Skocz do zawartości

[hamulce shimano] Zapadające się hamulce po wymianie klocków


Rekomendowane odpowiedzi

Hej wszystkim, kupiłem nowe klocki, po tym jak do starych dostał się brud i słabo hamowały, lecz po wymianie na nowe klamka gorzej chodziła, wciąż akceptowalnie, więc jeździłem.
Umyłem rower jeszcze z 2 razy, za każdym razem już wyciągałem tarczki hamulcowe i zauważyłem, że klamka się wgniata, kupiłem więc zestaw do wymiany płynów i sam płyn.
Dzisiaj płyn wymieniłem, w tylnym hamulcu prawie go nie było, po udanej wymianie lewa klamka twarda, prawa prawie twarda, założyłem koło(myłem rower), również założyłem klocki, na czas wymiany miałem takie plastikowe z zestawu, ale po wymianie klamka miękka.
Możecie mi doradzić co się dzieje?
Coś robię źle?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem występuje tylko podczas kiedy nie ma żadnego bloczka/ klocków hamulcowych pomiędzy tłokami, podobnie było jak za pierwszym razem wymieniałem bloczki z fabrycznych na szimano, tylko odkręciłem żeby móc wyjąć od ramy, potem wygiąłem ten drucik, wymieniłem i było to samo, klamka była lżejsza.
Hamulec z przodu jak i z tyłu mają tak samo...
Da się jakoś temu zapobiec, albo sprawdzić gdzie leży problem?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz wziąłem kilka razy za klamkę na hamulcach bez klocków i zobaczyłem, że małe bąbelki szły od tłoczka, próbowałem potem tłoczki wcisnąć, ale zaraz po wciśnięciu się lekko wysuwały, da się coś zrobić, żeby tłoczki się nie wysuwały tak szybko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Daniel1945 napisał:

Po wymianie klocków na te normalne z tych plastików klamka się zapada do końca, dzisiaj spróbuję wyjąć tłoczki i je włożyć jeszcze raz, potem wszystko znowu odpowietrzę, może uda mi się nagrać.

 

19 godzin temu, Daniel1945 napisał:

Teraz wziąłem kilka razy za klamkę na hamulcach bez klocków i zobaczyłem, że małe bąbelki szły od tłoczka, próbowałem potem tłoczki wcisnąć, ale zaraz po wciśnięciu się lekko wysuwały, da się coś zrobić, żeby tłoczki się nie wysuwały tak szybko?

 

18 godzin temu, Daniel1945 napisał:

Zakładam, że uszczelka albo tłoczek/i poszedł/poszły i będą do wymiany w przyszłości, choć to tylko takie moje domysły, bardziej jestem zainteresowany opinią innych

 

15 godzin temu, Daniel1945 napisał:

Próbowałem jeszcze raz, do wymiany są oba

 

Oddaj te hamulce do serwisu, bo nie masz pojęcia co robisz. Prawdopodobnie były to w pełni sprawne hamulce.

Wyjąłeś całe tłoczki z zacisku, a potem się dziwisz że masz powietrze w układzie?

Nie rozumiem też, co masz na myśli pisząc czy tłoczki mogą się wysuwać wolniej. To jak ma niby działać hamulec?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety hamulce nie były sprawne, klamka zawsze stawała się coraz bardziej miękka za każdym razem jak wyjmowałem klocki żeby ich nie ubrudzić.
Samego tłoczka końcowo nie wyjąłem, a bąble się wydostawały, więc raczej nie moja wina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Krypto.Szosowiec napisał:

Nie rozumiem też, co masz na myśli pisząc czy tłoczki mogą się wysuwać wolniej. To jak ma niby działać hamulec?

Po odpowietrzaniu wyjąłem plastikowy tymczasowy bloczek, żeby założyć zwykłe klocki hamulcowe i przed założeniem zauważyłem, że tłoczki się wysunęły trochę i powoli coraz bardziej się wysuwały(klamka nie była wciśnięta).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej był tylko dolewany kiedy były plastikowe bloczki zamontowane, więc tłoczki nie były wysunięte, choć zobaczę jak to będzie, teraz je wyjąłem i czyszczę, może to pomoże, przynajmniej się czegoś nauczę i dowiem.

Jak macie jakieś dobre wskazówki/uwagi to również chętnie przyjmę, na pewno się kiedyś przydadzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało się, rower jest gotowy do jazdy, klamki niestety nie są tak twarde jakbym chciał, ale nie dobijają do końca, więc jest duży postęp, najpewniej brud po prostu dostał się tam to tłoczków, jak będę miał jeszcze trochę czasu i chęci, to postaram się jeszcze raz odpowietrzyć, już tak do porządku.
Choć teraz zastanawiam się nad wymianą na MT-500 podobno bardzo dobre w porównaniu do tych tańszych, ale nie wiem, 420 za tył i przód, to wciąż trochę pieniędzy.
Dzięki za komentarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...