Skocz do zawartości

[~5000zł] Merida Big.Nine 600 / SLX-Edition vs Radon Jealous AL 8.0


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Stoję przed wyborem nowego roweru do jazdy 2-3 razy w tygodniu po 25-50km. Teren raczej płaski, ale mocno zróżnicowany, dużo lasów (korzenie, kamienie), raczej omijam drogi asfaltowe. Mierzę 180cm, 85kg, wysokość kroku 84cm. Mój ostatni rower na jakim jeździłem to był Unibike Fusion 29 i ogólnie byłem zadowolony. Teraz chciałbym pojeździć trochę bardziej ambitnie, podreperować kondycję. Szukam MTB 29 cali i potrzebuję pomocy w doborze roweru pod względem geometrii ramy. Nie chcę bardzo sportowo wyciągniętej sylwetki, trochę komfortu byłoby wskazane, generalnie tak pomiędzy.

Wytypowałem 3 rowery, które wydają się być odpowienio wyposażone w swojej klasie cenowej.

 

Merida Big.Nine 600 (Rama Lite) - https://bike-alm.de/fahrraeder/mtb/merida/merida-big.nine-600-2023-schwarz-29290?c=636

Merida Big.Nine SLX-Edition (Rama TFS III) - https://bike-alm.de/fahrraeder/mtb/merida/merida-big.nine-slx-edition-2023-silber/schwarz-29280?c=636

Radon Jealous AL 8.0 - https://www.bike-discount.de/de/radon-jealous-al-8.0-2

 

W Meridzie miałbym chyba łatwiej z rozmiarem bo zamówiłbym "L", tylko która rama lepsza? W Radonie jestem miedzy 18 a 20 cali i skłaniałbym sie ku temu większemu. Poprzedni rower miałem w rozmiarze 19 cali. 

Co będzie lepszym wyborem do takiego może szybszego, rekreacyjnego jeżdżenia? W moim zasięgu są jeszcze Rockridery XC100 / XC120, ale wedlug mnie są wizualnie dyskusyjne. Dziękuję wszystkim za pomoc i pozdrawiam. 

Edytowane przez Amok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie lepszą ramą jest Big nine lite. Radon też niczego sobie. Warto jedynie byś się przymierzył czy geometria tych rowerów będzie Ci pasować, bo pozycja na Meridzie Lite i Radonie może być bardziej agresywna. To czy Ci będzie pasować to nikt nie wywróży. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, rozumiem. Meridę może znajdę gdzieś w pobliżu do przymiarki, ale Radon to już raczej typowo wysyłkowy sprzęt.

Jak na razie to Big.Nine 600 jest chyba moim faworytem: Manitou Markhor, 1x12, sztywne osie, osprzęt M6100 łącznie z hamulcami, przerzutka XT. Jedynie to ta blokada amortyzatora na kierownicy wygląda trochę dziwnie. W Radonie sprawia jakieś lepsze wrażenie. Koła Radon chyba też ma lepsze, łącznie z oponami. Osprzęt jednak minimalnie gorszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tych dwóch też brałbym Meridę. Na płaski teren/Mazowsze sprawdź tegoroczną wersję z 2x11 Cues - z tego co widzę niewiele drożej, nie sprawdzałem dokładnie różnic sprzętowych. W każdym razie napęd 1x z zębatką 32t to nie jest optymalny wybór na płaski teren. Mam taki napęd w trailowym rowerze wykorzystywanym tylko w górach/na pagórkach i przy takim zastosowaniu jest ok.

https://www.merida-bikes.com/pl-pl/bike/4085/bignine-500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też wybrałbym meride , moim zdaniem geometria jest właśnie taka jak piszesz, coś pośredniego nadaje się do startów jak i dłuższych wycieczek w razie potrzeby. Rama ładnie wykończona, fajnie zrobione inserty do linek i w razie czego możliwość zamontowania przedniej przerzutki. Korba wg nogi, zawsze można założyć zębatke 34.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...