Skocz do zawartości

[Rower 20'] Wybór dla 7latka


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,
piszę z pytaniem do Was bo mam mętlik w głowie i już nie wiem co myśleć. Szukam na ten sezon roweru dla młodego (7lat, 118 wzrostu, 21kg). 1wszy problem jest taki, że syn jest tak pomiędzy 20", a 24", ale nie będę kupował roweru na przyszłość więc padło na 20" bo na ten moment jest lepsza. 2gim problemem jest budżet (+/- 2000zł). 3ci problem jest taki, że zacząłem za dużo czytać i nie wiem na co się zdecydować i prosiłbym Was o ocenę i radę.
Na ten moment podobają nam się takie rowery:

1) Orbea Rower Dziecięcy Mx 20" Team

2) Superior F.L.Y 20"

3) Trek Wahoo 20"

4) Woom 4

Zależałoby mi na tym żeby rower był jak najbardziej uniwersalny i na asfalt i do lasu. Nie ograniczam się do ww. modeli. Jeśli jest coś innego godnego polecenie w relacji cena/jakość to proszę tipy. Z góry dzięki za odpowiedź i za rady.

Pozdro.

Edytowane przez zebro18
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Maciek.B napisał:

Do jakich 24 go mierzyłeś?

Z wyżej wymienionych to obojętne bo jest to rower na najbliższe 2 miesiące.

mierzyłem go do woom'a 5 i trek i wydawało mi się, że są za duże. Młody nie sięgał do ziemi w ogóle+ czuł się niepewnie.

Czyli mówicie żeby przymierzać się bardziej do 24"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak go mierzyłeś do wooma 5 i był za duży to nie ma, co go na siłę sadzac na 24".

Wysokosc roweru to jedno, ale wraz z rozmiarem rośnie też długość.

Ja też swego czasu wymyśliłem sobie ze ominę 4 i kupilem  Wooma 5 off air. Młody palcami do ziemi sięgał ale z perspektywy czasu wiem ze rower był dla niego ogolnie za duży. Po kilku przejażdżkach zaczął podchodzić do niego niechętnie. W końcu złapał szlifa i chęć do jazdy zupełnie mu przeszła.

Skończyło się że po miesiacu był u nas Woom 4 off i frajda z jazdy wróciła.

Przejeździł na nim 2 sezony, a na 5 wsiądzie dopiero w tym roku.

 

Edytowane przez PawelW84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, HSM napisał:

Orbea - nie znalazłem wagi, choć producent ma obszerną dokumentację tech.

Internety piszą 9,07 kg.

@zebro18 sprawdzę wieczorem wzrost dzieciaków na tablicy bo wydaje mi się, że koło 20 cali to będzie zakup na pół roku. U mnie syn pomyka na 20" Cube a córka 24" Trek Wahoo. Woom'a macałem na żywo kilka razy i jego waga rzeczywiście zadziwia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są jeszcze polekie Roko Bikes. 20" https://roko.bike/pl/product/rokobike-20 jest tylko ciut cięższa niż Woom 4, a ta waga bierze się chyba z tych tarczowych hamulców. Choć z drugiej strony nie wiem, czy tarcze w takim rowerze mają sens. No i rower jest droższy niż Woom. Natomiast, jak autor rozważa już 24", to bym się zastanawiał nad 24" Roko. Inna sprawa, że mimo krótkiego horyzontu czasowego, nie zdecydowałbym się na wciskanie 24" dziecku, które jest na styk, albo ledwo, ledwo... i jednak kupił 20".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...