Skocz do zawartości

[2000-3000] Cross dla kobiety


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, szukam roweru dla narzeczonej. Przeznaczenie roweru to wycieczki do +/- 60 km, w sezonie, 2-3 razy w tygodniu. Nie podoba jej się niestety większość rowerów z kobiecą geometrią ramy, dlatego szukamy czegoś "męskiego" odpowiedniego na 172 cm wzrostu. Co powiecie na poniższy przykład? Sam jeżdżę tym samym modelem tylko z 2020 i póki co jestem zadowolony, ale może da się znaleźć w tej cenie coś lepszego, bądź coś tańszego na porównywalnie dobrym osprzęcie?

https://allegro.pl/oferta/rower-28-kands-avangarde-hydr-m19-czarno-nieb-2022-12364045458

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Sam jeżdżę tym samym modelem tylko z 2020 i póki co jestem zadowolony, ale może da się znaleźć w tej cenie coś lepszego, bądź coś tańszego na porównywalnie dobrym osprzęcie?

https://allegro.pl/oferta/rower-28-kands-avangarde-hydr-m19-czarno-nieb-2022-12364045458

Podstawą tego "jak ci się jeździ" nie jest osprzęt. Tutaj masz typowy rower dla kandsa/lazaro - w miarę sensowne deore sprzed ładnych kilku lat (ale naklejka się zgadza) dokrecone do badziewnej ramy i całej reszty słabych podzespołów. 

Do tego napęd 3x - ja bym tego nie chciał mieć. Przy okazji zastanów się czy ta twoja narzeczona na pewno ogarnia na tyle obsługę takiego napędu, że będzie potrafiła tego efektywnie używać - zmiany przodu i tyłu jednocześnie itd. 

IMO na dzisiaj warto dorzucić 5 stów do riverside. Jest prosty w obsłudze napęd 1x a przede wszystkim powietrzny widelec. 

https://www.decathlon.pl/p/rower-trekkingowy-riverside-920/_/R-p-329787

 

  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Co do ogarniania napędu to nie jest to jakieś "rocket science". Czy mógłbyś wskazać więcej różnic przemawiających za dopłatą do Riverside. Widzę, że jest to bardzo polecany model, ale czy rzeczywiście w każdym aspekcie jest dużo lepszy od chociażby zaproponowanego przeze mnie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kandsa nie ma z ramą 17" - w odróżnieniu od lazaro quantum V4 .

19" nie musi być najlepszym rozmiarem na 172 cm.

Ciekawi mnie skąd się biorą opinie typu "badziewna rama" :)  ; coś się działo ? wysyp reklamacji ?

Napęd może nie mieć znaczenia przy "dobrej" ramie jak go w miarę szybko  się wymieni na coś lepszego - bujanie się 5 lat (na przykład) na tourney'u versus stare deore  robi różnicę...

Edytowane przez Pablo59
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, an1994 napisał:

mógłbyś wskazać więcej różnic przemawiających za dopłatą do Riverside

W każdym aspekcie ten rower jest lepszy. Rama, obręcze, opony, hamulce, napęd, amortyzator, wszystko. A co do używania napędu to chyba sobie nie zdajesz z tego sprawy ale spokojnie ponad polowa rowerzystów nie umie korzystać poprawnie z napędów wielorzędowych, nawet tacy co od lat jeżdżą na rowerze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Pablo59 napisał:

Ciekawi mnie skąd się biorą opinie typu "badziewna rama" :)  ; coś się działo ? wysyp reklamacji ?

Kiedy pojadę do hurtowni stali, kupię byle jakie rurki, ułożę na wzór np. meridy crossway sprzed 10 lat i pospawam elektrodą to napiszesz, że to dobra rama bo nie będzie reklamacji? 

 

57 minut temu, an1994 napisał:

Co do ogarniania napędu to nie jest to jakieś "rocket science".

Powiedz to połowie ludzi których mijasz na przejażdżce cisnacym na najtwardszym przełożeniu za kadencją 30

59 minut temu, an1994 napisał:

Czy mógłbyś wskazać więcej różnic przemawiających za dopłatą do Riverside.

Nie ma nic co technicznie przemawia za tym kandsem. 

Jedynym co mogłoby za nim przemawiać to napęd 3x jeśli ktoś jest fetyszystą i musi taki mieć - ale to są już osobiste preferencje a nie obiektywna ocena. 

Kands/lazaro to rowery, które są robione z myślą o ludziach, którzy dokonują wyboru patrząc na "tylną przerzutkę" a nie całokształt 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parę lat temu królowało  tu : "Unibike są najrówniej poskładane" - niby takie nic co super i niewiele byle czego, co miało uspokajać tych "patrzących na tylną przerzutkę" ; teraz wahadło wychyliło się w kierunku Deca , nawiasem mówiąc przede wszystkim pod hasłem "bezproblemowo uznają reklamacje"...

Obiektywnie riverside jest paskudny - do takiej opinii prawa mi nikt nie odbierze  :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

teraz wahadło wychyliło się w kierunku Deca

wahadło wychyliło się na ten konkretny model z decathona i w tym konkretnie okresie kiedy możesz go kupić za tę konkretną, promocyjną cenę bo kilka tygodni temu kiedy kosztował 4600 wcale nie był najlepszym wyborem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Pablo59 napisał:

Parę lat temu królowało  tu : "Unibike są najrówniej poskładane" - niby takie nic co super i niewiele byle czego, co miało uspokajać tych "patrzących na tylną przerzutkę" ; teraz wahadło wychyliło się w kierunku Deca , nawiasem mówiąc przede wszystkim pod hasłem "bezproblemowo uznają reklamacje"...

Ale to źle, że niepolecane są w ślepo te same modele? Rynek się zmienia. Za najprostszego crossa od Treka rok czy dwa lata temu trzeba było dać dooobrze ponad 3 tys., a teraz? 🙂

Unibike` a ja np. dalej polecam, ale ciężkim rowerzystom, bo to masywne rowery. 

Kands/Lazaro jakiś czas temu też były bardziej polecane, teraz już mniej, bo nie są tak konkurencyjne cenowo.

Ale dobrze, że o wszystkich się wspomina, bo ktoś kto staje przed kupnem ma wybór 🙂.

 

Edytowane przez chudzinki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...