Skocz do zawartości

[4000zł] Esker 2.0 MS vs używka Aspre 2 2021


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Przymierzam się do zakupu roweru. Do tej pory jeździłem głównie po mieście na single-speed.

Potrzebuję rower na trasy 50 - 80 km / 1-2 x w tygodniu.

Głównie asfalt (80%), pozostałe jakieś leśne, utwardzone ścieżki.

Rozważam nowego Eskera 2.0 MS (około 3300 zł) lub używkę Aspre 2 z 2021 (4000 zł). W związku z tym prośba o pomoc w wyborze odpowiedniego roweru do moich potrzeb. Czy jako "nowicjusz" jeśli chodzi o gravelowy świat warto pójść w kierunku Aspre 2 czy lepiej postawić na Eskera i na start wymienić koła (znalazłem na forum, że to jakieś no name).  

Wzrost: 184 cm

Waga: 75 kg

Dzięki za pomoc !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z używanych to napęd 2x10 lub 2x11, hydrauliczne hamulce (mechaniczne tarczowe też hamują ale hydraulika jest znacznie lepsza), miejsce na opony im grubsze tym lepiej ale takie 38 minimum, sztywne osie, koła najlepiej z 24 szprychami a już super gdyby części kół miały nazwy, geometria pod ciebie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio szukałem dla siebie jakiejś uzywki do 4,5 tys. zł, mam 183 cm wzrostu (więc podobnie) i mam jeszcze kilka w obserwowanych ogłoszeniach na olx:

Kellys soot 50 gravel, rozm. L Koszalin • OLX.pl

Superior X-Road GF Gravel Pawłowo • OLX.pl

Specialized Divage E5 pełny GRX gravel Konary • OLX.pl

Marin gravel GRX 1×10 Kośmin • OLX.pl - wady: napęd 1x10, sztywna oś tylko z przodu

Specialized Diverge E5 Elite roz. 58 Ostróda • OLX.pl - wady: napęd szosowy Tiagra, choć jeśli zamierzasz jeździć 80% po asfalcie to może też być zaletą

Rower Marin Gestalt 2.5 2022, 56cm/L, na gwarancji + opony Panaracer Gdynia Śródmieście • OLX.pl - też na Tiagrze

Rower Romet Boreas 2 2022 rozmiar L 56 Sram APEX TR Bydgoszcz • OLX.pl - napęd SRAM APEX 1x11

Gravel Marin Lombard 1 GRX 2x10 Tiagra rozmiar 58 Ożarów Mazowiecki • OLX.pl

Giant Contend AR 3 M/L 56cm gravel rower szosowy road+ Sosnowiec • OLX.pl - napęd 2x9 Sora i hamulce mechaniczne

Uważam, że najlepiej chyba wypada Spec z pozycji nr 3, generalnie trzy pierwsze pozycje są warte uwagi

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...