Skocz do zawartości

[do 4000zl] Cross jaki wybrać ?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam 

Szukam roweru do 4000 zł. Będę używał go na dojazdy do pracy, jakiś wypad poza miasto,asfalt i leśne ścieżki. Trasy raczej maksymalnie do 50-60 km. Dawno nie jeździłem. Oglądałem w sklepie Giant roam 2, Unibike Viper czy Crossfire. Sprzedawca polecał Unibike Viper tylko czy 4 tysiące to dobra cena za niego?(już po obniżce). Jest też Giant roam 1 trochę droższy tylko pytanie czy dopłacać ? Na żywo nie widziałem ale polecają też Riverside 920 z Decathlonu. Jestem amatorem ale chciałbym w tych pieniądzach kupić coś z "najlepszym" osprzętem. Mam 195 cm wzrostu i 70 kg wagi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Mihau_ napisał:

W okolicy tych 4k podstawowym elementem, na który trzeba zwrócić uwagę jest widelec, to on robi różnicę. Jeśli jest powietrzny (roam 1, 920) to warto, jeśli stalowa sprężyna nie warto 🙃

Jak zacząłem rozmawiać ze sprzedawcą i pytać go czy ten widelec sprężynowy jest dobry to zapewniał że tak że to już nie są takie tanie amortyzatory 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, chrismel napisał:

Sprzedawca powie Ci wszystko co chcesz usłyszeć żeby sprzedać rower.

Niestety to prawda. Chciałbym się przymierzyć przed zakupem ale wiele rowerów jest w sprzedaży tylko online. 

Dużo komplikacji jak kupię przez neta a coś mi nie spasuje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie będziesz się sugerował rozmiarem z tabeli producenta tylko realnymi wymiarami (długość górnej rury, stosunek stack/reach, itp.) to przymierzając podobny rower w sklepie określisz czy na rowerze o takich wymiarach będzie Ci wygodnie. W tej chwili jest sporo okazji w necie i warto z nich skorzystać bo ceny są naprawdę atrakcyjne. Jak choćby podlinkowany przeze mnie Felt.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.02.2024 o 21:57, szczupak56 napisał:

Co mu po wymiarach jak się jest zielony w rowerach? Na Twój wzrost tylko największe rozmiary. Ja mam ten sam wzrost i wybrałem Roam 1. Rower jest polecany na forum jako 1 z 2-3 najlepszych crossów. Powietrzy amortyzator, 2x10 biegów, hamulce hydrauiczne, opony 42mm, wygodna pozycja

 

Finalnie też się na niego zdecyduje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...