Skocz do zawartości

[hamulce] zakładanie nowych Avidów SD7


djtomas

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Kupiłem sobie świeżutkie SD7 na oba koła, na razie założyłem na tył je lekko przetestować.

W instrukcji jest napisane, że taki mały drucik od sprężyny trzeba włożyć w środkową dziurkę obok piwot'a.

Mam tam 3 dziurki, wkładając do środkowej szczęka nie ma żadnego napięcia - lata luźno w całym zakresie. Dopiero jak włożę do skrajnej dziurki to sprężyna stawia opór i można złożyć szczęki i "spiąć" linką.

Skoro i w instrukcji i w necie jest napisane żeby pchać w środkową to co począć jak mi pasuje skrajna?

Może ktoś rozjaśni temat B)

 

POzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAa

 

Zaradności troche ludziska!!!! Skoro na sredniej nie pasuje,a na skrajnej jest ok to w czym problem? !!!

 

Niedługo będzie temat czy jak w instrukcji pisze ze sztyca ma byc wysunięta na 10cm a ja mam na 15 to co z tym zrobić :/

 

Poza tym poczytaj sobie post wilka o regulacji v-ek - kopendium wiedzy B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to nie ma duzego znaczenia do ktorej "dziurki wlozysz precik" (oczywiscie tylko w przypadku hampli) :) ale jezeli Ci to przeszkadza to powinna tam byc jeszcz srubka do naprezenia wstpnego sprezyny. Wkrec ja troszke to powinno byc dobrze w srodkowej B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Co ty mówisz że nie ma żadnego znaczenia. Jeśli spręzyna bedzie za mało naciągnięta to ramiona nie będą odbijały. Pozdrawiam.

 

Dokladnie wiem co mowie, jezeli hample sa nowe to mozesz uzyskac taki sam efekt wpinajac ten bolec do dowolnej dziurki, regulujac naprezenie wlasnie ta srubka. Dziurki te sa przydatne jezeli sprezyna w hamplach straci swoja pierwotne wlasciwosci. Czepiasz sie szczegolow.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym poczytaj sobie post wilka o regulacji v-ek - kopendium wiedzy :)

 

Ciekawi mnie ten post, i szukam go i szukam i znaleźć nie mogę. Możesz dać linka? Bo regulacja moich Avid-ów Ti doprowadza mnie już do szewskiej pasji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...