Skocz do zawartości

[rower] Składak do xc za około 2tys...


piotrCK

Rekomendowane odpowiedzi

Jesli juz masz kupic do 2 tys to nie kupuj Krossa. Nie rozumiem jak mozna ten badziew polecac ;) Jedynie ok Kross zaczyna sie po 4tys.

 

Warto zlozyc samemu rower, za 2 tys nie bedzie to mistrzostwo ale na pewno lepsze od roweru za 2tys kupionego w sklepie gdzie dadza ci moze dobry amorek tylna przezutke a wszedzie indziej jakis szajs, tak niestety robia rowery,

ale przy zlozeniu jest wazne (jesli oczywiscie samemu sie nie umie) znalesc dobry i tani serwis gdzie ci zloza, a cenny sa ostre 100zl za przelozenie ramy, a przeciez nie tylko to bedzie wchodzilo w rachube. Niektorzy biora sobie za wstawienie kasety, lancucha, zmiane nawet suportu osobno :twisted:

Wiec warto poszukac dobrego serwisu, gdzie nie leca w wala.

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jakiej podstawie twierdzisz że ten Kross to badziew? Po drugie nie wiem jakiego kalkulatora używasz, że Ci wyszło iż za 2000zł wyjdzie taniej samemu rower złożyć. Bo z tego co nawet w tym temacie ludzie wyliczali nie opłaca się ;) Jeśli masz jakieś pomysły na złożenie lepszego roweru w tej cenie zarzuć propozycjami - chętnie zobaczymy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli juz masz kupic do 2 tys to nie kupuj Krossa. Nie rozumiem jak mozna ten badziew polecac ;) Jedynie ok Kross zaczyna sie po 4tys.

 

Warto zlozyc samemu rower, za 2 tys nie bedzie to mistrzostwo ale na pewno lepsze od roweru za 2tys kupionego w sklepie gdzie dadza ci moze dobry amorek tylna przezutke a wszedzie indziej jakis szajs, tak niestety robia rowery,

ale przy zlozeniu jest wazne (jesli oczywiscie samemu sie nie umie) znalesc dobry i tani serwis gdzie ci zloza, a cenny sa ostre 100zl za przelozenie ramy, a przeciez nie tylko to bedzie wchodzilo w rachube. Niektorzy biora sobie za wstawienie kasety, lancucha, zmiane nawet suportu osobno :twisted:

Wiec warto poszukac dobrego serwisu, gdzie nie leca w wala.

 

pozdro

To się fachowo nazywa "farmazon":)

Poprzesz to jakimiś argumentami czy tak sobie gadasz od rzeczy?

tutaj podałem przykładową rozpiskę z allegro (zakładałem że chłopak nie ma znajomości - bo i nic o takich nie mówił). Porównaj to teraz cenowo do krossa albo innych rowerów za 2000 - i nie patrz na ceny katalogowe tylko realne - takie jak na allegro czy w sklepach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haha "farmazon", dobre :030:

 

Evo przedstawial wyliczenia i wychodzi, ze gotowce rzadza jesli chodzi o czesci. Obecnie nawet ciezko znalezc ciekawa rame w rozsadnych pieniadzach (jesli nie chcesz byc skazany na accenty). Nie ma to jak zaczac przygode z forum od mega lola ;) Akurat Kross A8 za te 4 kafle w porownaniu z innymi rowerami (Poison, Radon etc) jest cienki jak siki pajaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Evo przedstawial wyliczenia i wychodzi, ze gotowce rzadza jesli chodzi o czesci. Obecnie nawet ciezko znalezc ciekawa rame w rozsadnych pieniadzach (jesli nie chcesz byc skazany na accenty). Nie ma to jak zaczac przygode z forum od mega lola :) Akurat Kross A8 za te 4 kafle w porownaniu z innymi rowerami (Poison, Radon etc) jest cienki jak siki pajaka.

 

 

Accenty wogole nie porownuj z tanimi Krossami za 2tys. Bo Krossy wiekszosci ramy maja tragiczne, poczawszy od geometri na wytrzymalosci konczac.

Na jakiej podstawie twierdze ze Kross do 2tys to badziew?

B mialem Krossa tego co tu tak chwalicie, jedno slowo "rower na 3-4miesiace" pozniej zaczynsz wymieniac wszystko :)

Malo tego kumplowi jeszcze szybciej padl ale akurat v4.

Nie dziwne ze Kross A8 w porownaniu z innymi to siki, bo ogolnie Kross robi slabe rowery, no ale nie ma to jak bronic etykietki "dobre bo Polskie"? :D

 

Widze rozpiske i jakos fakt musze przyznac ze co do paru komponentow to wychodzi - na pewno naped, ale np; juz rama czy amorek in +. Po ktores tam chyba lepiej nawet kupic na razie nie caly rower i dokupowac czesci co jakis czas niz kupic gotowca i co chwila cos zmieniac. Ja niestety popelnilem ten blad, ze kupilem gotowca i dopiero pozniej zaczolem zmieniac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No hahahahahahahahahahaha, prze akcja!! Sorki ale nie mogłem sie powstrzymać.

Rower złożony na osprzęcie deore/lx/xt z hamulcami avida 7 itp jest według Ciebie na 3-4 miesiąc :(

To ty chyba musisz krecić po 500 km dziennie że po takim czasie musiałeś wymieniać te cześci :(

na pewno jeździłęś na tym krosie?? (ciach!)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panie AVERNO weź sie pan nie kompromituj...nie wiem jakiego Krossa ujeżdżałeś, ale twardy zawodnik jesteś skoro po 3 miesiącach musiałeś w nim "wszystko zmieniać"

 

chyba ze ktoś wcisnął Ci super hiper krossa fulla na tarczach...ale takie to w markecie sprzedają za 200zł więc dałes sie zrobić w bambuko :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie AVERNO rower Kross to w 95% produkty innych firm, czyli LX, Truvatki i inne sratki firmowe mniej lub bardziej. ale generalnie nawet lepszy i bardziej firmowy osprzęt niż w innych firmach za te cene.

 

Jeżeli więc musiałeś wszystko wymieniac w tym Krossie do 2 tys. zł (jaki to był model?)

 

TO prosze Pana, wymieniałeś częscie nie produkcji Krossa, tylko innych znaczniej bardziej uznanych marek !!!!

Więc psiocz raczej na to, że np: padł ci LX albo coś innego, jak musiałeś to zmieniać .....

 

 

Co to jest te pozostałe 5% produkcji Krossa? To chyba tylko ramka ... czemu ramka okazała się tragiczna? I na czym polega słaba gemetria tej ramy, która jest identyczna jak np: Orbea Alma? (modele serii level)

 

 

 

Ps. do 2 tys. zdecydowanie warto kupić dobrego gotowca!

 

Najlepiej takiego, w którym ramka będzie nam odpowiadać i dobre koła lub w miare dobry amor. Bo raczej jedno i drugie na 200% odpada ;)

 

Więc wtedy jeśli mamy ramke ok i np: ok koła (w tej cenie jakies 480-500 g obręcze są już ok, jak ktoś chce 440 g, to musi mieć więcej kasy i tyle!).

to wystarczy wymieniać amorka i kilka innych innych, zazwyczaj juz dużo tańszych częsci.

Nie żal wymienić RST, bo na tym badziweiu stracimy 100 zł (wsadzili za 200, sprzedamy na allegro za 100).

 

A rady, że najlepiej kupować powoli częsci (rok, dwa?), aż dozbieramy fajne lub dozbieramy kasę - a przez ten czas siedzieć w domu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A rady, że najlepiej kupować powoli częsci (rok, dwa?), aż dozbieramy fajne lub dozbieramy kasę - a przez ten czas siedzieć w domu?

 

I na forum lansować się fotkami niekompletnego roweru snując opowieści jaki będzie kiedyś wypasiony i co ja to na nim nie zrobię... a skończy się na paradowaniu przez centrum handlowym w niedzielę...

 

Dorzucę do tematu 3 grosze. Sam szukam roweru trochę droższego, ale w sumie nie dużo, też do XC.

Rockrider 8.1 od października 2006 do chyba marca 2007 kosztował 2399 zł.

Nie wiem czy to tylko posezonowa o obniżka, bo wiele rowerowych akcesoriów było wtedy przecenionych, czy celowa polityka, bo nowy model ma znacznie lepszy amortyzator niż zeszłoroczny i dodali modele serii 8.2 i 9.2 do kolekcji.

 

Czekam na posezonowe obniżki, w pojedynczych sklepach można trafić przeceny nawet 40%.

Jak już ktoś na forum mi poradził, w ostatnim Magazynie Rowerowym (majowym) jest test rowerków za 2500-2700 do XC.

Fajne maszyny, po sezonie jest szansa je dorwać za ok 2300-2400 zł.

 

Mój na szczęście ten sezon jeszcze przeżyje ;)

 

pozdrawiam

Troll

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie przesadzilem z tym ze musialem wymieniac wszystko.

Z napedu to tylko suport, sam nie wiem jak to mozliwe ze tak szybko cos z nim zaczelo byc nie tak.

Co do ramy, mi geometria nie przypasowala, niewygodnie sie jezdzi itp.

Do przerzutek nie mialem zastrzezen, ale za cene prawie 2tys. i firme produkujaca tak zalosne ramy to chyba normalne ze musza dac dobry(choc i tak nie dokonca) naped. Warto mimo wszystko kupic bike z lepsza rama ale gorszym napedem, za ta sama cene jesli juz kupic krossa z lepszym napedem, ale slaba rama. W przyszlosci za caly naped sredni i tak mniej zaplacisz niz za srednia rame.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega się dalej ośmiesza w temacie, jak Ci nie pasowała geometria to wcale nie wina Krossa tylko Twoja, że sobie taki rower wybrałeś. Trzeba było brać taki fakt pod uwagę podczas zakupu a nie marudzić teraz, że rama do kitu. Poza tym nie rozumiem, dlaczego geometria (która jak wiadomo każdemu odpowiada inna i dobiera się ją do siebie indywidualnie) ma w ogóle znaczenie w stwierdzeniu jakości ramy... ? Jakość moim zdaniem dotyczy czegoś innego ;)

Twoje argumenty w stylu: rama mi nie przypasowała i niewygodnie się jeździ są co najmniej infantylne :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z napedu to tylko suport, sam nie wiem jak to mozliwe ze tak szybko cos z nim zaczelo byc nie tak.

suport stanowiący 95% roweru? zastanawiające.... :rolleyes:

Co do ramy, mi geometria nie przypasowala, niewygodnie sie jezdzi itp.

zmieniałeś ustawienia siodła/mostka/sztycy itd? a może wybrałeś za dużą/za małą rame?

musza dac dobry(choc i tak nie dokonca) naped

też dobrze...znajdz rowerek który ma "do końca dobry napęd" za kwote Krossa lvl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

suport stanowiący 95% roweru? zastanawiające.... :rolleyes:

zmieniałeś ustawienia siodła/mostka/sztycy itd? a może wybrałeś za dużą/za małą rame?

 

też dobrze...znajdz rowerek który ma "do końca dobry napęd" za kwote Krossa lvl

 

Nie rozumiem o co ci cho z tym 95%?

 

Napisalem wyraznie Rama albo Naped, za 2tys wybralbym rower z lepsza rama.

Nie wybralem za duzej ramy, zmienilem na inna i bylo ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Amortyzator SR SUNTOUR XCR-L.O. 100mm 230,00 zł

Rama Accent El Notre (31,8mm 27,2mm) 369,00 zł

Obejma Accent X-country 14,00 zł

Hamulec P BR-M530 31,00 zł

Hamulec T BR-M530 31,00 zł

Klamki BL-M511 44,00 zł

Manetki ST-M535 116,00 zł

Przerzutka P FD-M530 60,00 zł

Przerzutka T RD-M530 94,00 zł

Korby FC-M532 197,00 zł

suport z korbą FC-M532 n/d

Kaseta CS-HG50 59,00 zł

Łańcuch CN-HG53 35,00 zł

Piasta P HB-M530 28,00 zł

Piasta T FH-M530 60,00 zł

Szprychy P Mach 1 36,00 zł

Szprychy T Mach 1 36,00 zł

Obręcz P Alexrims ACE19 59,00 zł

Obręcz T Alexrims ACE19 59,00 zł

Opona P Opona + dętka 40,00 zł

Opona T Opona + dętka 40,00 zł

Kierownica Accent Fat&Flat 55,00 zł

Mostek Accent AS-361 AH 55,00 zł

Gripy Accent Grayfish 23,00 zł

Sztyca Accent SP-408 43,00 zł

Siodło Wygodne ;) 50,00 zł

Pedały Author APD-311 32,00 zł

Pancerz BBB 5,50zł/m x 4m 22,00 zł

Linka P (H) Nierdzewna polerowana 6,00 zł

Linka T (H) Nierdzewna polerowana 6,00 zł

Razem 1 930

 

Co koledzy powiedzą na ta konfigurację? Ceny osprzętu wziąłem z cennika na rp-pawlak z 2008r a reszta z velo

Dodam że absolutny limit to 2000zł. Rower jestem wstanie poskładać sobie sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem ze satysfakcja z poskładania czegoś samodzielnie jest duża, ale za kwotę 2 tys zł to trzeba szukać jakiegoś gotowca z wyprzedaży. Będzie na lepszej ramie, z lepszym amorkiem i pewnie z lepszym osprzętem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zrobilem taki myk

 

- kupilem a6 z tora za 1500zl

- sprzedalem korbe, kola, kasete, lancuch, prz tyl i inne dupsle za ok 600zl,

 

-kupilem to, czego brakowalo (korba, kaseta,lancuch, prz tyl, sztyca, siodlo, kola itp) za ok 1200zl

 

za 2100zl mam wystarczajacy rower, jaki widac w sygnaturze ... na cos takiego z rama meridy/cube musialbym dac ponad 4tys zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

saucio- chyba nie wziąłeś pod uwagę ceny przesyłek z częściami :) Czy masz dostępne wszystko na miejscu? Ale wtedy pewnie w gorszych cenach.

Tak czy inaczej, sądzę, że wyjdzie drożej.

Druga rzecz,to piszesz, że sam złożysz rower - nie wyrażam zwątpienia, mam tylko nadzieję, że masz wprawę w zaplataniu kół i trochę specjalistycznych narzędzi - jak do kasety, korby itp..

Pozatym sprzęt nie jest zły, ale w sytuacji opony+dętki=80zł opony nie będą za szczególne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@GdyniaBiker wszystko co potrzebne do po składania roweru mam. Sam serwisuje wszystkie rowerki jakie mam w domu i chodzą jak złoto. a co do kół to mam znajomego w serwisie który zaplecie koła za (6zł=2xLECH:P) Opony wiem że nie będą szczególne. Szybko ulegną zmianie przy dopływie gotówki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak zacytuję sam siebie z tego postu:

 

to że kross podniósł cenę A6 to zrozumiałe - końcu wpakowali tam znacznie lepszy widelec - suntour z krosa 2006 kosztuje około 500pln a Tora z krossa 2007 jakieś 1200 (cena dystrybutora). Krossa 2007 można kupić za 2450 pln http://www.allegro.pl/item192175211_nowy_k...r_rockshox.html co nadal jest bardzo rozsądną ceną aczkowliek już nie tak bardzo. Ale chciałem przypomnieć że w jak wszedł kross A6 2006 to kosztował dokładnie tyle samo.

 

A że mam troszkę czasu to podliczę ile kosztuje kross Levea A6 model 2007 gdzby chciało się go złożyć z części z zllegro. Nowych

 

Lecimy:

 

Amor: 1100 pln (http://www.allegro.pl/item194254698_rock_shox_tora_318_solo_air_2007_od_extreme_shop_.html - to wersja bez manetki)

Chwyty: powiedzmy 15 pln

Opony + dętki 200pln http://www.allegro.pl/item190012143_racing...is_torebka.html

Hamulce 110 pln http://www.allegro.pl/item190686341_komple...lasie_wawa.html

Kaseta 65 pln http://www.allegro.pl/item193669548_kaseta...2_promocja.html

Kierownica: powiedzmy ze 70 pln bo nie znalazłem dokładnie takiej samej

koła - ktoś napisał że 350 pln więc wierzę ale sądzę że lekko 400

Korba 400 pln nie wime czy to ta sama ale chyba tak: http://www.allegro.pl/item193592630_korba_...reme_shop_.html

Linki i pancerze powiedzmy 50 pln

Łańcuch 44 pln http://www.allegro.pl/search.php?string=99...0&country=1

Manetki 259 pln http://www.allegro.pl/item192338325_manetki_dual_control_lx_centrumrowerowe_gwarancja.html

Mostek 95 pln http://www.allegro.pl/item192165315_truvat..._110_120mm.html

Pedały 20 pln

Przerzutka przód 62 pln http://www.allegro.pl/item191908092_przerz...bikestacja.html

Przerzutka tył: 120 pln http://www.allegro.pl/item190305570_przerz...d_xtrabike.html

Rama - powiedzmy 450 pln szacunkowo

Siodełko - 50 pln szacunkowo

Stery - 50 pln szacunkowo

Sztyca 50 pln szacunkowo

Rogi 50 pln szacunkowo

 

No i wychodzi nam 3610 pln mogłem się rabnąć przy korbie ale to wtedy 150 mniej. Przy założeniu że A6 z 2006 roku ma tańszy amor o 600pln to rower wart jest w częściach kupionych na allegro 3010 pln

 

A zrobiłem to porównanie żeby wrócić do meritum tematu czyli pytania czy opłaca się składać rower mając 2000 - odpowiedź brzmi NIE OPŁACA SIĘ.

 

W przypadku tych rowerów albo kupimy rower za 2450 pln albo skłądając samemu wydamy 3610 pln + koszty przesyłek allego/benzyny na dojazdy do sklepów/skłądania roweru w serwisie. Możemy też kupić A6 2006 za 1950 pln a chcąc złożyć z części wydamy 3010 pln

 

Tak wiec chyba w miarę jasne dla autora tego tematu że nie opłąca się skłądać roweru w tym przedziale cenowym.

 

Zrobiłem porównanie tylko na potrzeby pierwszego pytania w tym temacie

 

W dalszym Ciągu nei zmieniłem zdania co do składanie rowru w granicach 2 000pln - nie opłaca się. Zresztą taka była konkluzja tego tematu zanim zrobił się OFF.

 

Twój wybór - chcesz skłądać to skłądaj.

 

Jednyne co masz porównywale to rama.

Amortyzator u Ciebie to cieżki grzmot, hamulców nawet nie będe porównywał do SD 7, gorsze przerzutki, koła porównywalne, opony padaczka w porównaniu do RR. Generalnie nic ciekawego, a wydasz 2000 ;).

 

A tu masz: http://www.allegro.pl/item325130303_kross_...raulika_xt.html całkiem fany zestaw za 1600pln na całkiem dobrych hydraulikach. Do wymiany moim zdaniem kiera, mostek i sztyca, ale to z czasem.

 

Tak jak napisałem - Twój wybór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...