Skocz do zawartości

[3000-3500] Wygodny kompan do wycieczek.


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

stoję przed dylematem odnośnie zakupu roweru. Chcę zmienić mój obecnie posiadany Cube Analog z 2012 roku na kołach 26"

O dokładnie taki bo to mój profil z dawnych lat :D https://www.bikestats.pl/rowery/CUBE-Analaog-2012-V-Brake_16313_14705.html

 

Odrzuciłem już rower typu Gravel czy Trekkingowy - Wydaje mi się, że do moich zróżnicowanych wycieczek typu las, asfalt, pola, szuter najbardziej by mi odpowiadał rower typu Cross oraz MTB (Mój Cube ma niby geometrię Cross Country, ale nie wiem na ile się to ma w rzeczywistości)

 

Wiem, że w MTB są różne geometrie - zależało by mi aby pozycja nie była mocno sportowa, a bardziej zrelaksowana.

 

Druga rzecz - napęd. Jestem 100 lat za .... i żyję klasykiem czyli 3 przełożenia z przodu i 9 z tyłu. Nie sądziłem, że teraz ciężko dostać rower z innymi przełożeniami niż 1x12 - czy to by się sprawdzało na dłuższej wycieczce?

 

Na żywo zaproponowano mi tylko dwa rowery.

 

Jednym z nich jest ten TREK - https://pmbike.pl/product-pol-19594-Trek-Dual-Sport-2-Gen-5-2023.html

 

a drugim w komisie rowerowym zaproponowano mi ten używany rower - https://www.olx.pl/d/oferta/rower-gorski-mtb-radon-kola-29-shimano-deore-aluminium-rockshox-1x12s-CID767-IDY68pc.html?reason=seller_listing|olx_shop_premium

 

Czy te wybory w ogóle są dobrze ukierunkowane lub dobrze wypadają w relacji cena/jakość? Trochę przeraża mnie brak amortyzatora w tym Treku? Mój Cube jest cały na Deore, a w tym Treku nie umiem nic na ten temat znaleźć.

 

Mam swój rower 12 lat, nie jest to mało, ale nie jest też bardzo dużo. Zależy mi na jak najlepszym zagospodarowaniem gotówki gdyż chciałbym mieć rower na kolejne długie lata.

 

Bardzo bym prosił o poradę, trochę się już na swoim rowerku męczę. Może przesiadka na inny Cube i pozostanie w rodzinie Cube byłoby dobrym wyborem? 

 

Pozdrawiam

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Technika idzie do przodu. Można śmiało przyjąć, że 3 tarcze z przodu nie występują w przyzwoitych rowerach. Wybór 2 czy jedna zależy od oczekiwań.

Jedna dla dzieci, niedoświadczonych i do jazdy w górach i trudnym terenie (tu nawet dla profesjonalistów) ewentualnie do miasta. Dwie do długich dystansów, na szosę, szutry. Ty jesteś po środku i pewnie zaraz będzie tu sporo głosów za każdą z opcji. Ja jestem fanem jednej tarczy. 
 

Sztywny, karbonowy widelec nadaje się do jazdy w terenie, oczywiście nie ekstremalnym, skalistym, czy z dużymi kamieniami, ale szuter, ścieżki to już tak. Szczególnie jeśli połączyć go z odpowiednim ciśnieniem w oponach. 
 

Ten używany Radon kosztuje 3300 nowy https://www.bike-discount.de/de/radon-zr-team-7.0-5

Ten trek jest ok, ale bym poszukał okazji na wyższy model. To typ roweru, który może ci pasować. Ja mam podobnego typu Marina DSX1 i polecam, ale obecnie trudno kupić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Można śmiało przyjąć, że 3 tarcze z przodu nie występują w przyzwoitych rowerach.

3 tarcze z przodu są domeną rowerów trekkingowych i crossowych. Jednak z uwagi na fakt, że większość użytkowników nie potrafiła wykorzystać zalet napędów 3xx i jeździła tylko na jednej, z reguły środkowej tarczy to producenci zaczęli upraszczać rowery w tym zakresie i tak doszliśmy do dzisiejszych trekkingów i crossów z napędem 1xx, które mają swoje zalety ale też mnóstwo ograniczeń.

Ze współczesnych przyzwoitych rowerów z napędem 3xx są Radon Scart Light 10.0 i Radon Scart Light 9.0 ale one są do kupienia chyba tylko na niemieckich stronach, np. na Bike-Discount.de

https://www.bike-discount.de/en/radon-scart-light-10.0-2

Mają ane naprawdę bardzo dobre wyposażenie i dość atrakcyjną cenę.

Cube generalnie się cenią i są dość drogie, rowery crossowe od Cube nazywają sie Nature. Godny uwagi jest minimum Nature Pro, podstawowy Nature ma kiepski osprzęt. Są też u nich bardzo fajne rowery fitness, zwane też grawelami z prostą kierownicą, które nazywają się Nulane - ale w budżecie mieści się tylko Cube Nulane w podstawowej wersji, zwany w modelu na 2024 rok Cube Nulane ONE, ma on napęd Shimano Claris 2x8, sztywne osie, karbonowy widelec, hydrauliczne hamulce, mieści szerokie opony 40-42c. Myślę, że ten rower mógłby być też fajną opcją dla Ciebie.

Edytowane przez Greg1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyrazy szacunku i wycofuję swoją opinię. Ten radon scart 10 to biały kruk, bo rower 3x10 naprawdę na poziomie w niezłej cenie. Są nawet markowe koła. Jak kto lubi 3 tarcze to skarb (bez prżekąsu, powaga). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Greg1 napisał:

Są też u nich bardzo fajne rowery fitness, zwane też grawelami z prostą kierownicą, które nazywają się Nulane - ale w budżecie mieści się tylko Cube Nulane w podstawowej wersji, zwany w modelu na 2024 rok Cube Nulane ONE, ma on napęd Shimano Claris 2x8, sztywne osie, karbonowy widelec, hydrauliczne hamulce, mieści szerokie opony 40-42c. Myślę, że ten rower mógłby być też fajną opcją dla Ciebie.

Myślę, że patrząc na ten rower od razu rzuca się w oczy dość agresywna pozycja, pochylona. Chciałbym tego uniknąć mimo wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz kupić wysyłkowo to zarówno Canyon Pathlite 6 oraz Radon Scart będą świetnym wyborem, z naciskiem na Radona jak Ci nie przeszkadzają trzy tarcze z przodu. Stacjonarnie w tej kwocie możesz spojrzeć na Giant Roam 1.

Jak te asfalty i szutry nie są w górach to na MTB bym nie patrzył. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem jeszcze dziś rower Kellys Phantic 30 - na internecie go można kupić za 2999 zł. Lokalnie był wyceniony na 3499 zł.

 

Czy w tej cenie warto do normalnego, rekreacyjnego użytku?? Bardzo ładny rower.

 

https://www.centrumrowerowe.pl/rower-crossowy-kellys-phanatic-30-pd23262/?v_Id=195892&utm_source=google&utm_medium=cpc&gad_source=1&gclid=Cj0KCQjw6auyBhDzARIsALIo6v8UNdht-VttgPMnby6FgVFCqwLeM77WNoPYTD3cVoXmzMbE97DoCa4aAtW4EALw_wcB

Screenshot_20240520-125538_Gallery.jpg

Screenshot_20240520-125541_Gallery.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osprzętowo, w porównaniu do https://www.bike-discount.de/en/radon-scart-light-10.0-2 to jest przepaść. Taki jak w Radonie napęd XT 3x10 miała córka w przedpoprzednim góralu i to działało ślicznie. Hamulce XT, widelec powietrzny i to nie najgorszy. A w Kellisie - wszystko z niskich półek, widelec atrapa. Fakt, różnica w cenie jest, Kellys też będzie jeździł, ale to jak dacia do audi, a może wi więcej. Scart light model 9 jest wyrażniej lepszy. a model 8 ciut lepszy. Zaleta Kellysa to (tylko i aż) lokalny serwis, szczególnie jak kupisz to w sklepie fizycznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Hej, 

 

Co sądzicie o rowerku MBike CRS XT?

W lokalnym sklepie rowerowym znalazłem taki model w cenie 2899 zł. Ponoć jest cały na Shimano XT, jest to marka córka Meridy, rower robiony w Polsce w Tarnowskich Górach.

 

https://www.ambike.pl/rower-crossowy-m-bike-crs-xt-man.html

 

Przymierzałem się do ramy 52 i wydaje się w porządku. Czy warto się nim zainteresować?

 

Cenowo mi naprawdę odpowiada, kwestia opłacalności. Bardzo proszę o poradę.

 

 

Screenshot_20240522-111051_Chrome.jpg

Edytowane przez Miodku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę offtop ale co masz na myśli przez "rower robiony w Polsce w Tarnowskich Górach." ? W Polsce to one są conajwyżej składane podobnie jak Kandsy, Lazaro itd.

Edytowane przez keltu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
Cytat

Trochę offtop ale co masz na myśli przez "rower robiony w Polsce w Tarnowskich Górach." ? W Polsce to one są conajwyżej składane podobnie jak Kandsy, Lazaro itd.

Wiadomo o co chodzi, źle sformułowałem zdanie. :) Nadal proszę o opinie jak ten rower wypada w stosunku do ceny i czy warto brać w tej kwocie (2899zł)

 

Ogólnie to mój budżet się nieco zmienił bo wyskoczyły inne wydatki, a nie chcę się zadłużać żeby kupić rower.

 

Bardziej celuję w kwotę do 3500 zł i mam trzy typy:

 

Rozważam tego M_Bike za 2899 zł, chyba ma fajny osprzęt prócz amortyzatora?

 

Patrzę jeszcze w stronę Felt Verza Speed 20 - 3699 zł - ale zastanawiam się czy będzie to odpowiedni wybór gdybym jednak zjechał z żoną na leśne szlaki/pola.

 

Kellys Phantic 30 kosztuje 3499 zł, a osprzęt ma chyba najgorszy z tych trzech, więc nie wiem czy jest sens go nadal brać pod uwagę?

 

Proszę o poradę, bo już prawie jestem w domu. :D Dzięki

 

Edytowane przez Miodku
Dodatkowe informacje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Miodku napisał:

Hej, 

 

Co sądzicie o rowerku MBike CRS XT?

W lokalnym sklepie rowerowym znalazłem taki model w cenie 2899 zł. Ponoć jest cały na Shimano XT, jest to marka córka Meridy, rower robiony w Polsce w Tarnowskich Górach.

 

https://www.ambike.pl/rower-crossowy-m-bike-crs-xt-man.html

 

Przymierzałem się do ramy 52 i wydaje się w porządku. Czy warto się nim zainteresować?

 

Cenowo mi naprawdę odpowiada, kwestia opłacalności. Bardzo proszę o poradę.

 

 

Screenshot_20240522-111051_Chrome.jpg

Chyba ciekawa opcja, też się nad nim zacząłem zastanawiać jak wrzuciłeś. Ciekaw jestem jak bardziej doświadczeni koledzy się wypowiedzą.

Tylko trzeba dopytać/zwrócić uwagę przy ewentualnym zakupie, bo znalazłem 3 opcje na różnych stronach:

1. Przerzutka przód Deore, Tył deore

2. Przerzutka przód deore, tył deore XT

3. Przerzutka przód deore XT, tył deore XT

 

Tak żeby wysłali zgodnie z opisem :)

 

PS: ta korba to straszny gniot? Prowheel MPL-751-TT 48-36-26 Porównywalny cenowo orkan 8M 2021 który jeszcze niedawno był do kupienia miał napęd deore + tylna przerzutka XT, ale korbę też miał deore...

Edytowane przez krosser96
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@krosser96

 

Ten który oglądałem miał XT, tak mi też powiedział Pan w rowerowym. Na stronie producenta też jest tak napisane:

 

PRZERZUTKA TYLNA

Shimano RD-T8000 XT

MANETKA TYLNA

Shimano SL-T8000 XT

PRZERZUTKA PRZEDNIA

Shimano FD-T8000 XT

MANETKA PRZEDNIA

Shimano SL-T8000 XT

 

Do tego korba jest na hollowtechu, a nie "kwadracie" jak to niektórzy mówią. Jedyne co udało mi się wyczytać i wyciągnąć własne wnioski to średniej, a raczej niskiej półki amor, ale za tą cenę wydaje się naprawdę fajny rower. Dość neutralny, jedno malowanie, ale na żywo serio wygląda estetycznie. Chyba go jadę jutro kupić. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...