Skocz do zawartości

rybak16

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    88
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez rybak16

  1. Część ciąłem ostrym nożykiem a część próbowałem tą żyłką ale w zależności od miejsca lepiej lub gorzej szło. Chyba zabezpieczę tylko newralgiczne elementy. Macie jakieś patenty na krawędzie by się tak brud nie zbierał?
  2. nie chodziło mi w zasadzie o odpryski tylko o to by nie było tych brudnych krawędzi, które koniec końców i tak mam
  3. tak to wygląda, może faktycznie nie odtłuściłem wystarczająco. Ma ktoś doświadczenia z oklejaniem dokładnym całego roweru? Zastanawiam się czy w drugim nie okleić tylko newralgicznych punktów. Pierwszy próbowałem cały bo nie chciałem brzydkiego zbierania się brudu na łączeniach ale te łączenia mi nie wyszły więc i tak jest słabo może ma ktoś jakieś tutoriale w necie jak robić to dokładniej? ciężko mi było zrobić takie szablony by obkleiły wszystko co bym chciał i w efekcie miałem dużo małych docinek
  4. Cześć, mam za sobą mój pierwszy oklejony rower. Nie robiłem całego, docinałem folie jak najdokładniej ale i tak są łączenia i w niektórych miejscach nie ma folii w ogóle. Zastanawiam się jak robi się by był cały oklejony. Znacie jakieś filmik gdzie ktoś by tłumaczył dobre praktyki, jak wycinać szablony? W tym rowerze który okleiłem również zrobił się taki problem, że miejsce przy sterach zostało zabrudzone przez smar, tak jakby wszedł mi pod folie co jest ciekawe bo folia mam wrażenie bardzo dokładnie przylega. Starałem się używać tego "nożyka" w formie tnącej linki ale nie bardzo mi się udało na odpowiednią zakładkę zrobić by nie było łączenia widać. Mielibyście jakieś rady / materiały z których mógłbym zaczerpnąć? Przygotowuje się do oklejenia drugiego roweru
  5. Może dorzucę coś od siebie, już to pisałem ale może powtórzę. Ja mam gdzieś czy przyjadę 5 min wcześniej czy później, czy będę miał średnia 26 czy 27 :) mi zależy na dynamice. Jeżeli sam komfort i odczucia z jazdy po lesie gdzie co chwilę zwalniasz i przyspieszasz mają się poprawić to mi wystarczy :) prędkość to ja muszę poprawić swoim wytrenowaniem bo takiego boosta jak trening to żadne koła ani ubytki gramów mi nie dadzą :) chyba trzeba się przekonać na własnej skórze. Poszukam używek albo wezme elitewheels karbonowe. Sprawdzę jak faktycznie z dynamiką i tłumieniem drgań :)
  6. Dziękuje, to już było pomocne No o to mi chodzi, że ja nie mam pojęcia czy taki upgrade mi cokolwiek da i czy warto na to kasę wydawać. Niestety są dwie opcje, poszukać pomocy na forum albo zaryzykować i wydać kasę w ciemno Nie specjalnie nawet myślałem o prędkości bo nie wierze, że takie koła mogą mnie przyspieszyć znacznie. A przynajmniej nie tak jak mogłoby mocniejsze trenowanie, które nie kosztuje mnóstwa kasy Zastanawiałem się czy odczucia samej dynamiki nie będą lepsze, typu przyspieszanie, w szczególności, że jednak gravelem jeżdżąc nie po asfalcie tych momentów zwalniania i przyspieszania trochę mam Ciekawi mnie też zwiększenie komfortu na karbonowych ale to na ten moment nie mój przedział cenowy Chociaż te ELITEWHEELSy dość mocno polecane widzę i nie widziałem jakiś specjalnie negatywnych opinii Na tubless już jeżdżę
  7. @uzurpator Dzięki za pomocną rade. Nie szukam aprobaty tylko informacji bo nie mam doświadczenia a jak koła mają mi nic nie dać to sobie kupię za to coś innego. Chyba między innymi po to jest forum by się dzielić swoimi przemyśleniami i doświadczeniami. @Eathan dzięki za poradę nad tymi DT Swiss GR 1600 Spline się zastanawiałem nawet. Wydają się dość ciekawe jedyne co to się zastanawiałem czy będzie różnica względem tych co mam, bo jak widzę niektóre koła po 2500g, moje mają chyba jakieś 2000, ale fakt faktem nie ważyłem. Opony mam Schwalbe g-one, macie jakieś polecane, które warto bym rozważył?
  8. Cześć, na gravelu jeżdżę już kilka lat, na chwile obecną najdłuższe dystanse koło 100-130 km ale planuje sprawdzić się w imprezach gravelowych 200+km Od początku mojej przygody śmigam na fabrycznych kołach (aktualnie mam canyon grizl 2024 na kołach DT Swiss Gravel LN). Wszyscy mówią, że koła to najlepszy upgrade i tym samym chce spróbować i zobaczyć dlaczego wszyscy piszą o wielkich różnicach . Nie mniej budżetu nie mam wygórowanego, koło 2500zł. Pytanie czy zakładając taki budżet jakikolwiek upgrade ma sens, czy odczuje różnice jeżeli uważacie, że tak to polecicie jakieś kółka? Jeżdżę pół na pół asfalt i szutry / leśne ścieżki. Jestem wysoki 200cm więc tym samym ważę koło 90 kg.
  9. @Nemrod82 ciekawa opcja. Posiadasz? Wiesz jak się sprawdza przy tubless oraz jak dokładny pomiar jest?
  10. Taki zakres 4 bary byłby spoko, zerknę sobie na nią. Co do elektronicznej nie pomyślałem o tym, że przy mleku może się przytykać i źle czytać a to ważny aspekt. Koniec końców pewnie warto mieć dwie
  11. Cześć wszystkim, nastał dzień kiedy muszę wymienić moją zasłużoną pompkę meridy, po jakiś 10 latach się rozleciała Szukam czegoś podłogowego ale i dokładnego (możliwe, że z możliwością spuszczenia nadmiaru). Teraz za każdym razem podłączałem podłogową, pompowałem więcej, podłączałem pomiar ciśnienia i spuszczałem nadmiar, wolałbym tego uniknąć Czy kojarzycie jakiś model, który by się sprawdził? Myślałem o czymś takim ale nie znam nikogo kto używa takich wynalazków: https://www.ceneo.pl/114843312#
  12. @smw44199 proszkowo dwukolorowo nie pomaluje. Ciekawe dlaczego edukacyjnie mam coś innego malować. Sugerujesz że na kawałku rurki więcej się nauczę? Dzięki ale dość precyzyjnie chyba wypisałem w czym potrzebuje pomocy 🙂
  13. W kontekście kosztów to dobrze to ująłeś: "Zabawy". Ma to być zabawa i ciekawi mnie jaki efekt uzyskać więc o ile nie wyjdzie mi to więcej niż 500 zł to warto się pobawić Dzięki wielki za rady postaram się wrzucić fotki jak już skończę
  14. @nossy w kontekście utlenienia to raczej mówię o tym niewidocznym tlenku, mechanicznie ściągnąłem farbę i planuje całość jeszcze jakimś papierem 1000 przejechać zaraz przed malowaniem. Mówisz, że to wystarczy i chemii byś nie stosował? (odtłuszczenie oczywiście zrobię). O czyściwie lakierniczym nie słyszałem, dzięki za tip O mieszalni myślałem, muszę tylko obczaić jakąś w okolicy Poznania co by mi do puszek nabiła
  15. Cześć wszystkim, ostatnio wpadła w moje ręce starsza szosa. Rozebrałem i zdarłem starą powłokę lakierniczą i planuje sobie pomalować tak w celach edukacyjnych. Trochę czytałem na ten temat ale chciałbym się poradzić osób które się bawią w takie malowanie sprayami jakie / z jakiej firmy polecacie. Tak wiem, że jak dam do lakierni wyjdzie lepiej ale chce się pobawić. Nie chcesz też kupować byle jakich puszek dlatego też zależy mi na opiniach. Czytałem też, by ogarnąć 2 składnikowe z utwardzaczem ale czy to tylko trzeba no końcową powłokę ochronną? Kolory pomiędzy niekoniecznie muszą być z utwardzaczem? Planuje zrobić 2 kolory z przejściem. Dodatkowo czytałem, by pozbyć się utlenienia z aluminium za pomocą amoniaku. Czy znacie również inne środki? Dzięki wielkie za wszystkie rady
  16. Dzięki obczaję. Kompresor, który myślałem by kupić pożyczyłem od sąsiada i zdecydowanie nie da rady Nad takim zbiornikiem do tubless myślałem ale już wole kompresor co by można było w każdej chwili dopompować na szybko oponę. Przy tubless jednak częściej trzeba niż przy dętce
  17. Cześć wszystkim mam, pytanie. Planuje zakupić sobie do garażu kompresor. Potrzebuje do bardzo sporadycznego używania, by coś przedmuchać / napompować i tym samym chce się zdecydować na taki bez zbiornika. Ale skoro już będę miał kompresor to fajnie by sobie radził z osadzaniem opon tubless, mam 2 rowerki i w jednym bez problemu nawet pompką osadzę ale drugi się już tak łatwo nie poddaje i tak muszę strzała zrobić I zastanawiam się czy bez zbiornika przepływ powietrze będzie wystarczający. Ma ktoś doświadczenia? Planowałem zakupić taki oto kompresor: https://www.ceneo.pl/37745332#tab=click
  18. Aż taka wartość to nie będzie jak patrzałem na ceny ale jasne. Pobawię się ze zmianą łańcucha / kasety na razie i zostawię przesiadkę na 1x Coś konkretnego byś polecił?
  19. @Krypto.Szosowiec SHIMANO HG54 a kaseta SHIMANO HG500
  20. Powodów jest wiele. @Rafał87 nie jeździmy na tyle sportowo by indeksowanie nam przeszkadzało a zyskujemy prostszy układ, ładniej wyglądający rower, mniej uciążliwe czyszczenie Wiem, że to nie dla każdego ale nam się bardzo sprawdza Niemniej na szosie faktycznie bym nie chciał mieć takich przeskoków
  21. 🤦‍♂️
  22. Nie wiedziałem, że to jest dokładnie ta sama technologia, to co tylko objętością przerzutki i materiałami się różnią? Szukam odpowiedzi dlaczego w tym focusie wszystko chodziło tak zaiście płynnie i tu i tutaj grx. korba była inna i tyle, nie sądzę, że to powinno mieć wpływ. A w kwestii regulacji to zakładam, że jednak potrafię, do tej pory z żadnym z moich rowerów problemów nie miałem by poprawnie wyregulować przerzutkę
  23. @Mihau_ wyregulowane jest według mojej najlepszej wiedzy. To nie jest tak, też, że te biegi wchodzą z opóźnieniem czy coś, sam nie wiem czego to kwestia. U mnie np a apexie zmiana przełożeń jest w większości przypadków wręcz bezszelestna poza momentami jak faktycznie bym nieopacznie większą moc wygenerował w trakcie zmiany, a w tym krosie przełożenie zmiana się szybko ale z takim odgłosem jakby łańcuch agresywnie wbił się w kasetę. Zacząłem się zastanawiać czy precyzja wykonania kasety może mieć tutaj znaczenie.
  24. Cześć wszystkim. Jakiś czas temu mojej żonie zakupiliśmy krossa eskera 5.0 https://kross.eu/pl/poprzednie-kolekcje/esker-5-0-grx-turkusowy-grafitowy-polysk?srsltid=AfmBOopV8031kYHYye38-2LN7PrgfW8MDiTlC_2ZswWafDppyVOLXr9i Po niedługim czasie okazało się, że lepszy byłby napęd 1x11, dodatkowo żona jeździła na focusie który był na grx 600 i była dużo większa płynność zmiany przełożeń. Nie wiem czy to kwestia grupy / sensowniejszej kasety. Zmiany przełożeń w grx 400 wydają się dosyć twarde. I tak zacząłem sobie kalkulować co jak by się pobawić Tak się zastanawiam czy (zakładając docelowo 1x11) na chwilę obecną może by przeskoczyć na 2x11 i w drugiej turze zmienić 2x11 na 1x11 Czy przerzutka GRX RD-RX812 + klamkomanetka GRX ST-RX600 + oczywiście odpowiednio dobrana kaseta będzie kompatybilna ze wszystkim pozostałym elementami? W sensie nie będę musiał zmieniać hamulców i czy będzie to działać z 2x, zakładam, że przy odpowiednio dobranej kasecie powinno. W drugiej turze kiedyś bym zmienić klamkomanetke na 1x, kasete na szerszy zakres i dokupił korbę 1x grxa (aktualnie jest 2rz FSA). Zastanawiam się czy hamulce będą kompatybilne z nowymi klamkomanetkami oraz czy nie będzie na razie dziwnie jeździć z dwiema różnymi klamkomanetkami
  25. Cześć, szukamy dla żony gravela. Do tej pory jeździła na triban M, który jest dla niej jak się okazało za duży. Wczoraj robiliśmy objazdówkę po lokalnych sklepach i zastanawiamy się nad merida silex 400 S, giant revolt 0, lub kross esker 5.0 / 6.0 / 7.0. Dostępne są już gdzieniegdzie tylko pojedyncze sztuki dlatego zależy nam na czasie. Problem jest z wyborem rozmiaru. W sklepie niby doradzą ale patrzą na tabelki producenta a to za wiele nie daje. Nie w każdym przypadku można się przejechać, kross niestety nigdzie u nas lokalnie dostępny nie jest. Dlatego szukam jakiś doświadczeń, czy któraś z was drogie Panie ma któryś z tych rowerów i podobny wzrost?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...