jest śmieszne. Mi na razie na tym poziomie styka taki amorek. Jeden ma Lancer'a EVO przygotowanego do rajdów, inny ściga się Maluchem do KJS'ów i jemu też to wystarcza. Ja nie jeżdzę zawodowo, ale dla przyjemności. Reba, ani inne wynalazki mi na razie nie potrzebne. A pozatym chcę się dostosować do pieniędzy, jakie może wydać założyciel tematu. Koniec i kropka - o taka "." Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc jak tak wszyscy stoją murem za tym całym Dartem, to może ja sprzedam swojego XCR'a i kupię Darta co ? ? ?

 

Skoro masz taką ochotę? To że każdy ci powie, że reba jest lepsze od XCR-a jakoś cię nie zmusza do zmiany,ale skoro tak to sobie upatrujesz...

 

Tak szczerze, to zależy od tego co człowiek lubi i co mu pasuje. Mi tam pasuje XCR LO jak na razie i tyle. Nie jest to amorek moich marzeń ( mi głównie zależy na blokadach + pracy amorka - waga to sprawa dalekorzędna )

To nie musisz za nim stać murem... możesz go polecić, ale jak nie znasz innych modeli to nie możesz im za bardzo nic zarzucić. My staramy się polecić sprawdzone rozwiązanie, wytestowane przez wielu, potwierdzone wieloletnią wytrzymałością i niezłą pracą[HT2+pamietne judy itp]. Fakt w większości opinii bazują na rzeczach wyczytanych z recenzji, ale często też na empirycznych doświadczeniach. Może nie koniecznie z danym amortyzatorem, ale z podobnymi, z danym systemem tłumienia itp. itd. Nie musisz kreować swojego XCRa na amor porównywalny z FOXem, bo taka fanaberia przemawia przez twoje posty...

 

thomash - przecież dokładnie widzisz moje zdanie, że jeździłem na Judym może z 5 minut, więc coś wiem,

Niewiele wiesz... po 5 minutach to bardzo mało informacji się zbiera o amortyzatorze... po kilku godzinach w terenie sobie zdanie można wyrobić.

 

ale to czego nie wiem to ocean. A tu za chwilę pojazd .... Co do Reby i XCR'a LO - to akurat nie jest śmieszne. Mi na razie na tym poziomie styka taki amorek. Jeden ma Lancer'a EVO przygotowanego do rajdów, inny ściga się Maluchem do KJS'ów i jemu też to wystarcza. Ja nie jeżdzę zawodowo, ale dla przyjemności. Reba, ani inne wynalazki mi na razie nie potrzebne. A pozatym chcę się dostosować do pieniędzy, jakie może wydać założyciel tematu. Koniec i kropka - o taka "." Pozdrawiam !

I nikt ci nie ma za złe tego że masz XCRa i jesteś z niego zadowolony, że składasz najlepszy sprzęt na jaki cię stać itp. Natomiast Twoje histeryczne posty i wojna z dartem są idiotyzmem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze. Troszkę się uniosłem. No cóż - zaplecza doświadczeń w jeździe na różnych sprzętach to ja nie mam, ale coś tam wiem. Powiem szczerze - jeżeli będe miał jakąkolwiek możliwość przejechania się na Darcie II - z wielką chęcią porównam obydwa. Cóż - może i XCR działałby podobnie jak Dart, ale jedynie po tuningu. Człowiek czasem stoi "za swoim" i nie puści :) Wada ludzka. Pozdrawiam !

 

P.S. I tak będe na razie używał XCR'a :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...