Skocz do zawartości

[emonda sl6] problem z rozmiarem roweru


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

temat nieciekawy mam rower emonda sl6 (zakupiony jako nowy jeszcze bez przebiegu) na dniach go odebrałem od kuriera i są wątpliwości dość duże co do rozmiaru.

nie miałem możliwości zmierzenia a cena była naprawdę dobra więc decyzja kupuje.

mam 187 wzrostu długość nogi 84 może z małym hakiem kupiłem rozmiar 58.

jednak rower "wydaje się" dość duży i są wątpliwości czy aby nie za duży. 

sklep napisał kiedy pytałem o rozmiar podając wymiary swoje że 56 będzie na mnie "za krótki" i najbardziej tym się sugerowałem dostałem nawet do niego krótszy maszt 135 mm.

ktoś ma może podobne wymiary i się wypowie??

z góry dziękuje za wszelaką pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałeś wcześniej jakąś szosę? Jeżeli nie, to nie za bardzo masz możliwość rozeznania za duży/za mały. Być może wpasowałbyś się na 56cm, ale sylwetka byłaby znacząco bardziej agresywna, 58 powinno być lepsze. Mam 187-188 cm i długie nogi, przymierzałem się kilkukrotnie do ramy 56cm z podobnymi geo i jest to zdecydowanie opcja dla świadomego użytkownika. 

Jeszcze pytanie w której perspektywie wydaje Ci się za duży, bo noga coś krótka na 187 cm wzrostu.

Jak dobra cena to może wezmę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, TheJW napisał:

Spodziewałem się raczej "wydaje się za mały", a nie za duży. ;) Rozmiar 58 na 187cm jest jak najbardziej OK, jeśli nawet nie lekko za mały...

wzrost wzrostem ale noga krótka

8 minut temu, olo850 napisał:

Miałeś wcześniej jakąś szosę? Jeżeli nie, to nie za bardzo masz możliwość rozeznania za duży/za mały. Być może wpasowałbyś się na 56cm, ale sylwetka byłaby znacząco bardziej agresywna, 58 powinno być lepsze. Mam 187-188 cm i długie nogi, przymierzałem się kilkukrotnie do ramy 56cm z podobnymi geo i jest to zdecydowanie opcja dla świadomego użytkownika. 

Jeszcze pytanie w której perspektywie wydaje Ci się za duży, bo noga coś krótka na 187 cm wzrostu.

Jak dobra cena to może wezmę :)

wiesz co miałem i mtb i szose zawsze L a to treka 58 to nie wiadomo czy to l czy to xl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma przyjętego standardu rozmiarowego pod nazwą "L", w szczególności w przypadku szosy. Jeżeli miałeś wcześniej szosę na której było w miarę ok to skorzystaj z jednej ze stron z porównaniem geo i wyciągnij wnioski czy Trek jest za mały/za duży/dobry. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj była przymiarka domowa w salonie i obniżony krótki maszt na full wniosek taki że jeśli mierzyć siodło metodą tak że wyprostowana noga i wtedy pieta na pedale to brakuje mi długości i nie dostaje jeśli mierzyć wysokość siodła wzorem długość nogi x 0,0885 to jest za wysoko z centymetr dwa
tylko nawet jeśli by kupić chyba 56 rozmiar to mi nic nie daje bo tam jest nadal długi maszt. Co robić gdzie szukać ratunku? a może ktoś zapoda lepszą metodę na ustawienie na próbe odpowiedniej wysokości siodła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro nie jest to twój pierwszy rower w życiu to chyba nie jest problemem przeniesienie wysokości z innego roweru. 

Te wszystkie wzory i różne patenty pomogą tylko laikowi ustalić jakąś wartość wyjściową jeśli nie ma o tym pojęcia. I tak trzeba testować i korygować 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeżeli nie jestem w stanie tak obniżyc siodełka na krótkim już maszcie??

Bardzo dziwny to patent i obawiam się że na mniejszej ramie też  by było nie tak gdyż różnica wysokości w rozmiarach nie jest wielka a za to maszt jest dłuższy na mniejszej ramie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...