Skocz do zawartości

[5000] MTB, gravel, cross?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Powoli nachodzą mnie chęci na wymianę mojego poczciwego unibike flash na coś lepszego. Tu pojawia się problem w co celować. Rower ma służyć zarówno na dojazdy do pracy jak i do rekreacji (trasy do 100km, w planach dłuższe, może jakieś sakwy). Do pracy wiadomo ulice i ścieżki. Rekreacyjnie ścieżki, drogi, ubite szutry, lubię zjechać w las i jakieś dziwne dróżki kiedy w głowie zaświeci się lampka "patrz, tu można wjechać, sprawdźmy to". W co w takim przypadku najlepiej celować? 

Ostatnio rzucił mi się w oczy np spec chisel za 3.5k ale słyszałem słabe opinie o sramie, który jest tam na pokładzie więc od razu pewnie by była zmiana na jakieś deore jak i kapeć na węższy. Zastanawiam się też czy amor jest mi w ogóle potrzebny czy może to jednak zbędne kg.

Z drugiej strony jest też jeszcze dostępna Merida silex 400 za 5k z wysyłką.

Może macie coś jeszcze ciekawego do polecenia w tym budżecie na taki rodzaj jazdy? Pozycja bardziej wygodna niż sportowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba zamiast tego flasha kupiłbym po prostu dobrego crossa z ramą zaprojektowaną według współczesnych standardów i z powietrznym widelcem.

Roam1, canyon pathlite, polygon heist x7

pathlite w promocji jest teraz https://www.canyon.com/pl-pl/rower-hybrydowy/rowery-trekkingowe/pathlite/pathlite-al/pathlite-6/3289.html?dwvar_3289_pv_rahmenfarbe=GN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko w tym canyonie też od razu do wywalenia heble i brak sztywnych osi.

Chisel tysiaka tańszy, a sztywne ośki. Za dodatkowego tysiaka wyrównującego cenę do canyona ogarnę wymianę wszystkiego, a będę miał świetną ramę na przyszłość.

Teraz jeszcze chodzi mi po głowie Scott scale 950 (z przodu Fox) za 4200 tylko muszę ogarnąć jaka tam najwieksza korba wejdzie.

Z drugiej strony więcej też myślę o całkowitym wywaleniu przedniego amora i wsadzenie sztywnego carboniaka. Za dużo do decydowania teraz z tymi rowerami. Kiedyś człowiek miał Wigry i więcej nie potrzebował 😂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile razy w życiu widziałeś crossa ze sztywnymi osiami? Bo ja znam tylko dwa modele, heist jakiego wyżej wymieniłem i droższy model pathlite 

Cytat

Chisel tysiaka tańszy, a sztywne ośki. Za dodatkowego tysiaka wyrównującego cenę do canyona ogarnę wymianę wszystkiego, a będę miał świetną ramę na przyszłość.

 

Teraz jeszcze chodzi mi po głowie Scott scale 950 (z przodu Fox) za 4200 tylko muszę ogarnąć jaka tam najwieksza korba wejdzie.

 

Z drugiej strony więcej też myślę o całkowitym wywaleniu przedniego amora i wsadzenie sztywnego carboniaka. Za dużo do decydowania teraz z tymi rowerami. Kiedyś człowiek miał Wigry i więcej nie potrzebował 😂

Weź ty spójrz na to z boku. Najpierw o mtb, który służy przede wszystkim do JAZDY W TRUDNYM TERENIE a później coś o sztywnym widelcu, gdzie właściwości terenowych prawie nie ma. 

Także najpierw się zdecyduj czego ty w ogóle chcesz. Bo jak na razie to cię ciągnie do sprzętu, który trochę nie pasuje do opisu użytkowania 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra. Faktycznie trochę to chaotycznie wszystko wyszło. Po prostu zastanawiam się czy jest sens pchać się z moim użytkowaniem w amor z przodu, stąd rozmyślanie nad sztywnym widelcem. Pomysł na MTB wziął się właśnie z tego, że tych sztywnych osi w crossach ze świecą szukać ale faktycznie rzecz biorąc pewnie bym nawet nie wjeżdżał w naturalne środowisko tych rowerów. Ten polygon wydaje się być naprawdę spoko opcją chociaż taki trochę ulep ze wszystkiego, trochę Shimano, trochę sunrace i korba jeszcze inna ale to w sumie części, które się w miarę szybko zużywają więc prędzej czy później i tak pójdą pod młotek.

To zostaje mi teraz tylko podjąć decyzję czy brać polygona czy pchać się jednak w gravele 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już pisałem, że kupiłem Marina DSX1.  Jestem po kolejnych dwóch terenowych wycieczkach. Na Mazowszu, ale w zaskakująco terenowych warunkach. Tam, gdzie dziś jeździłem i się świetnie bawiłem, były tylko MTB. Źle mi było na twardej drodze o ostrymi dziurami, natomiast w lesie super. Opona 45 i sztywny widelec, w połączeniu z aktywną jazdą (często na stojąco) dawała mi wielką przyjemność. Na zdjęci fragment trasy (żona na fullu).

 

IMG_0068 Średni.jpeg

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie i tak korzystam praktycznie tylko z jednej zębatki. Do tego osobiście nie widzę jakiegokolwiek sensu zakładania 3x ale to tylko moje zdanie.

W polygonie w standardzie jest zębatka 36, max wejdzie 38. Obie pozwolą jechać te 35km/h co jest w zupełności wystarczające dla takiego amatora który i tak jeździ 25/30, a przynajmniej nie muszę się zastanawiać jaką mam wrzuconą zębatkę z tyłu i czy już powinienem zmieniać przód czy jeszcze jeden bieg pojedzie bez zmiany 😅

  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głupio zrobiłeś. Zamiast siedzieć na forum i czekać aż ktoś Ci tu odpisze było brać tego scotta za 4,5 tys. Wiem o którym mówisz bo sam go kupiłem. W poniedziałek będzie. Było go brać nie czekać na opinie innych osób. Gdyby przyszedł i by Ci nie podpasowal to bez problemu byś go sprzedał z zyskiem i miał kasę na dołożenie do innego sprzętu. Płynęły by z tego dwie korzyści. Wiedział byś że nie chcesz już takiego roweru z taką geometrią i miałbyś więcej kasy na inną maszynkę. 
teraz kupisz polygona jak nie podejdzie coś będzie nie pasować to będziesz się z nim męczyć bo kto od Ciebie to kupi? A jak sprzedaż to ze stratą spora. 

  • +1 pomógł 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki z tego zysk? Taki jak z chiseli od których pęka allegro i olx przez co nawet za cenę wyjściową 3.5k nie schodzą? Silexy też ludzie ściągają na handel z Hiszpanii i nie schodzą. Do tego zapominasz chyba o ewentualnym podatku do zapłacenia, a jeśli zapomni Ci się zgłosić to do US to platformy sprzedażowe same dostarczą potrzebne informacje do skarbówki i kara przerośnie ewentualne zyski. Jak wszystkie zamówione scotty dojdą do ludzi to też nie będzie na nie zbytu na rynku. Ten interes był dobry kiedy ludzie masowo nie ściągali przecenionych rowerów do pl ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo ludzie niszczą rynek pazernością. 
kto mądry to chisela gonił i goni z 1,5k zarobkiem. 
Scottów tak dużo nie będzie. Chisel dalej dostępny. Scotta było kilka sztuk i po krzyku. 
Jeżeli nie widzisz w tym żadnego zysku to już Twój problem. 
co do części z US to w ogóle nie będę wchodził w dyskusję.

Opowiadasz i powielasz rzeczy o których nie masz zielonego pojęcia. 
 

Twoją kasa Twój rower Twoja jazda. 
Ja tylko chciałem doradzić. 

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To od razu doradz jaki rozmiar ramy Scotta na chłopa 185? S czy może M bo tylko takie były, a jednak nie mam nieproporcjonalnie krótkich kończyn względem reszty ciała. 

Ps. Chisele tak schodzą z tym zarobkiem, że cały czas wiszą ogłoszenia za 3.5k tych samych sztuk xd 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, nicniewiem94 napisał:

To od razu doradz jaki rozmiar ramy Scotta na chłopa 185? S czy może M bo tylko takie były, a jednak nie mam nieproporcjonalnie krótkich kończyn względem reszty ciała. 

Ps. Chisele tak schodzą z tym zarobkiem, że cały czas wiszą ogłoszenia za 3.5k tych samych sztuk xd 

Wiedziałeś że ramy są tylko S i M i dalej go rozważałeś… znów się gubisz jak i cały ten wątek. Już uciekam bo szkoda gadać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.03.2024 o 18:01, nicniewiem94 napisał:

Witam. Powoli nachodzą mnie chęci na wymianę mojego poczciwego unibike flash na coś lepszego. Tu pojawia się problem w co celować. Rower ma służyć zarówno na dojazdy do pracy jak i do rekreacji (trasy do 100km, w planach dłuższe, może jakieś sakwy). Do pracy wiadomo ulice i ścieżki. Rekreacyjnie ścieżki, drogi, ubite szutry, lubię zjechać w las i jakieś dziwne dróżki kiedy w głowie zaświeci się lampka "patrz, tu można wjechać, sprawdźmy to". W co w takim przypadku najlepiej celować? 

Ostatnio rzucił mi się w oczy np spec chisel za 3.5k ale słyszałem słabe opinie o sramie, który jest tam na pokładzie więc od razu pewnie by była zmiana na jakieś deore jak i kapeć na węższy. Zastanawiam się też czy amor jest mi w ogóle potrzebny czy może to jednak zbędne kg.

Z drugiej strony jest też jeszcze dostępna Merida silex 400 za 5k z wysyłką.

Może macie coś jeszcze ciekawego do polecenia w tym budżecie na taki rodzaj jazdy? Pozycja bardziej wygodna niż sportowa

gdzie jest merida za tyle? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za granicami naszego kraju gdzie wyprzedaże na poziomie nawet -50/60% są normą. Szkoda, że u nas nie potrafią tak obniżyć ceny tylko będą twierdzić, że nie ma z czego już schodzić ale mogą dorzucić bidon i pompkę 😅https://cicloscorredor.com/es/bicicletas-gravel/16632-106341-bicicleta-merida-silex-400-3304939483147.html#/3-talla-l/128-color-dorado

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...