Skocz do zawartości

[3000zł] Fitness Felt Verza Speed 20 czy coś innego ?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Z racji zbliżającego się sezonu planuję kupić rower. Przeznaczenie to głównie asfalt (50%), ubite ścieżki rowerowe oraz ubite leśne drogi, teren płaski ( kujawsko-pomorskie).Trasy 20-30km,w weekend 100-200km. Jeździłen trochę pożyczonym rowerem krosowym I jednak amortyzator jest mi zbędny. Myślałem o gravelu lecz chyba budget  trochẹ za mały na coś wartego uwagi. Pomyślałem więc o fitnesie, i pojawił się Felt Verza Speed 20 za 2900zł

https://www.centrumrowerowe.pl/rower-fitness-felt-verza-speed-20-pd38838/

Czy rower ten jest wart zainteresowania, czy znajdzie się coś ciekawszego do 3000zł lub  wartego dołożenia "kilku złotych "?

Pozdrawiam

Edytowane przez booster321
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba będzie Ci ciężko znaleźć coś lepszego od tego Felta w tej cenie, rowery w tej cenie mają gorsze napędy (często 2x8 Claris, 2x9 Sora albo 1x10 MicroShift) i aluminiowe widelce a tu masz 2x10 Tiagrę (pierwszy porządny napęd szosowy w ofercie Shimano) i karbonowy widelec

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planowałem w zeszłym roku zakup polecanego Treka Dual Sport 2 gen 4 jednak tak jak pisałem wyżej rower krosowy skreśliłem. Nie znam się aż tak na rowerach  ale właśnie Felt mnie zainteresował ze względu na napęd. Czy reszta komponentów jest ok,  czy jednak są elementy na które początkujący nie zwraca uwagi a są słabe lub generujące niepotrzebne koszty w niedalekiej przyszłości ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiedzą Państwo w kwestii rozmiaru? Jestem na granicy 54 i 56. Mam 177 cm wzrostu i przekrok ok. 82cm.

Dodam że do tej pory jeżdżę na Krosie Pulso 2 rozmiar M. 

Felt w rozmiarze 54 wypada na nieco dłuższy. Na Krosie nie jestem w stanie ustawić wygodnej pozycji.

Merida Silex 400 w rozmiarze M poprzedniej generacji z 2023 przy Pulso jest ogromna. Na niej jeździ mi się lepiej. Ale też chyba nie jest idealnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracam z tematem,

kupiłem jednak rozmiar 54 do wzrostu 177cm. Jest minimalnie większy od Krossa Pulso, Już nie haczę butem o koło. Generalnie w porządku, górna rura mocno opada więc robi wrażenie mniejszego niż jest. Ciężko trochę sięgnąć po bidon z pionowej rury. Napęd działa bardzo sprawnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...