Skocz do zawartości

[4000zł] Rower do jazdy rekreacyjnej po różnym terenie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

szukam dla siebie nowego roweru, którym będę mógł śmigać zarówno po asfalcie jak i po drogach leśnych, ale raczej po ubitych, szutrowych ścieżkach - 50/50. Rzadko wybieram się na ciężki teren, zdarza mi się to raz na ruski rok. Poza tym lubię często robić długie trasy 100-150km. Dlatego właśnie chciałbym zapytać kogoś doświadczonego co wybrać. Na oku mam Unibike Fusion na kołach 27,5. Czy taki rower będzie dobrym wyborem czy lepiej szukać dalej? Proszę o propozycję konkretnych modeli. Chciałbym aby miał bajery typu: blokada skoku amortyzatora, napęd 3x9 lub lepszy i był przede wszystkim lekki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 4K to raczej marin DSX1 - mam taki i polecam. Ten fusion ma widelec wykorzystujący dziwną prawidłowość, że taniej zrobić blokadę niż działający tłumik. Jak chcesz z widelcem to kup coś jak Canyon Pathlite 4 i wymień widelec na RS Paragon, czy coś z tej półki. Natomiast wspomniany Unibike na 150 km dróg to lekki masochizm. Blokada w najtańszych widelcach to tylko bajer, żeby było co blokować, to najpierw musi działać. Napęd 3x9 to moim zdaniem historia. 2x10 albo 1x11/12.

  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Obecnie DSX1 od DSX2 różni się tym, że ma napęd 1x11 (poprzednik miał tylko 1x9), no i hamulcami, ale to już raczej kosmetyka.  Poza tym ma fajniejszy kolor (srebrny) :icon_cool:

PS  widzę go w jednym ze sklepów za 3.9 k - DSX2 do niedawna był minimalnie droższy, a teraz XL jest za 4.2 k

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę, 3999 dałem za dsx1. 1x12 to nie tylko dodatkowy bieg, ale przede wszystkim hyperglide+, który pracuje lepiej niż hyperglide i różnica (mam oba systemy) się rzuca w oczy. DSX2 ma też inną korbę i suport z zewnętrznymi łożyskami. 
@wojtbike taki Marin to taperowana główka ramy, sztywne osie, karbonowy widelec. Ogólnie nowoczesność. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. Jeszcze w międzyczasie pojawiło się kolejne pytanie o rozmiar kół. Czy mając 172cm wzrostu mogę brać śmiało 29 cali i byłby one dla mnie lepsze? W necie zdania na ten temat są podzielone. Część, a w zasadzie większość mówi że 29 są dla osób 180cm+, a inni, że wcale nie i mam już mentlik w głowie jak jest naprawdę. Obecnie jeżdżę na starym góralu 26 cali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś wzrostu mojej żony - nie narzeka na 29”. Mniejsze koła można by polecać jakbyś chciał skakać na rowerze. Z uwagi na plany (szosy drogi) to i tak polecane koło to 28” czyli ta obręcz co 29” ale węższa opona. 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Jeżeli masz w miarę proporcjonalną budowę, to wystarczy dobrać odpowiedni rozmiar ramy.  Czasem zdarza się, że ktoś jest pomiędzy rozmiarami, albo dany model ma geometrię nieodpowiednią dla danej osoby (częściowo może się to wiązać z nietypową budową ciała) - dlatego dobrze jest się przymierzyć i przejechać.  Im większe koła, tym lepiej na dłuższych dystansach.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.03.2024 o 11:02, KrissDeValnor napisał:

Obecnie DSX1 od DSX2 różni się tym, że ma napęd 1x11 (poprzednik miał tylko 1x9)

DSX1 od początku miał 11rz a DSX2 12. Napęd 1x9 ma zwykły DSX z aluminiowym widelcem (niebieski), ten też jest dalej dostępny. 

Edytowane przez Artur85
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...