Skocz do zawartości

[Piasta] wymiana piasty na inną głośniejszą ? jaki model


mkdc98

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano

Hej. Planuje wymienić pastę tylniego koła w gravelu polygon tambora g4. Fabrycznie jest cos takiego z opisu: alloy disc brake 12x142mm 32h 6b for sprocket

Nie jestem jakimś miłośnikiem tyrkania, chce tylko żeby piesi mnie słyszeli bo w sezonie jest masakra na chodnikach/ścieżkach w Warszawie a nie chce mieć dzwonka na kierownicy w baranku. Tylko to mnie interesuje, zaden lans czy coś 

Jak dobrać piastę lub czy macie jakiś pomysł jaka by pasowała to poprosiłbym o nazwę/link. 

Cena - nie znam sie totalnie, ale zastanawiam się czy do 500zł coś znajdę dobrego? 

Jest to trudne do zrobienia czy raczej szybka robota? W serwisie ile mogę zapłacić mniej więcej?

Napisano

piasty nie opłaca sie wymieniać, kup całe gotowe koło a to sprzedasz jeszcze jak ktos będzie potrzebował drugi komplet kół czy pod trenażer

  • Mod Team
Napisano

Jakby co, to dzwonek jest wyposażeniem obowiązkowym.

Być może wystarczy usunąć z piasty nadmiar smaru - będzie głośniejsza.

Po taniości : kawałek plastikowego kubka w szprychy i jedziesz ;)

Napisano
37 minut temu, Rafał87 napisał:

piasty nie opłaca sie wymieniać, kup całe gotowe koło a to sprzedasz jeszcze jak ktos będzie potrzebował drugi komplet kół czy pod trenażer

nie no to wtedy wydam na kolo z 1500zł pewnie to juz sie totalnie nie oplaca.

A to sama piasta i serwis ile moze kosztowac?

26 minut temu, KrissDeValnor napisał:

Jakby co, to dzwonek jest wyposażeniem obowiązkowym.

Być może wystarczy usunąć z piasty nadmiar smaru - będzie głośniejsza.

Po taniości : kawałek plastikowego kubka w szprychy i jedziesz ;)

i żywotność mowi papa ;D

Napisano

Całkowice się nie zgadzam. Dzwonek większość pieszych ignoruje w moim mieście, szczególnie na tych szerszych ścieżkach. Ale jeszcze się nie zdarzyło żeby ktoś się nie odwrócił słysząc moją piastę jak zakręcę w tył.

Napisano

Budżetowo i dobrze? Piasty z ali, koozer. Do tego mogą być nowe szprychy lub nie, zależy od średnicy kołnierzy obecnie. Piasta to 250-300, szprychy ze 2 pln za sztukę jeśli będą konieczne plus koszt przeplotu - sprawdzasz lokalnie.

Napisano

chciałbym coś dostępnego w Polsce, żeby móc to wymienić w ciagu  tygodnia-dwoch max 

A w jaki sposob to dobierać? Ktoś podpowie? Nie znam sie totalnei na sprzęcie a tym bardziej na takich modyfikacjach. 

Na logikę to chyba wymiary sprawdzac prawda?

Piasta tył Novatec NT-D462SB-SL 32H 142x12mm ta by pasowała do gravela? 

 

Napisano
6 godzin temu, Krziekkem napisał:

Całkowice się nie zgadzam. Dzwonek większość pieszych ignoruje w moim mieście, szczególnie na tych szerszych ścieżkach. Ale jeszcze się nie zdarzyło żeby ktoś się nie odwrócił słysząc moją piastę jak zakręcę w tył.

No i dlatego wlasnie nie chce sluchac o dzwonkach lub innych radach, chce ją poprostu wymienić i potrzebuję pomocy w jaki sposob moge dobrać piasty do mojego roweru, aby udać się do serwisu z nową piastą w celu wymiany, a nie wyjść na głupa jak kupie piaste a bedzie nie pasowała

Napisano
3 godziny temu, mkdc98 napisał:

chciałbym coś dostępnego w Polsce, żeby móc to wymienić w ciagu  tygodnia-dwoch max 

A w jaki sposob to dobierać? Ktoś podpowie? Nie znam sie totalnei na sprzęcie a tym bardziej na takich modyfikacjach. 

Na logikę to chyba wymiary sprawdzac prawda?

Piasta tył Novatec NT-D462SB-SL 32H 142x12mm ta by pasowała do gravela? 

 

Chcesz głośno,  tanio i dobrze?

Zamawiam regularnie  koozery z ali i za każdym razem docieraly w ciągu tygodnia- dwóch. W ofercie masz podany czas realizacji i dostawy.  Ofert jest masa   

Napisano
2 godziny temu, tobo napisał:

Chcesz głośno,  tanio i dobrze?

Zamawiam regularnie  koozery z ali i za każdym razem docieraly w ciągu tygodnia- dwóch. W ofercie masz podany czas realizacji i dostawy.  Ofert jest masa   

a moglbys podeslac jakas ktora by pasowala do mojego roweru? nie znam sie totalnie na tym a duzo tych parametrow xd 

2 godziny temu, tobo napisał:

Chcesz głośno,  tanio i dobrze?

Zamawiam regularnie  koozery z ali i za każdym razem docieraly w ciągu tygodnia- dwóch. W ofercie masz podany czas realizacji i dostawy.  Ofert jest masa   

regularnie czyli sie psują czy coś? Ile coś takiego wytrzyma. 

widze ze maja przeznaczenie do mtb, czyli do gravela tez wejdzie do jazdy glownie szybko po szosie/sciezkach rowerowych? 

Widzialem wlasnie filmiki na yt, bardzo mocno brzęczy haha 

Napisano

Regularnie czyli używam kilku z nich. Czy wytrzyma? Wytrzymuje 110 kilo w szybkim elektryku z 160 Nm momentu obrotowego. Bębenki kosztują stówkę, więc to tyle co nic, nawet gdyby się rozkraczył. Jeszcze żadnej używanej regularnie nie zmeliłem. 

Aliexpress -> Koozer hubs/piasty, wersja 142/12 z 32 otworami. Chyba wszystkie mają bębenki kompatybilne z kasetami szosowymi, tak podaje producent, ja nie mam tych piast w kołach szosowych, ale mają dystans umożliwający montaż kaset 10 i 11speed. 

średnicę kołnierzy mają różne zależnie od modelu, musisz patrzeć na te które są obecnie i porównać, mniej więcej, czy któryś koozer ma podobne - masz wtedy szansę na użycie tych samych szprych. 

Poza tym w Koozer official store, czyli na koncie Koozer na ali, w opisie ofert są podane wszystkie wymiary tych piast, więc mierząc obecne można sprawdzić czy szprychy podpasują czy nie.

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...