Skocz do zawartości

[korba] kompatybilność korby z kasetą.


Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie mam jeszcze jedno pytanie. Po co do napędu zjazdowego (sram x01 dh) który ma przerzutkę 7 biegów i kasetę również dają łańcuch 11 biegów. Jest jakiś lepszy czy co? Przykład to Santa Cruz V10 i Sender

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łańcuch na 11rz jest węższy. On nie wejdzie na kasetę 7rz.

Tabela wymiarów łańcuchów rowerowych:

Rodzaj łańcucha Szerokość zewnętrzna
12-rzędowy 5,3 mm
11-rzędowy 5,5 mm
10-rzędowy 6 mm
9-rzędowy od 6,5 do 7 mm
6-,7-,8-rzędowy 7 mm
Jednorzędowy 8,6 mm
13-rzędowy 4,9 mm

 

Ja mam korbę 9rz, łańcuch i kasetę na 8rz. Wszysto działa idealnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bob555Dziękuję za odpowiedź. A jak wezmę jakaś korbę np. shimano zee lub deore pod 11 lub 10 biegów a ja to dam na kasetę 8 biegów to bedzie działać?

@bob555jeszcze jedno pytanie. Jak łańcuch 11 biegów nie wejdzie na kasetę 7b to jak to dziala w zjazdowkach np w podanych wczesniej Santa Cruz V10 lub Senderze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Specjalnie wyciągnąłem stary jak świat ale nowy wolnobieg 7rz i zarzuciłem 11rz łańcuch, jak świat światem głównie rozchodzi się o odstęp między zębatkami na kasecie, dlatego wyższej grupy łańcuchy moszna stosować do kaset starszych grup ale nie na odwrót. 

20240219_183622.thumb.jpg.c2e97a62e7e37110e110d58aa1e88d19.jpg

 

20240219_183649.thumb.jpg.dcebc181d6a28295f74e8f8e99792c27.jpg

Pozdrow'er 😘

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tam był jakis KMC z wyższej półki i sie zastanawialem jak to działa. Czyli podsumowując @Sobek82jak wezmę, bo kolega sprzedaje kobe deore m510 i 2 ZEE

(m640 i m645), która wziąć?

 

I czy na 100% korba 11 lub 10 biegowa bedzie działać do kasety 8 biegowej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M645 jest a mój kolega sie uparł na napęd 8 biegów ewentualnie 7 z jednym blatem. Więc pytam czy na pewno będzie pasować korba 11 lub 10 biegowa do kasety 8 biegów i która z powyższych korb bedzie najlepsza i najwytrzymalsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie łańcuchy do 11rz włącznie były cieniowane tylko z zewnątrz (cieńsze blaszki, krótsze sworznie). Dlatego jest spora różnica na masie między łańcuchem 8rz a 11rz (dużo mniej stali). Łańcuchy Shimano 12rz są dodatkowo węższe również wewnątrz.

2 minuty temu, R4vd napisał:

M645 jest a mój kolega sie uparł na napęd 8 biegów ewentualnie 7 z jednym blatem. Więc pytam czy na pewno będzie pasować korba 11 lub 10 biegowa do kasety 8 biegów i która z powyższych korb bedzie najlepsza i najwytrzymalsza.

Odpowiedziano już na to pytanie w tym wątku kilkanaście razy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

To juz wiem, że korba do 11 biegów bedzie działać do kaset z mniejszą ilością biegów. Mam chyba ostatnie pytanie,bo odpowiedzi są podzielone. Lepiej użyć do korby 10 biegowej i kasety 8 biegowej łańcuch 8 czy 10 biegowy

Edytowane przez R4vd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli w rowerze z napędem 2x 8 założę 9 rzędów z tyłu i łańcuch 9rz. to nie będę musiał zmienić tarcz z przodu? Mam z zapasów nową kasetę, przerzutkę, manetkę i łańcuch Deore XT a córka kupiła rower z napędem  2 x 8 Microschift i teraz stwierdza że nie działa najlepiej - przed kupnem oczywiście wiedziała lepiej, co ja się mogę znać.

Edytowane przez PiotrWie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...