Janusz123 Napisano Wtorek o 07:56 Napisano Wtorek o 07:56 Witam wszystkich mam takie pytanie od jakiegoś czasu zauważyłem że strasznie mi trzeszczy napęd z początku myślałem że jest brudnym, wyczyściłem go jak tylko sie da ale dalej trzeszczało i co sie okazało że występuje to na 2 zębatkach 18T 21T 7,8 przełożenie. Na rowerze śmigam dopiero od kwietnia czy to możliwe żę już sie zużyły. Drugie pytanie czy jest możliwość dokupienia tych dwóch zębatek 18t znalazłem na allegro ale jest problem z 21t. Jak byście pomogli byłbym bardzo wdzięczny Cytuj
chester_jds Napisano Wtorek o 08:24 Napisano Wtorek o 08:24 Wedle specyfikacji zębatki 18-51 są zintegrowane na wspólnym pająku, dopiero mniejsze (10, 12, 14, 16) są jako niezależne i można je osobno wymieniać. Cytuj
pecio Napisano Wtorek o 08:28 Napisano Wtorek o 08:28 (edytowane) @Janusz123 muszę Ciebie zmartwić . Te kasety maja poważną wadę fabryczną polegającą na wadliwym nitowaniu zębatek do pająka. Po określonym przebiegu ( zależy to też od mocy kopyta i najczęstszego upalania na danym zakresie ) nity zaczynają puszczać . Najpierw trzeszczy , potem spada precyzja zmiany biegów a na końcu zaczynają latać prawie luźnie koronki . Dzieje się to najczęściej na 18/21/24. Ja już miałem kasetę wymienianą dwa razy na gwarancji. Wymienili od strzała . W tej kasecie masz wymienne tylko najmniejsze 4 koła 10-12-14-16 które są ze stali . Reszta jest nitowana do pająka, największe 3 koła zębate 39-45-51T są wykonane z aluminium, kolejne 5 zębatek 18-21-24-28-33T wykonane są z tytanu W kasecie z serii 9200 Shimano otwarcie przyznało iż poprawiło nitowanie które było niezbyt doskonałe w serii 9100/9101 Edytowane Wtorek o 08:30 przez pecio 3 Cytuj
Janusz123 Napisano Wtorek o 09:00 Autor Napisano Wtorek o 09:00 (edytowane) Gwarancja o tym nie pomyślałem mam rower Spectral 125 CF 9 jestem ze Szczecina i tam jest serwis canyon. Myślisz jak kupiłem rower w grudniu mogą oddać kasetę na gwarancje ?? albo ewentulanie kupić Kaseta SHIMANO Deore XT CS-M8200. Podobno jest wytrzymalsza nie to co ten gówno XTR Edytowane Wtorek o 09:01 przez Janusz123 Cytuj
marcesco Napisano Wtorek o 09:51 Napisano Wtorek o 09:51 Może zacznij na spokojnie, XTR to nie gówno, ja natrzepałem na tej kasecie kilka tys km i nigdy problemów nie miałem. Jedź do serwisu, niech sami sprawdzą, jeżeli nity w kasecie się rozsypały to wymiana gwarancyjna będzie oczywista. 1 Cytuj
pecio Napisano Wtorek o 09:52 Napisano Wtorek o 09:52 (edytowane) @Janusz123 Ja kasetę XTR kupowałem luzem gdyż sam składam swoje rowery. Więc proces "reklamacyjny" jest prostszy. Przy zakupie całego roweru musisz to traktować jako całość. Nie wiem jak to będzie przebiegało w tym wypadku ( każda marka rowerowa ma inne podejście do tych spraw ). Co do kasety XT , to już 8100 była nie do zajechania . Wystarczy tylko co wymiana " zespołu " ( u mnie z reguły dwa łańcuchy rotowane) wymienić te najmniejsze koronki i jazda praktycznie w nieskończoność 😉 . Spokojnie można dobić do ponad 20000 km. Na XTR 9101 u mnie problemy zaczynają się w okolicach 5000-6000 km. W okolicach 8000-10000 km nity już puszczały i 18/21 latały już "luzem". Oczywiście wszystko zależy od zakresu jaki najczęściej wykorzystujesz i mocy kopyta. Ja szlajam się z reguły najczęściej po 10-24. Kaseta XTR jest bardzo dobrą kasetą pomijając fakt z wtopą z nitami. W 9200 jest już poprawiona. Edytowane Wtorek o 10:02 przez pecio 2 Cytuj
gnomon Napisano Środa o 06:32 Napisano Środa o 06:32 Jedzie się ew. do Serwisu autoryzowanego Shimano z papierem zakupowym roweru - i tam powinni ogarnąć bez problemu. Cytuj
Rekomendowane odpowiedzi
Dołącz do dyskusji
Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.