Skocz do zawartości

[Do 5000] Szosa 105 czy Tiagra + lżejsze koła?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Przesiadam się z gravela na Clarisie 2x8. Jeżdżę trasy ~100km po górkach asfaltowych.

Szukam szosy endurance z hydrauliką do 5000zł i waham się pomiędzy tymi dwoma rowerami.

Mogę wziąć teoretycznie sense na tiagrze i za resztę budżetu wymienić koła na jakieś lżejsze i zmniejszyć masę rotująca.

Liczyłem, że rower na 105 też będzie lżejszy ale według dystrybutora masa jest taka sama.

Proszę bardziej doświadczonych kolegów o poradę :)

Czy amator taki jak dostrzeże różnice między tiagrą a 105?

https://szybkierowery.pl/produkt/sensa-romagna-disc-tiagra-2024/

https://szybkierowery.pl/produkt/sensa-romagna-disc-sle-105-2023/

Celuję w ramę 522mm [172cm / 80cm]

EDIT:

Co ciekawe w tej samej cenie jest jeszcze 105 na nowszej generacji (2x12)

https://szybkierowery.pl/produkt/sensa-romagna-disc-sle-105-2x12-2024/

Edytowane przez Gallax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popatrz dokładnie w opisach, bo szybkierowery wrzucają jakieś dziwne konfiguracje na stronę. Zdjęcie z węglowymi kołami i kokpitem, u producenta też tak ten model stoi, a i nich na alu. :)

Ja też wziąłbym lepszy napęd i polował na koła w okazyjnej cenie, ale nie przeciągał tego w nieskończoność, bo sam się właśnie po ich wymianie przekonuję, że przyzwoite koła w szosie robią mega robotę. 

Edytowane przez TheJW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@TheJW

Ciekawa uwaga. Wiarygodny jest w ogóle ten dystrybutor czy warto szukać gdzie indziej?

A w tym konkretnym przypadku, oba roczniki 2023 i 2024 są w tej samej cenie, a różnica w osprzęcie jest wyraźna - 1x11 vs 1x12. Oczywiste jest, że bardziej opłaca się ten drugi.

Jest tu gdzieś haczyk, którego nie widzę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W grudniu braliśmy od nich szosę Sensy dla mojej kobiety, wszystko w porządku, "legitny" sklep. ;) Na plus fakt, że jest z nimi bardzo dobry kontakt, zarówno telefoniczny jak i mailowy.

Weź podeślij linki do ofert które budzą Twoje wątpliwości jeden pod drugim, bo sam już się gubię w tym na co patrzę (dla znajomej też tam szukałem i dlatego). ;)

Edytowane przez TheJW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wg. specyfikacji na ich stronie to różnią się tylko grupą napędu stara vs. nowa 105 i stopniowaniem kasety. W obydwu pozagrupowa korba i te same gówniane koła. Może na stronie Sensy jest coś więcej, chociaż z tego co widziałem to oni też raczej skromne te opisy i specyfikacje tam mają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...