yes.mr.president Napisano 18 Czerwca Napisano 18 Czerwca Witajcie, po dzisiejszej jeździe słyszę odgłos terkotania/ocierania z tyłu roweru. Problem występuje wyłącznie jak jadę na luzie i obraca się koło (na każdym biegu) lub jak zakręcę na stojaku samym kołem. Dołączam nagranie. Rower Gravel Felt Broam 60 Nowe nagranie 29.m4a Cytuj
Maciek226 Napisano 18 Czerwca Napisano 18 Czerwca masz na myśli dźwięk zapadek w piaście? Jeśli tak to nice try delikatnie nierównomierne ale jest ok Cytuj
KSikorski Napisano 19 Czerwca Napisano 19 Czerwca Zapadki spoko, ale coś tam nawala. Może tarcza hamulcowa jest krzywa, może zacisk hamulcowy jest nie dokręcony, może tarcza hamulcowa jest nie dokręcona? Cytuj
chester_jds Napisano 19 Czerwca Napisano 19 Czerwca Czyli jak pedałujesz to tego szurania/ocierania nie ma? Cytuj
yes.mr.president Napisano 19 Czerwca Autor Napisano 19 Czerwca Tak, podczas pedałowania ten objaw nie występuje. Sprawdzę później hamulce. Cytuj
chester_jds Napisano 19 Czerwca Napisano 19 Czerwca Łomatko... co się dzieje podczas pedałowania? Siła przenoszona przez łańcuch "ciągnie" kasetę. Ponieważ kaseta jest na osi a oś umocowana w ramie, siła powoduje obrót kasety i dalej koła. Więc jeśli ten rower miałby QR to pierwsze, co bym sprawdził, to czy zamykacz odpowiednio mocno zamyka, czy może oś tam nie jest za luźna i ocieranie (obstawiłbym tarczę o klocki, ale w wyjątkowym przypadku mogłaby to być i opona o jakiś element ramy) nie występuje jak oś jest ciągnięta łańcuchem, a jak łańcuch nie ciągnie, oś ustawia się minimalnie inaczej i już tarcza ociera. Ale tu, jak widzę na fotce, jest oś przelotowa więc nie powinno się tak odkształcać (tak czy owak sprawdź czy oś nie jest luźna). I innych pomysłów nie mam. Upewnij się że bez względu na bieg z tyłu podczas pedałowania to nie występuje tylko podczas wolnych obrotów. Możesz też ustawić zacisk tylnego hamulca i po tej operacji sprawdzić, czy dalej się to dzieje. Ostatecznie rama zawsze minimalnie pracuje i jeśli zacisk ustawiony był na mikrometr, to ta minimalna praca mogłaby już spowodować, że w określonych warunkach ociera/ nie ociera. Bez większych szans na sukces (ocieranie za wyraźne), ale czasem rozwiązanie przychodzi z nieoczekiwanej strony. Cytuj
Seb Napisano 19 Czerwca Napisano 19 Czerwca (edytowane) Obstawiam hamulce -> do sprawdzenia czy gdzieś nie ocierają. Edytowane 19 Czerwca przez Seb Cytuj
Rekomendowane odpowiedzi
Dołącz do dyskusji
Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.