Skocz do zawartości

[pompka] Mała pompka "na wszelki wypadek" do kół i dampera z manometrem i wężykiem - Beto, Kross, coś jeszcze?


Rekomendowane odpowiedzi

Tak, pogrzebałem w wyszukiwarce na forum, na allegro itp. Tak, wiem, że tanie manometry (nie tylko w pompkach) pokazują "wydaje mi się, że to będzie 5 bar". Tak, mam dokładną pompkę wysokociśnieniową do amortyzatorów, podobnie jak stacjonarną do kół i to nimi ustawiam sobie wszystko precyzyjnie w domu. I tak, mimo tego jest mi potrzebna mała, przypinana do roweru pompka, która w razie awarii ogarnie i koła, i damper.

 

Ma mieć manometr, żebym wiedział przynajmniej ile mniej więcej nabijam i wężyk, bo inaczej nie dojdę do zaworków dampera. Dobrze by było, gdyby końcówka nie puszczała od razu połowy powietrza z komory powietrznej podczas odłączania, dlatego myślałem raczej o dokręcanej niż takiej klasycznej z dźwigienką - nawet jeśli będzie to rozwiązanie jedynie rezerwowe. Co prawda na ten moment wystarczy mi zakres ciśnienia do ok. 5bar, to na wszelki wypadek wolałbym mieć 7-8.

 

Trafiłem na Krossa HPG 2.0. Opinie ok, solidne mocowanie do ramy, ale nie wiem, co z tą końcówką na dźwigienkę przy wyższych ciśnieniach: https://allegro.pl/oferta/pompka-rowerowa-z-manometrem-kross-hpg-2-0-120-psi-podreczna-15030304821

 

Jest też Beto Mini CHMP-003AG - wężyk dokręcany, natomiast miałem w ręce jej wersję bez wężyka i pompowała gorzej niż Kellys za 20zł: https://allegro.pl/oferta/pompka-beto-mini-alu-chmp-003ag-manometr-v-presta-14264154541

 

Jest jeszcze coś podobnego w ludzkich pieniądzach? Niekoniecznie na allegro. Z góry dzięki za info :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to może taką pompką do kół napompujesz damper do 5-6bar ale przy odłączaniu większość wyleci, damper ma na tyle małą komorę że przy odłączaniu dużo ucieknie, zwolnisz dźwigienkę i już ucieka a jeszcze trzeba końcówkę z wentyla zdjąć, to nie ma prawa działać a nikt Ci nie powie czy ucieknie Ci 1bar czy 4bary przy odłączaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...