Skocz do zawartości

[Nawigacja] Garmin Edge Explore 2 - sprzeczności


Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, keltu napisał:

W Locusie możesz sobie włączyć wybudzanie ekranu machnięciem ręki. ;)

co to za czary.... ?
Faktycznie - ciekawy ten locus.

Właśnie o tym mówię.. na telefonie mammy nieograniczone możliwości. Może warto najpierw spróbować z odpowiednimi ustawieniami telefonu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

no dobra... skoro wszystko można zrobić na garmin edge to mam OSTATNIE PYTANIE:

Taka scenka z życia zagubionego rowerzysty: 🤪
W domu przez całą noc planuję sobie wspaniałą trasę/ślad na telefonie (np koomot) o długości 100km. 
Następnego dnia garmin nawiguje mnie po moim wspaniałym śladzie, ale po przejechaniu 50km okazuje się że jednak muszę jechać inną drogą - (objazdem bo np. wycinka lasu i zakaz wjazdu... ) Zatrzymuję się i na telefonie edytuję swój ślad w aplikacji koomot, po czym Synchronizuję telefon z garminem. Na garminie wybieram nowy uaktualniony ślad i podążam do celu. Po dotarciu do celu wyłączmy nawigację garmina... Czy garmin / strava rozpozna to jako jedną aktywność? (pomimo że zmieniałem ślad do nawigacji?

 

Pytam o Garmina Edge 530 i Explore 2

Edytowane przez TurboRower_18
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@TurboRower_18 strasznie chodzisz "okrężną" drogą jak można o wiele prościej. To po pierwsze. A po drugie ile razy byś nie zmieniał koordynat w nawigacji to zawsze będzie to jeden zapisany ślad. Chyba ,że celowo w trakcie zatrzymasz zapis . Skoro tego nie uczynisz w trakcie ale tylko po starcie i końcu jazdy - zawsze to będzie jeden ślad/ jedna aktywność.

I nie zmieniasz śladu do nawigacji w twoim toku rozumowania.

Edytowane przez pecio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo jak planujesz trasę to ustawiaj w kluczowych momentach punkty. Potem już nic nie musisz robić bo Garmin przeliczy a ty zoomem odjedziesz mapę, rzucisz okiem czy wszystko jest dobrze i jedziesz. Szybciej  w locie i podczas jazdy. Garmin trzymany na smyczy będzie ładnie robił to do czego został stworzony.

Jak na starcie fizycznie włączasz rejestrację aktywności / zapis śladu to do puki fizycznie tego nie wyłączysz / nie dasz zapisz aktywność to możesz co kolwieg w trakcie robić  - zawsze będzie jedna aktywność/ jeden ślad.

Masz jakąś trudność po drodze, coś jest z drogą nie tak na zaplanowanej z góry ścieżce. Pi prostu skręcasz i jedziesz przed siebie a Garmin ma zrobić to co do niego należy. I można tak robić setki razy a i tak dotrzesz do celu.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"
Jak na starcie fizycznie włączasz rejestrację aktywności / zapis śladu to do puki fizycznie tego nie wyłączysz / nie dasz zapisz aktywność to możesz co kolwieg w trakcie robić  - zawsze będzie jedna aktywność/ jeden ślad.
"

@pecio  Czyli synchronizowanie tras z telefonem też można zrobić w trakcie rejestracji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, KSikorski napisał:

Ja się locusa z pół roku i do dziś jest to jedyna aplikacja za jaką płacę subskrypcję premium - najlepsze mapy, nieograniczone możliwości tworzenia śladów i edycji cudzych tras.

Jesteś w stanie podpowiedzieć jak obsługiwać tę apkę lub polecić jakieś poradniki? Dla mnie jest mega nieintuicyjna i korzystam z Komoot albo Naviki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

TurboRower_18Tak możesz robić synchronizację w trakcie na nowych firmware.

@pecio dotyczy tylko edge x40?

Godzinę temu, Donayo napisał:

Jesteś w stanie podpowiedzieć jak obsługiwać tę apkę lub polecić jakieś poradniki? Dla mnie jest mega nieintuicyjna i korzystam z Komoot albo Naviki.

Zasadniczo tu jest wszystko: https://docs.locusmap.app/pl/doku.php?id=main

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi się na na Garminie 530 też można załadować nową trasę w trakcie trwającej aktywności.
Widać to na filmie WstalSprzedKompa Garmin YOUTUBE  (od 2:00)

Dla mnie to bardzo ważna funkcja! Moja ostatnie wycieczki wycieczki wyglądają tak:
1. Jadę w ciekaw miejsce po zaplanowanej trasie 
2. Jeśli było fajnie to wracam tą samą trasą, albo siadam w cieniu i planuję trasę inną powrotną trasę na telefonie. I chciałbym mieć całą wyprawę jako jedną aktywność s STRAVA.

Wychodzi na to że Garmin 530 tak potrafi. Pytanie co z innymi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać ,że wreszcie poprawili największy błąd  jaki trapił Edge. I trafiło to do wszystkich nowszych serii. Baa ...poprawili nawet błąd występujący podczas rozpoczynania ładowania który powodował przerwanie i zapisanie trwającej aktywności. Teraz wreszcie jest tak jak powinno.

@TurboRower_18 jak masz na bieżąco aktualizowany to też będziesz mógł w locie robić synchronizację i wgrywać trasy. Wszak Explorer 2 to dokładnie  Edge 1030+ /1040  tylko wykastrowany z pamięci ,lepszego akumulatora i paru funkcji w sofcie.

Choć szczerze powiedziawszy nie wiem co pod strzechy trafia i kiedy oficjalnie  bo ja jadę cały czas na beta'ch i nie śledzę modeli " niżej urodzonych" 😉

 

Edytowane przez pecio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już podjąłem decyzję 🤪 Po dogłębnej analizie tematu zdecydowałem się na Garmina Edge 530 ponieważ:

+ wsparcie do live segment stravy
+ jest tańszy o 300 zł
+  ma lepszą baterie.
+ Dodatkowe opcje nawigacyjne może są lepsze w Explore 2 jednak itak wolę trasę wyznaczać na telefonie lub komputerze.
+ Prowadzenie po zaimportowanym śladzie powinno być takie same w 530 vs Explore 2.
+ Dodatkowo 530 jest ponoć szybsze..
- Jedyną zaletą Explore 2 jest trochę większy wyświetlacz.

Co ciekawe okazuje się że przez connect IQ można wgrać aplikację komoot na Garmina i nawigować przy pomocy komoot! (ma to swoje wady ale jest ciekawostką, która może się rozwinąć w czasie)

A więc nioczekiwanym zwycięzcą okazał się Garmin Edge 530 🤯

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony taka mała  dygresja  . Co jest wart pilot F-16 zdobywający wiedzę a przede wszystkim doświadczenie na forach. W pierwszym starciu od razu kaplica. Dlatego najlepiej bawić się, testować różne zachowania, dłubać przy nim aby w ferworze wycieczki wszystko sprawnie , płynnie "leciało". Aby żadna sytuacja nie była zaskoczeniem czyli abyśmy się  nie obudzili w wielkim pokoju z ręką w nocniku.

@TurboRower_18 bardzo dobry  rozsądny wybór.👍

 

Edytowane przez pecio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dzień dzisiejszy 250 zł (w polskich sklepach) różnicy. TO jakiś argument bo za 250 zł można dokupić czujnik prędkości i tętna.
Explore 2 odpada - mimo że nie trenuję strava live segments to dla mnie funkcja obowiązkowa!

NIE RUZUMIĘ TEŻ DLACZEGO EDGE 540 JEST DOKŁADNIE 2 RAZY DROŻSZY OD 530 ? To chyba przesada, bo 540 nie jest jakąś rewolucją.

Wahoo też fajne. Ale dla mnie Bolt ma za mały wyświetlacz. Roam v1 jest ok ale ma mniej opcji personalizacji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, TurboRower_18 napisał:

Wahoo też fajne. Ale dla mnie Bolt ma za mały wyświetlacz. Roam v1 jest ok ale ma mniej opcji personalizacji. 

To mnie zaciekawiłeś, bo owszem urządzenia Wahoo mają nieco odmienny profil wykorzystania/działania niż Garminy. To na pewno nie są komputerki, które należy traktować jako "mapnik" do przeglądania na nich okolicy (Roam v1 nie pozwala nawet przesuwać mapy, a jedynie ją powiększać/zmniejszać). Zresztą w mojej opinii żaden ręczny (turystyczny), czy rowerowy GPS nie jest najlepszy w tej roli - włączając w to garminy. One mają prowadzić po wyznaczonej (do POI lub adresu lub współrzędnych) trasie, albo zrobionej gdzie indziej i wgranej w nie trasie, a rozejrzeć się po okolicy i zdecydować, gdzie jechać to najlepiej na ekranie współczesnego telefonu... 

Natomiast w żadnym razie nie nazwałbym urządzeń od Wahoo mało personalizowanymi... Toż to się ustawia pod siebie chyba szybciej i prościej od garmina, bo wszystko wyklikujesz z poziomu wygodnego interfejsu w telefonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.02.2024 o 13:22, pecio napisał:

20240205_131606.thumb.jpg.742235cd99cd5df27a8c68634659d031.jpg20240205_113334.thumb.jpg.355f0766bc9f2586559f49709aa60dab.jpg

Co można  robić z Edge ? Praktycznie wszystko. Banalnie proste dla początkujących jak obiecałem wczoraj.

Hej

 

Podziel się tą wiedzą. Gdzie takie bajery się ustawia? 

Są jakieś dedykowane grupy dyskusyjne / fora ?
 

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...