Skocz do zawartości

[Przerzutka tylna] Najlepsza przerzutka do napędu 3x10


Rekomendowane odpowiedzi

Dziś przyjrzałem się przy czyszczeniu mojej przerzutce. Mianowicie Shimano XT serii bodajże m78(coś) i odniosłem wrażenie że jest już dość zmęczona.

A jako że świat gna na przód to mój ulubiony napęd 3x10 w XTku nie jest już dostępny. Jeżeli się nie mylę to obecjie najwyższą w hierarchii przerzutką na 10 rzędów jest deore (nie licząc sainta ale ten ma za małą pojemność)

Tak więc chciałbym się dowiedzieć, która z przerzutek (obecnie produkowane jak i te historyczne) do napędu 3x10 o możliwie największej pojemności jest waszym zdaniem "tą najlepszą" czy to będzie dzisiejsza deorka a może jakiś historyczny XT?

Tak wiem jestem dinozaurem ale lubię napędy 3x10 i nie chcę go zmieniać:p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
Godzinę temu, Byderobo napisał:

mój ulubiony napęd 3x10 w XTku nie jest już dostępny.

Jak to nie? Na Allegro do wyboru, do koloru. Ze sprzęgłem:

https://allegro.pl/oferta/przerzutka-tyl-shimano-deore-xt-rd-m786-czarna-sgs-12775904066

I bez:

https://allegro.pl/oferta/przerzutka-tylna-shimano-deore-xt-rd-m781-10-rz-15409037394

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ArtGD - jasne ale jeżeli producenci z danego rozwiązania się wycofują, to jeżeli zauważę, że zaczynają się problemy z dostępnością w sklepach to kupię na zapas ;)

@sznib - tak te przerzutki są dostępne jednak jeżeli się nie mylę to pochodzą z okolic 2015r i już jakiś czas nie są produkowane, dla tego chciałbym się dowiedzieć która z 10rz przerzutek jest najlepsza, bo może byłby sens kupić właśnie takiego magazynowego leżaka, a może w miedzy czasie nawymyślali tyle że obecna deorka jest jednak lepsza? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
Cytat

może w miedzy czasie nawymyślali tyle że obecna deorka jest jednak lepsza? 

Nie jest. Po wymyśleniu sprzęgła nowe serie są przystosowywane do kaset z większymi zębatkami. Ja np. mam 10sp z kasetą 11-42 i do poprawnej pracy mam przerzutkę XT M8000, czyli dedykowaną do 11sp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Byderobo napisał:

jasne ale jeżeli producenci z danego rozwiązania się wycofują, to jeżeli zauważę, że zaczynają się problemy z dostępnością w sklepach to kupię na zapas ;)

No to kupuj na zapas. Shimano wprowadziło Cues, który jest niekompatybilny ze wcześniejszymi systemami. Prędzej czy później w internecie skończą się zapasy części do starych napędów i wtedy w przypadku awarii jakiejkolwiek części będzie trzeba kupić cały napęd Cues albo szukać zamienników starych części na Aliexpress.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze chciałem się na 100% upewnić:

Każda tylna 11 rzędowa przerzutka mtb od shimano będzie prawidłowo działać w napędzie 3x10? (Bo jeżeli doborze pamiętam to tam się wszystko w teorii powinno zgadzać)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Jak pisałem, w nowszych przerzutkach nie ma znaczenia ilość przełożeń, a wielkość największej zębatki. Sprawdzaj na stronie Shimano. Przykładowo RD-M8000:

https://bike.shimano.com/pl-PL/product/component/deorext-m8000/RD-M8000-SGS.html

przy 3x maksymalna, ale i minimalna duża zębatka to 40T. Czy z mniejszymi będzie działać poprawnie, nie wiem, ale producent tego nie gwarantuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...