Skocz do zawartości

[powerbank] przerywanie ładowania


Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, borykam się z taką irytującą przypadłością - podłączam coś do podładowania powerbankiem, po czym po chwili - kilku minutach - ładowanie jest przerwane. Domyślam się, że te chińskie powerbanki to głównie szmlec a z drugiej strony telefony mogą mieć jakieś algorytmy, żeby ładować niskim prądem oszczędzając baterię, - telefon obniża prąd, co powerbank odbiera jako koniec ładowania? A może to powerbank ma jakieś zabezpieczenia przed takim szczątkowym upływem prądu? 

Podobny problem mam z lampkami - czy to przednie, czy tylnie - zostawienie na dłuższą chwilę kończy się przerywanym ładowaniem. Może wcześniej tego nie dostrzegałem bo w terenie podłącza się coś na chwilę, korzystając z przerwy, a na noclegach ładuje się z gniazdka jak jest ale czasami chcę coś podładować zostawiając na dłużej podpięty PB i lipa.

Mam tych powerbanków kilka i praktycznie wszystkie przerywają ładowanie. O co tu chodzi i czy możecie coś polecić co nie przerywa ładowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś taki sam problem. Winny okazał się kabel. Ja mam dwa " energetyczne banki" jeden sam sobie zrobiłem z ogniw starego laptopa, drugi mam Samsunga.  Generalnie teraz elektronika " negocjuje" parametry ładowania z zasilaniem. Może być tak ,że telefon chce wyrwać max z powerbanka i jeżeli ma zabezpieczenia to po przekroczeniu któregoś parametru odcina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie większość powerbanków nie potrafi ładować małymi prądami.

A lampki ładują się wg starych standardów USB dość małym prądem.

Trzeba szukać powerbanku, który ma w opisie co najmniej jedno wyjście z obsługą małych prądów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

A nie zgodzę się, ładowanie owszem zdarza mu się przerwać - zegarek przerwał, telefon ładował. Mam już, bo kiedyś kupiłem takie dwa pojedyncze w czasach kiedy stawiałem na sprzęt zasilany AA/AAA/18650. - i wszystkie te aku można spokojnie ładować.

Potem doszedłem do wniosku, że może urządzenia z wbudowanym aku żyją krócej ale mniej szpeju trzeba wozić ze sobą. Wszystko co teraz zabieram to Powerbank, miniUSB, USB-C i ładowarkę. Jedyne paluszki to te w eTrex, ale do ich ładowania kupiłem taką ładowarkę:

Zrzutekranu2024-05-20081153.thumb.png.bbff2b46f9ebeefaa1e75c4e2cf0f69f.png

Magnetyczna, nie trzeba się martwić o polaryzację. Malutka i leciutka.

Edytowane przez spidelli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Od czasów fascynacji latarkami Convoy jestem posiadaczem 3 ogniw 18560 i dlatego postanowiłem je wykorzystać. Kupiłem Ledlenser Flex 7 na dwa ogniwa:

Zrzutekranu2024-06-01180610.png.ca2a893f402e4bfca3a901c71d20d8ba.png

Moje ogniwa z latarek jednak nie pasują, bo są z jakiegoś demontażu i są za krótkie; tu w komplecie przyszły porządne, przypominające zwykłe ogniwa AA czy AAA, z wyraźnym "plusem" (u mnie tych plusowych końcówek nie ma i jest za dużo luzu). 

Na "plus":

- działa i wszystko ładuje,

- dość szybko się ładuje,

- nie jest zrobiony z wytłoczek po pralinkach, plastik ale wygląda solidnie, chociaż wolałbym go nie upuścić na asfalt.

 

Na "minus":

- tylko jedno wyjście USB, jeśli ktoś ma "pająka" z kabli to naładuje kilka rzeczy; chociaż pojemność niczego nie urywa; nie zapisuję tego po stronie wad, bo taki kupiłem, są większe;

- dość ciężki,

- drogi ale jak będzie trwały to da się przeżyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...