Skocz do zawartości

[2000 -3000] Wygodny MTB


Rekomendowane odpowiedzi

Udało się złapać na przymiarkę expl 520 niestety nie na wypożyczenie...Xl zdecydowanie, L spotykałem się z kolanami na zakrętach. 

Xc100 L vs expl520 L jak i XL pozycja dwa światy, w expl pasuje mi zdecydowanie ale mam wrażenie że cały rower (rama głównie) jest jakoś niski.. dziwne uczucie. Spróbuję jutro jeszcze raz się przymierzyć do metody i expl jeden po drugim żeby potwierdzić czy w Meridzie jest inaczej bo tak ja pamiętam jakby było dużo lepiej w tym aspekcie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony jak tak myśle, cena EXPL 3 tysie, zębatka ~ 130 zł, heble ~ 350 zł (oile te 2 tłoczki tektro dadzą radę) gumy też expl ma gorsze pewnie bym za chwilę je zmienił no i 2 blaty z przodu i cena meridy się zwraca względem 540-tki, tylko ten pressfit w meridzie skazę robi ale to już mały problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Speedster2000 napisał:

Z drugiej strony jak tak myśle, cena EXPL 3 tysie, zębatka ~ 130 zł, heble ~ 350 zł (oile te 2 tłoczki tektro dadzą radę) gumy też expl ma gorsze pewnie bym za chwilę je zmienił no i 2 blaty z przodu i cena meridy się zwraca względem 540-tki, tylko ten pressfit w meridzie skazę robi ale to już mały problem

Zębatka to bardziej 30 niż 130:

https://pl.aliexpress.com/item/1005005034165466.html?spm=a2g0n.productlist.0.0.2f2e27a9TH3CuY&browser_id=b886f8a51f33479b828725f2565b0bcc&aff_trace_key=dea6b7fb692a48729481e8b4cd228f03-1715688473531-02743-_DcgUNSF&aff_platform=msite&m_page_id=tdlwhczaicicavlc18f88a4b40665d7ed83f15011d&gclid=&pdp_npi=4%40dis!PLN!20.90!21.46!!!37.50!38.49!%40211b617a17159844464627229e106e!12000031402085539!sea!PL!1934886948!&algo_pvid=89e2e344-75df-40d7-8c12-ee6540286609

Link przykładowy, bo nie wiadomo jaka tam jest korba, a hamulce w tym budżecie większość rowerów będzie miała podstawowe, które w płaskim terenie dadzą radę. Merida daje w swoich modelach najtańsze druciaki, więc nie wiem czy opony będzie miała lepsze.

Absolutnie nie jestem za Expl 540, bo kiedyś oglądałem go na żywo i sprawiał wrażenie strasznej tandety, pod względem wykonania, ale może to kwestia przygotowania roweru do sprzedaży. Z drugiej strony w tej cenie trzeba szukać jakiejś mega promocji by coś sensownego znaleźć, szczególnie przy tej masie.

Edytowane przez NerfMe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Speedster2000 napisał:

zębatka ~ 130 zł

Zębatka to nie taki kosztowny element, korba pewnie podstawowe Deore, więc z rozstawem 96BCD, ja kupowałem taką. 

Zębatka DECKAS 1x rzędowa 32T 96 BCD SHIMANO M9000 M8000 M7000 M4100 M5100 - 5903263673040 - 14047240228 - Allegro.pl

Tylko upewnij się jak duża zębatka wejdzie, bo nastawiasz się na 34T, a na stronie podają że max to 32T no i są dwie opcje. Jedna to taka, że opierają się na informacjach Shimano, które dla tej korby podaje rozmiar zębatek 30 i 32 (ale nie dla tego że nie można większych zamontować, tylko ten model wypuszczają jedynie w takich dwóch opcjach), albo po prostu rama nie przyjmie większej korby bo widełki szerokie (tak było w moim X-Caliber). Trzeba by poszukać pewnych informacji, żebyś się nie rozczarował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@keltu big nine lite 300 2022 ma sztywne osie, o niej mówimy

 

@Artur85nawet używki są na sprzedaż z napędem 34t - 11-50, wiele razy się spotkałem że montowali, była nawet plotka o włożeniu 2 blatów lub 36t ;)

A co myślicie o amorach w Meridzie i w RR ? Podobny temat ? Któryś się przebija na plus z nich ? 

Że też nic na rynku niema by dorzucić do stawki nawet na trochę niższym osprzęcie niż deore ale sztywnych osiach 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie na palcach jednej ręki można policzyć rekreacyjne rowery MTB z mocowaniami na bagażnik, sztywnymi osiami oraz komfortową geometrią. Z takich rowerów co mi się kojarzą jest jeszcze procaliber:

https://www.sportmo.shop/en/mtb/10278-32342-trek-procaliber-8-2024.html#/134-size-xl/1617-colori_trek-plasma_grey_pearl

Z tymże nawet na głębokiej promocji jest poza budżetem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chisel dość regularnie bywa na promocji w tym budżecie (Bikeinn).. ostatnio 9 maja, i to taniej od w.w. niestety obecnie nie ma. https://www.pepper.pl/search?q=chisel

Zdaje się że jedna z lżejszych Alu ram, podstawowy powietrzny uginacz, sztywne ośki, limit wagowy 136 kg. Nie wiem tylko jak to wygląda z geometrią.

Edytowane przez keltu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.05.2024 o 13:13, Speedster2000 napisał:

Nie chciałbym by rower rzucał się za nadto w oczy gdyż będzie parkowany w bloku (SPECIALIZED na ramie tego nie ułatwi, jaki konfig by to nie był ;) ) 

Trochę ciężko będzie go zostawić w rowerowni bądź na mieście ;)  Natknąłem się już na tą propozycję ale dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

@NerfMe uchwyty do bagażnika da się dodać np innym zaciskiem sztycy a przy kołach też ponoć są jakieś na to patenty to na przykład pozwala mi na tą meridę (otwory przy osi już ma) 

Tak patrząc na sytuację to nieźle decathlon uderzył tym EXPL540 

Edit

Z Indianami/Tornado dać sobie spokój ? 

Edytowane przez Speedster2000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W używkach wszystko zależy od danego egzemplarza. Ten z linku pewnie był mało używany, jak przez 4 lata ma przejechane 2500 km. Natomiast jeżeli jest pełna specyfikacja producenta i nie był zmieniany łańcuch to na dzień dobry do wymiany jest napęd, konieczny serwis widelca, pewnie klocki hamulcowe też do zmiany. Bez oględzin to tylko gdybanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym się liczę że coś trzeba zrobić będzie, dodatkowo znalazłem coś co zupełnie mnie zdziwiło i nie podejrzewałem że się uda w moim budżecie, ale jak jest to bardzo chętnie: Cube

Wiem, wtedy bagażnik odpada ale zdecydowanie to przeżyję bo rower daje opcje wyjazdu na bikeparki, nie musiałbym najmować niczego na miejscu, a na miejscu tym bardziej zda egzamin ;) 

Za piękne żeby było prawdziwe z tym Cube ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta używana Merida z linka wygląda nieźle, kaseta wygląda na taką do wymiany (trochę kiepskie zdjęcie więc pewności nie mam) a jak kaseta to i łańcuch. Na pewno serwis amora, tak dla siebie, żeby mieć pewność.

Cube - full czyli dwa amortyzatory do serwisu.

Diecezja należy do Ciebie - zawsze jest tak, że czym dłużej szukasz tym więcej rozkminek. I na pewno po kupnie nie możesz już przeglądać ofert bo na pewno znajdziesz coś fajnego i będziesz rozmyślał czy dobrze zrobiłeś. Kupić, jeździć, nie rozkminiać 😁

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj, że full to nie tylko dwa amortyzatory więcej do serwisu, ale też łożyska zawieszenia, w tym wypadku też dropper, generalnie, nie sztuka kupić, sztuka utrzymać. Szczególnie że rower jest w cenie dwóch większych serwisów w dużym mieście.

Edytowane przez NerfMe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie nie. Sam mam też fulla, na codzien jeżdżąc w okolicach Warszawy. Po prostu musisz być świadom konsekwencji jakie się wiążą z posiadaniem takiego roweru. 

Jak wcześniej, kwestia egzemplarza, w używanym fullu dużo więcej rzeczy może być do serwisu.

Co do starszych modeli trzeba się upewnić że są jeszcze do kupienia np. łożyska, bo producenci z czasem zaprzestają produkcji części zamiennych.

Edytowane przez NerfMe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...