Skocz do zawartości

[tuning PC] czyli co zmienić w moim PC


rObO87

Rekomendowane odpowiedzi

Wiesz :) jak patrze na testy z benchmarka to fear pwinien byc nawet grywalny na GF 7600GT w 1024 przy AA i Anizo;)... ale ja widzialem ludzi dla ktorych srednie <20 FPS jest zadowalajace do grania i przechodza rozne gierki, detali tez im na maxa nie potrzeba :].

 

Ja mam cienkiego kompa teraz kupilem 7600GT i troche ramu zeby sobie wlasnie w feara i pare innych gierek pograc :) po wakacjach sprzedaje to co kupilem ;p. Kupie znowu cos w przyszlym roku zeby w Starcrafta 2 znosnie pograc jak wyjdzie :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy ,a mi pomozecie?

 

Mam następującą konfiguracje :

-nvidia geforce fx 5600 xt

-intel pentium 4 , 2.6 Ghz,

-512 mb ramu

 

totalnie sie nie znam na tym aktualnie, a przydaloby sie troche zmodernizować tego blaszaka.

a zaznacze że nie używam go do żadnych gier, lecz do pracy codziennej tzn. photoshop, archicad, autocad..

no i zalezy mi na cichej pracy ,bo ten 'szum' zaczyna mnie coraz bardziej irytowac..

przydaloby sie chyba drugie tyle ramu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro nie używasz kompa do gier to co Ty chcesz modernizować??

No ale jeżeli już bardzo chcesz to przede wszystkim karte grafiki. Seria FX to jest największy badziew jaki Nvidia wypuściła na rynek. Co do ramu to w tej chwili taki standart to 1 giga ramu. Ale ostrzegam przed dokupywaniem dodatkowych kości do tego co masz w kompie. Nawet jeśli kupisz drugą bardzo dobrą i wydajną kość to w połączeniu ze starą bedzie się zachowywać i pracować tak jak stara. Także jak wymiana to pełna i najlepiej w dualu. Kosi te są odpowiednio parowane i będą na pewno dobrze współpracować ze sobą.

 

A jeśli chodzi o szum to zacznij od wymiany wszystkich wentylatorów a tam gdzie się da trzeba zastąpić radiatorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozesz takze obudowe okleic od srodka...zawsze pare dB mniej.

 

Co do tego iz fear kosi nowe karty. Zastanowmy sie nad tym..iz gry pisza ludzie....i jesli ludzie nie zoptymalizuja kodu...no to gra bedzie kosic wszystko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy ,a mi pomozecie?

 

Mam następującą konfiguracje :

-nvidia geforce fx 5600 xt

-intel pentium 4 , 2.6 Ghz,

-512 mb ramu

 

totalnie sie nie znam na tym aktualnie, a przydaloby sie troche zmodernizować tego blaszaka.

a zaznacze że nie używam go do żadnych gier, lecz do pracy codziennej tzn. photoshop, archicad, autocad..

no i zalezy mi na cichej pracy ,bo ten 'szum' zaczyna mnie coraz bardziej irytowac..

przydaloby sie chyba drugie tyle ramu?

 

Jeśli chodzi o nadmierny szum to przyczyną mogą być wyeksploatowane i terkoczące wentylatory i wtedy pozostaje ich wymiana. Jeśli twój P4 to prescot i masz wentylator BOX intela to one mają czujnik temperatury pod nalepką intel

który zwiększa obroty wraz ze wzrostem temperatury.Ok 3500 obrotów to już niezły szum. Wtedy zalecam sprawdzić drożność kanałów wantylacyjnych w obudowie i sprawdzić czy przestrzenie pomiędzy elementami radiatora procesora nie są zapchane kurzem. Zalecam też zdjęcie radiatora usunięcie starej pasty z powierzchni procesora i radiatora i zastosowanie nowej i ponowny montaż radiatora.Temperatura procka może spaść nawet o kilkanaście stopni.

 

 

 

nowy zestaw:

procek: Intel Pentium D 3.1 GHz

RAM: 1 GB (2x 512 mb) taktowanie 667 mHz

dysk: 200 GB Segate podzielony na 3 partycje (C - system, D - piosenkarka Alizee, E - multimedia)

nagrywara: DVD-REC SHM-165S6S

płyta główna: Asrock 945PL socket 775

grafa: GeeForce 7300 GS 128 MB RAM DDR2

 

Z całości jestem bardzo zadowolony, ale siada mi sieciówka (czasami trzeba po 1 włączeniu 2 raz włączyć, żeby net chodził) i przy mojej ściągalności filmów i muzyki już mi doskwiera mały niedosyt miejsca.

 

Jeśli chodzi o kartę sieciową to sprawdz sterowniki .Być może używasz sterowników z windowsa XP które nie zawsze są idealne Jeśli tak to zainstaluj te które są na płytce dołączonej do płyty głównej. Być może pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój komp to staruszek. Ma 7 lat. Procesor - 600Mhz, Pamięć RAM - 256 MB. (gdy kupowałem było tylko 64 MB).

HDD - 40 GB. Grafika NVidia - 32 MB. Aż się dziwię, że hula w internecie.

Czy warto coś modernizować, czy lepiej odkładać i za parę lat kupić nowy?

Co ewentualnie wymienić na tę chwilę? Poradźcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Panel ciekawy i przydatny ale...

 

Kupują go przede wszystkim ludzie którzy zwracają uwagę na wygląda całości. Wszytko da sie rozwiązać taniej, i często praktyczniej.

 

Jednak jeśli cię stać, to polecam...

 

 

Mogę wam jeszcze polecić znakomity serwis dotyczący komputerów-forum, recenzje,newsy. Sam czynnie biorę udział w życiu tego serwisu.

 

www.in4.pl

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Planuję zakup nowego dysku: Segate Barracuda 250 Gb 16 mb cache'u na IDE. Będzie to działać bezproblemowo z resztą? ;)

Jak sądzicie, czy zasilacz wytrzyma z dyskiem 250 Gb i starym 80 Gb?

 

btw. na pokładzie mam juz 1,5 Gb RAMu: 2*256 + 2*512 :P różnica zauważalna szczegółnie w grze TDU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...