Skocz do zawartości

[rower] niedrogi dla mamy


spawacz

Rekomendowane odpowiedzi

rower ma byc dla kobiety która ma 170 cm i 85 kg wagi. Ma to być rower który bedzie dobry do jezdzenia po szosie i oczywiscie bedzie miał przerzutke. A rama ma byc damska. Czy li schodzić w dół. i ma rower kosztowac około 600 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Góral raczej odpada. NIE ZA TE PIENIĄDZE bo to będzie makrokesz

Teraz jest wysyp rozsądnych miejskich rowerów w marketach -> Proszę sie nie śmiać widziałem w makro za niecałe 6 stówek rower z trzybiegową piasta rama S komplet błotników i bagażników _typowy mieszczuch.

Podobny sprzęt widziałem w Realu i w Leclerku.

o coś takiego http://www.allegro.pl/item216165567_sliczn...xus_28cal_.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.kross.pl/index.php?Page=430&amp...pa=7&kod=71

może coś takiego? tylko martwią mnie te plastikowe klamki

powinien wytrzymać jazdę mamy (chyba, że jest kurierem {żart})

a popieram amoniaka :) też ostatnio widziałem takie mieszczuchy w jakimś markecie i wydawały się całkiem spoko :)

najważniejsze, to to żeby rower który kupisz mamie nie był "makrokeszem" (pełna amortyzacja, tarcze itd.

odsyłam do odpowiedniego tematu http://www.forumrowerowe.org/index.php?showtopic=27903 )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że najlepszą propozycję przedstawił amoniak , tzn. szukaj czegoś w tym stylu , ponieważ są to bardzo wygodne rowery (wiem z doświadczenia , rodzice mają typowo holenderskie maszyny Koga-Miyata i Gazelle :( ) także szukaj takich rowerów .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Propozycja amoniaka (typ roweru) jest najlepsza. Moja babcia ma podobny sprzęt. Jechałem tym kilka razy do sklepu i innych pobliskich miejsc i było wygodnie. Wiadomo ,że pod górkę bez przełożeń ciężko ale w mieście jest ich zazwyczaj jak na lekarstwo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na miasto, i rejon Stalowej Nexus 7 wystarczy. 7 biegów w bezobsługowej praktycznie piaście dla kobiety jest w sam raz, ja polecam...

A rowery z przełożeniami tylko z przodu? teoretycznie są jak ktoś sobie złoży :)

Teoretycznie da się... dobry napinacz z tyłu do wybrania łańcucha... Tylko po co? Jaki sens?

Jeśli 7 biegów za dużo, są piasty 3 i 5 biegowe jeszcze jak za mało są 8-ki Nexusa a nawet 10-ki Rolhoffa... ale Rolhoff to wyższa półka :D

Szukaj Czegoś z Nexusem lub Sachsem...

Pzdr

 

PS. No chyba że z tymi biegami z przodu masz na myśli GearBoxy ale te to raczej maja więcej przełożeń :) poza tym o tym zapomnij :P heh ceny powalają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze Dla kogo ma to być rower.

dla twojej Mamy

Witam moja mama chce kupić sobie nowego bika. Ma 170 cm wzrostu i waży 85 kg. mówi ze chce niedrogi rower tak do 600 zł jest w tej cenie jakis dobry rower ??? Prosze o porade.

czy dla Ciebie

Ma być to rower do jazdy po mieście ale żeby miał przerzutki. Może byc jakiś góral.

Określiłeś dość dokładnie czego Twoja Mama potrzebuje.

Dostałeś zwięzła odpowiedź

 

Góral raczej odpada. NIE ZA TE PIENIĄDZE bo to będzie makrokesz

......

... za niecałe 6 stówek rower z trzybiegową piasta rama S komplet błotników i bagażników _typowy mieszczuch...

Coś kombinujesz jak koń pod górę ;)

 

A jakby mama miała wiekszy fundusz to moze Hexagon V3 ???

dalszy ciąg mieszania :ermm:

Ale chyba są takie rowery z 3 przełozeniami na przodzie. I mojem mamie chodzi o cos takiego.

Za 6 stówek NIE KUPISZ GÓRALA który nie będzie leciał MAKROKESZEM

Te 3 tarcze z przodu :D ekhmm w mieszczuchach raczej od tego się ucieka i te 3 przełożenia przednie wkłada w piastę a nie na odwrót. Chory pomysł :):no:

Dlaczego piasta 3 biegowa a nie klasyczne przerzutki ?

Bo w tej cenie będzie to piasta z przekładnią 3 biegową Kiedyś Sahs a obesnie Sram daje gwarę na 1000000 km bezawaryjnej pracy Shimanowski Nexus też nie odbiega poziomem wykonania

1 Mkm Bezawaryjnej i bezobsługowej pracy a do tego jeszcze łańcuch 1 rzędowy tani i nieśmiertelny- napęd się prawie nie zużywa.

W tej samej cenie dostaniesz rower z klasycznymi przerzutkami. Osprzęt co najwyżej TX-30 lub TY-18 jak nie Guilong czy Soleus Regulacje i zabawa by utrzymać to w przyzwoitym stanie

A teraz niech Twoja Mama wybiera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wybrał coś takiego:

 

http://allegro.pl/item218113348_rower_miejski_retro_26_.html

 

Ma on wiele zalet które tworzą z niego miejski rower:

 

Po 1 wygląd retro - rower staje się mniej atrakcyjny dla złodzieja... niestety to Polska :D

Po 2 - tylnia piasta shimano nexus, 3 biegowa - do miasta to stanowczo wystarczy, a z doświadczenia z mamami (a dokładniej z moją mamą :P ) wiem że raczej ciężki się jest przyzwyczaić do przerzutek, moja mama w ogóle ich nie używała... 3 biegi będą szybkie proste trwałe i uniwersalne...

Po 3 - koszyk na zakupy :) - a także pełne miejskie wyposażenie takie jak dynamo oraz oświetlenie, bo nigdy nie wiadomo czy w sklepie nie spędzimy za wiele czasu i czy nie trzeba będzie wracać po zmroku!

Po 4 - rama, typowo miejska konstrukcja, łatwe wchodzenie i schodzenie, no i wygodna wyprostowana pozycja...

 

 

Jest jeszcze tańsza, lecz gorzej wyglądająca wersja (chociaż co kto lubi, moja mama np. uwielbia składaki i jeździ tylko na składakowatych rowerach :D )

 

http://allegro.pl/item218040109_nowy_kross...atis_warto.html

 

Co do działania przerzutek w piaście, kumpel na obozie rowerowym miał Trekking Krossa z 8 biegami normalnie i 3 w piaście, w sumie 24... działało takie połączenie pięknie, te biegi w piaście są naprawdę ciekawym rozwiązaniem, szkoda że tak niepopularnym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Hm, zajadę z podobnym tematem, choć rower ma być dla ojca. Otóż obecnie jeździ on zabytkowym, nieraz spawanym i kojarzącym się z punktem skupu złomu składakiem. Nadszedł w końcu czas zmiany grata na nowy i chodzi głównie o to by nie popaść w makrokesza. Niewiele już brakowało, bo w hipermarketach wysyp pozornie prostych pojazdów, ale za 200-250 to raczej nie ma szans na co trwałego...

Sprecyzuję... dane rowerzysty: waga ~85kg, wzrost ~180cm, dł nogi 85cm. Obecny pojazd to składak 20". Wymagania co do nowego: koło 24", ma być przede wszystkim solidny, tzn. 50kg załadunku okazjonalnie powinien wytrzymywać. A przynajmniej by rama nie sprawiała wrażenia że starczy podskoczyć, a się połamie. Co ważniejsze, powinien nie mieć przerzutki tylniej ale torpedo (ew. biegi w piaście choć niekoniecznie).

Teraz kwestia ceny.... dobrze jakby to poniżej 1000 się dało. Jak piszę, nie musi być bajerów w stylu amortyzacji czy przerzutek, ale powinny byc błotniki, mocny bagażnik i solidna rama(przyjmijmy, że obojętne: damska czy męska). Nie wiem na ile to jest w tej cenie do zrealizowania, ale ciężko mi wyjaśnić potrzebę wydania nawet ponad tysiąca na dobry rower, bo ojciec przywykły do cen hipermarketowych, ciężko mu wytłumaczyć pojęcie 'makrokesz'. Seria Classic Krossa całkiem podchodzi, ale mocniejszych bagażników tam nie widzę. Czy jedyne wyjście to spawać samemu z drutów zbrojeniowych?

Reasumując, dobry, prosty, ale solidny rower, im tańszy tym lepszy... to w ogóle możliwe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Witam serdecznie!

Jestem nowy, wobec czego witam wszystkich i proszę o wyrozumiałość jeśli coś źle zrobię na tym forum, ale obiecuję, że będę się starał, aby było ok. :)

Szukam roweru dla mojej mamy na jej 50 urodziny. Mama ma prześmigane dużo km i nadal dużo jeździ więc nie ma być to byle jaki rower (200zł :D ) przydział cenowy to max 1000 zł. Myślę, że w tej cenie mogę coś znaleźć odpowiedniego. Ale co najważniejsze: przerzutyki TYLKO I WYŁĄCZNIE w piaście, a hamulec tylny uruchamiany poprzez przekręcenie do tyłu pedałów (zapewne ma to jakąś nazwę, przepraszam za nieznajomość) Oczywiście rower typu miejskiego. Dość ciężko mi się szuka i myślę, że tu znajdę prawdziwych speców i podadzą mi kilka przykładów. Z góry serdecznie dziękuję za pomoc i pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, wydaje mi się że do kwoty jaką podałeś to coś z oferty naszych rodzimych producentów: Kross, Arkus i od tego roku MBike, więc ich strony www będą jakimś ułatwieniem. Mam nadzieję, że się nie mylę ale piasta z przekładnią nosi nazwę Nexus, więc po wpisaniu np. na Allegro znajdzie Ci parę takich rowerków. Jeśli chodzi o hamulec to teraz chyba każdy ma założone przynajmniej v-brake (można zdemontować), co nie zmienia faktu że powinno się dać zahamować pedałami. Tutaj przykład bez hamulca, nieco droższy niż podałeś:

 

http://allegro.pl/item577557590_mbike_vill...city_nexus.html

 

Co do marki to się nie wypowiem, ponieważ nie znam.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...