Skocz do zawartości

[Piasta] wymiana piasty na inną głośniejszą ? jaki model


Rekomendowane odpowiedzi

Hej. Planuje wymienić pastę tylniego koła w gravelu polygon tambora g4. Fabrycznie jest cos takiego z opisu: alloy disc brake 12x142mm 32h 6b for sprocket

Nie jestem jakimś miłośnikiem tyrkania, chce tylko żeby piesi mnie słyszeli bo w sezonie jest masakra na chodnikach/ścieżkach w Warszawie a nie chce mieć dzwonka na kierownicy w baranku. Tylko to mnie interesuje, zaden lans czy coś 

Jak dobrać piastę lub czy macie jakiś pomysł jaka by pasowała to poprosiłbym o nazwę/link. 

Cena - nie znam sie totalnie, ale zastanawiam się czy do 500zł coś znajdę dobrego? 

Jest to trudne do zrobienia czy raczej szybka robota? W serwisie ile mogę zapłacić mniej więcej?

Edytowane przez mkdc98
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Rafał87 napisał:

piasty nie opłaca sie wymieniać, kup całe gotowe koło a to sprzedasz jeszcze jak ktos będzie potrzebował drugi komplet kół czy pod trenażer

nie no to wtedy wydam na kolo z 1500zł pewnie to juz sie totalnie nie oplaca.

A to sama piasta i serwis ile moze kosztowac?

26 minut temu, KrissDeValnor napisał:

Jakby co, to dzwonek jest wyposażeniem obowiązkowym.

Być może wystarczy usunąć z piasty nadmiar smaru - będzie głośniejsza.

Po taniości : kawałek plastikowego kubka w szprychy i jedziesz ;)

i żywotność mowi papa ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budżetowo i dobrze? Piasty z ali, koozer. Do tego mogą być nowe szprychy lub nie, zależy od średnicy kołnierzy obecnie. Piasta to 250-300, szprychy ze 2 pln za sztukę jeśli będą konieczne plus koszt przeplotu - sprawdzasz lokalnie.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałbym coś dostępnego w Polsce, żeby móc to wymienić w ciagu  tygodnia-dwoch max 

A w jaki sposob to dobierać? Ktoś podpowie? Nie znam sie totalnei na sprzęcie a tym bardziej na takich modyfikacjach. 

Na logikę to chyba wymiary sprawdzac prawda?

Piasta tył Novatec NT-D462SB-SL 32H 142x12mm ta by pasowała do gravela? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Krziekkem napisał:

Całkowice się nie zgadzam. Dzwonek większość pieszych ignoruje w moim mieście, szczególnie na tych szerszych ścieżkach. Ale jeszcze się nie zdarzyło żeby ktoś się nie odwrócił słysząc moją piastę jak zakręcę w tył.

No i dlatego wlasnie nie chce sluchac o dzwonkach lub innych radach, chce ją poprostu wymienić i potrzebuję pomocy w jaki sposob moge dobrać piasty do mojego roweru, aby udać się do serwisu z nową piastą w celu wymiany, a nie wyjść na głupa jak kupie piaste a bedzie nie pasowała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, mkdc98 napisał:

chciałbym coś dostępnego w Polsce, żeby móc to wymienić w ciagu  tygodnia-dwoch max 

A w jaki sposob to dobierać? Ktoś podpowie? Nie znam sie totalnei na sprzęcie a tym bardziej na takich modyfikacjach. 

Na logikę to chyba wymiary sprawdzac prawda?

Piasta tył Novatec NT-D462SB-SL 32H 142x12mm ta by pasowała do gravela? 

 

Chcesz głośno,  tanio i dobrze?

Zamawiam regularnie  koozery z ali i za każdym razem docieraly w ciągu tygodnia- dwóch. W ofercie masz podany czas realizacji i dostawy.  Ofert jest masa   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
2 godziny temu, tobo napisał:

Chcesz głośno,  tanio i dobrze?

Zamawiam regularnie  koozery z ali i za każdym razem docieraly w ciągu tygodnia- dwóch. W ofercie masz podany czas realizacji i dostawy.  Ofert jest masa   

a moglbys podeslac jakas ktora by pasowala do mojego roweru? nie znam sie totalnie na tym a duzo tych parametrow xd 

2 godziny temu, tobo napisał:

Chcesz głośno,  tanio i dobrze?

Zamawiam regularnie  koozery z ali i za każdym razem docieraly w ciągu tygodnia- dwóch. W ofercie masz podany czas realizacji i dostawy.  Ofert jest masa   

regularnie czyli sie psują czy coś? Ile coś takiego wytrzyma. 

widze ze maja przeznaczenie do mtb, czyli do gravela tez wejdzie do jazdy glownie szybko po szosie/sciezkach rowerowych? 

Widzialem wlasnie filmiki na yt, bardzo mocno brzęczy haha 

Edytowane przez mkdc98
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regularnie czyli używam kilku z nich. Czy wytrzyma? Wytrzymuje 110 kilo w szybkim elektryku z 160 Nm momentu obrotowego. Bębenki kosztują stówkę, więc to tyle co nic, nawet gdyby się rozkraczył. Jeszcze żadnej używanej regularnie nie zmeliłem. 

Aliexpress -> Koozer hubs/piasty, wersja 142/12 z 32 otworami. Chyba wszystkie mają bębenki kompatybilne z kasetami szosowymi, tak podaje producent, ja nie mam tych piast w kołach szosowych, ale mają dystans umożliwający montaż kaset 10 i 11speed. 

średnicę kołnierzy mają różne zależnie od modelu, musisz patrzeć na te które są obecnie i porównać, mniej więcej, czy któryś koozer ma podobne - masz wtedy szansę na użycie tych samych szprych. 

Poza tym w Koozer official store, czyli na koncie Koozer na ali, w opisie ofert są podane wszystkie wymiary tych piast, więc mierząc obecne można sprawdzić czy szprychy podpasują czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...