Arek0402 Napisano 17 Maja Napisano 17 Maja W zeszłym sezonie moje hamulce działały bez zastrzeżeń, od samego początku tego sezonu przedni hamulec zaczął naprawdę głośno skrzypieć w samej końcówce hamowania. Czy może to być spowodowane klockami słabej jakości? Jeśli tak to czy można dobrać jakieś lepsze klocki do tego zacisku? Mój rower to Kellys Phanatic 20 i ma dopiero 1 200km przebiegu, w załączniku zamieściłem fotkę owego zacisku. Do tej pory jeździłem głównie motocyklami i samochodami, świat rowerów to dla mnie nowość, no bo rowerów które miałem za dzieciaka nie liczę. Cytuj
cervandes Napisano 18 Maja Napisano 18 Maja W rowerze mojego dzieciaka jest ten hamulec i moim zdaniem on wydaje taki specyficzny dźwięk tarcio skrzypienia właśnie. Ale cichy i nieprzeszkadzający w niczym i tylko podczas mocnego hamowania. Jeśli to nie jest pisk, trąbienie pociągu itp - to moim zdaniem to jest cecha a nie wada czy usterka. Podnieś koło, zakręć w powietrzu w ciszy - nie powinno ocierać w trakcie swobodnego obracania się. Zacznij delikatnie naciskać klamkę - jeśli od razu pojawi się dźwięk tarcia, tzn że klocek jest za blisko tarczy i można pomyśleć o wyregulowaniu zacisku. Można to też naocznie zweryfikować, patrząc w światło zacisku czy odległości między klockami a tarczą są w miarę równe - no ale to wymaga odrobiny wprawy. Przed ewentualną zmianą klocków możesz też odtłuścić dobrze układ, np preparatem k2 akra. Popsikać w zacisk, tarczę, popędzelkować, spłukać. Cytuj
PawelW84 Napisano 18 Maja Napisano 18 Maja Wyjmij klocki, przetrzyj papierem ściernym na szkle, odtłuść razem z tarczą jakimś zmywaczem Powinno się uspokoić. Cytuj
Arek0402 Napisano 29 Maja Autor Napisano 29 Maja Przeszlifowanie klocków i odtłuszczenie tarczy pomogło ale tylko na 3 pierwsze hamowania. Na pewno nie da się kupić lepszych klocków do tego zacisku? W dniu 18.05.2026 o 07:48, cervandes napisał: W rowerze mojego dzieciaka jest ten hamulec i moim zdaniem on wydaje taki specyficzny dźwięk tarcio skrzypienia właśnie. Ale cichy i nieprzeszkadzający w niczym i tylko podczas mocnego hamowania. Jeśli to nie jest pisk, trąbienie pociągu itp - to moim zdaniem to jest cecha a nie wada czy usterka. Podnieś koło, zakręć w powietrzu w ciszy - nie powinno ocierać w trakcie swobodnego obracania się. Zacznij delikatnie naciskać klamkę - jeśli od razu pojawi się dźwięk tarcia, tzn że klocek jest za blisko tarczy i można pomyśleć o wyregulowaniu zacisku. Można to też naocznie zweryfikować, patrząc w światło zacisku czy odległości między klockami a tarczą są w miarę równe - no ale to wymaga odrobiny wprawy. Przed ewentualną zmianą klocków możesz też odtłuścić dobrze układ, np preparatem k2 akra. Popsikać w zacisk, tarczę, popędzelkować, spłukać. To bardzo głośny dźwięk w samej końcówce hamowania. Żaden klocek nie ociera o tarczę, ustawione są prawidłowo, w sensie zacisk jest ustawiony prawidłowo. Tarcza odtłuszczona i dalej to samo. Zapomniałem dodać że siła hamowania też jest słaba na tym kole. Cytuj
chudzinki Napisano 29 Maja Napisano 29 Maja Pewnie te https://allegro.pl/produkt/klocki-hamulcowe-organiczne-ebc-cfa327r-dabd05c5-986d-4858-91ad-4dba76b42adc?offerId=14465271539 - sprawdź czy jest w opisie Twój zacisk. Cytuj
Arek0402 Napisano 29 Maja Autor Napisano 29 Maja Gdzieś na zacisku powinien być napisany model? Cytuj
Rekomendowane odpowiedzi
Dołącz do dyskusji
Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.