Skocz do zawartości

[nowinki] informacje, newsy i plotki


Rekomendowane odpowiedzi

Mi w tym wszystkim najbardziej podoba się poprowadzenie pancerzy przy kierownicy. Ciekawym czy da się coś takiego zrobić też z klasycznymi przerzutkami na linkę, czy jednak opór w pancerzu byłby zbyt wielki przy załamaniach 90*.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Czy ja widzę tam karbonowe tarcze oraz zębatki z przodu?

Jak jest z trwałością takich komponentów?

 

Klaniam,

Dyski z wegla? Zaden problem. W MotoGP jezdza na nich od ladnych paru lat. No a obciazenia sa tam kolosalne w porowaniu z rowerami :)

 

Szacunek...

I.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Root Admin

Mam pytanie, czy nie lepiej stworzyć osobne forum z informacjami o newsach ze świata rowerowego? Każda nowinka mialaby osobny temat - łatwiej, bardziej przejżyście i więcej osób mogłoby wynajdywać ciekawe newsy. Dla userów regularnie piszących przyslugiwałaby ranka vipa (przyjaciela forum).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Klaniam,

Dyski z wegla? Zaden problem. W MotoGP jezdza na nich od ladnych paru lat. No a obciazenia sa tam kolosalne w porowaniu z rowerami :)

 

Szacunek...

I.

 

Wszystko pięknie, ślicznie tylko w sporcie moto wygląda to troszkę inaczej obecnie w mtb tarcze karbonowe to taka pokazówka, która z działaniem nie ma nic wspólnego, a już z wytrzymałością nawet nie ma co prawić...

 

W motocyklach karbonowe tarcze "ogólnie" dostępne np o średnicy 310mm ważą od ok 612g do 1,5kg, dodatkowo są pokryte ceramiką ;)

 

http://www.braketech.com/index.php?option=com_content&view=article&id=50&Itemid=95

 

Także zanim w mtb karbonowe tarcze będą miały ręce i nogi trochę wody w Wiśle upłynie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieciu, pomysł całkiem zacny. Na temat każdej nowinki można by było długo dyskutować.

 

Co do tarcz z włókna. Są dostępne, ale cechuje je dość szybkie zużycie. Swego czasu też musiały się mocno rozgrzać aby osiągnęły optimum swoich możliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klaniam,

Dyski z wegla? Zaden problem. W MotoGP jezdza na nich od ladnych paru lat. No a obciazenia sa tam kolosalne w porowaniu z rowerami :)

 

Szacunek...

I.

Na torze nie ma błota :)

A obciążenie na pewno duże, tylko domyślam się, że taki komplet tarcz, to na jeden wyścig tylko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elektronika nieuchronnie wkracza w świat kolarstwa. Już niedługo do regulacji przerzutki nie będzie potrzebny mechanik, a programista :devil: Chiptuning amortyzatorów rowerowych to przyszłość i kto jeszcze może niech się uczy programować procesory. Wtedy zrobi karierę na miarę Pusha :) Licznik rowerowy połączony z ustawieniem amortyzacji oraz regulatorem wysokości siodełka opartym o jakiś silnik, a nie przeżytą pneumatykę. Czy to jest nieodległa przyszłość w kolarstwie? Może. Choć nie jestem przeciwnikiem rozwoju to ta droga wyjątkowo mi się nie podoba. Póki co rozwiązania mechaniczne są dużo mniej awaryjne od elektroniki. Nie bez powodu kierownica, hamulce i pedały w aucie połączone są mechanicznie z podzespołami, którymi kierują.

Od elektroniki w rowerze wymagałbym 100% niezawodności (bo linka od przerzutki, czy hamulca nigdy mi się nie urwała) i bardzo długiego czasu działania na baterii. Kiedy już uda spełnić im te postulaty - będę mógł pomyśleć o elektronice w rowerze, i sam się nauczę programować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Póki co rozwiązania mechaniczne są dużo mniej awaryjne od elektroniki. Nie bez powodu kierownica, hamulce i pedały w aucie połączone są mechanicznie z podzespołami, którymi kierują.

 

 

 

Nie zgodzę się z tym elektronika jest obecnie na takim stadium rozwoju, że połączenia mechaniczne nie są wymagane dla zapewnienia bezawaryjności. Jedynym problemem są wysokie koszty przez co technika ta jest obecnie stosowana w lotnictwie > fly by wire oraz samochodach z wysokiej półki i prototypach >drive by wire/brake by wire

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...