rybak16 Napisano 16 Czerwca Napisano 16 Czerwca Cześć, mam za sobą mój pierwszy oklejony rower. Nie robiłem całego, docinałem folie jak najdokładniej ale i tak są łączenia i w niektórych miejscach nie ma folii w ogóle. Zastanawiam się jak robi się by był cały oklejony. Znacie jakieś filmik gdzie ktoś by tłumaczył dobre praktyki, jak wycinać szablony? W tym rowerze który okleiłem również zrobił się taki problem, że miejsce przy sterach zostało zabrudzone przez smar, tak jakby wszedł mi pod folie co jest ciekawe bo folia mam wrażenie bardzo dokładnie przylega. Starałem się używać tego "nożyka" w formie tnącej linki ale nie bardzo mi się udało na odpowiednią zakładkę zrobić by nie było łączenia widać. Mielibyście jakieś rady / materiały z których mógłbym zaczerpnąć? Przygotowuje się do oklejenia drugiego roweru Cytuj
Eathan Napisano 16 Czerwca Napisano 16 Czerwca Z tymi sterami... Odtłuściłeś sensowne całość przed aplikacją folii? Może to słabe przyleganie to właśnie wina tego, że wcześniej było tam tłusto i klej nie trzyma. Cytuj
rybak16 Napisano Niedziela o 11:45 Autor Napisano Niedziela o 11:45 tak to wygląda, może faktycznie nie odtłuściłem wystarczająco. Ma ktoś doświadczenia z oklejaniem dokładnym całego roweru? Zastanawiam się czy w drugim nie okleić tylko newralgicznych punktów. Pierwszy próbowałem cały bo nie chciałem brzydkiego zbierania się brudu na łączeniach ale te łączenia mi nie wyszły więc i tak jest słabo może ma ktoś jakieś tutoriale w necie jak robić to dokładniej? ciężko mi było zrobić takie szablony by obkleiły wszystko co bym chciał i w efekcie miałem dużo małych docinek Cytuj
pecio Napisano Niedziela o 13:26 Napisano Niedziela o 13:26 Pytanie, po co tak chcesz skrupulatnie okleić cała ramę ? Tak bardzo trzęsiesz się aby nie dostała nawet maluśkiej ryski ? Dla mnie bez sensu. Po za tym rower należy do takich "figur geometrycznych" ,że choć będziesz stawał na głowie to go nie okleisz tak jak to sobie próbujesz wyobrazić. Jak już spać nie możesz po nocach w obawie o "dzwoniące" kamerdolce po ramie to oklei okolice suportu. Po za tym to rower prawie szosowy 😉 to tym bardziej oklejanie jest bez sensu. A w dodatku tyle folijki to też spory ciężar. 1 Cytuj
KSikorski Napisano Niedziela o 18:53 Napisano Niedziela o 18:53 Jeśli ma być cały szczelnie pokryty to moim zdaniem większy sens ma rozebranie do gołej ramy i pokrycie bezbarwnym plastidipem. Cytuj
rybak16 Napisano Niedziela o 20:02 Autor Napisano Niedziela o 20:02 nie chodziło mi w zasadzie o odpryski tylko o to by nie było tych brudnych krawędzi, które koniec końców i tak mam Cytuj
Eathan Napisano Poniedziałek o 05:55 Napisano Poniedziałek o 05:55 @rybak16 w jaki sposób tniesz folię? Może tutaj leży problem? Cytuj
rybak16 Napisano Poniedziałek o 06:01 Autor Napisano Poniedziałek o 06:01 Część ciąłem ostrym nożykiem a część próbowałem tą żyłką ale w zależności od miejsca lepiej lub gorzej szło. Chyba zabezpieczę tylko newralgiczne elementy. Macie jakieś patenty na krawędzie by się tak brud nie zbierał? Cytuj
Rekomendowane odpowiedzi
Dołącz do dyskusji
Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.