Skocz do zawartości

[wahoo kickr v5] brak pomiaru mocy, kadencji i predkosci


Rekomendowane odpowiedzi

Hej, mam problem z trenazerem wahoo kickr v5, do wczoraj wszystko dzialalo. Wczoraj po uruchomieniu zwift i wlaczeniu trasy nie pokazuje wcale pomiaru mocy, kadencji i predkosci.

Czasem cos zalapie ale blednie, jade ponad 30 km/h a pokazuje np 4 km/h.

Zaktualizowalem oprogramowanie wahoo, zainstalowalem na nowo aplikacje itd. i bez skutku.

Rowniez po uruchomieniu aplikacje wahoo i rozpoczeciu jazdy pomiary sa podobne jak na zwift.

Nie mam pomyslu co moze byc przyczyna.  Przychodzi mi juz tylko na mysl jakas fizyczna usterka trenazera.

Bede wdzieczny za pomoc .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zacznijmy od początku. Co masz sparowane z czym ( komputer, telefon itp)  , jakie czujniki i w jakich protokołach . I czy to działa równocześnie ? Co odbiera sygnał w komputerze ( karta BT, dedykowany ANT+ po USB  ,może adapter  sieciowy??)

Edytowane przez pecio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.01.2024 o 13:15, pecio napisał:

To zacznijmy od początku. Co masz sparowane z czym ( komputer, telefon itp)  , jakie czujniki i w jakich protokołach . I czy to działa równocześnie ? Co odbiera sygnał w komputerze ( karta BT, dedykowany ANT+ po USB  ,może adapter  sieciowy??)

Trenażer z telefonem , wszystko przez bluetooth. Wszystko się niby łączy (wszystkie czujniki na zwifcie) ale podczas jazdy pokazuje wszystko abo 0 albo 3 km/h.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na usterkę techniczną po stronie trenażera. Jak rozumiem łączysz się tylko przez telefon, a dalej przez Apple TV? Jak masz komputer z BT albo inny telefon to możesz spróbować czy na innym "odbiorniku" jest to samo. Jeśli tak, to winny "nadajnik" czyli trenażer...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz w telefonie Ant+ ? Bluetooth  nie obsługuje równocześnie paru czujników. Jak masz to wymuś ten standardd komunikacji jak nie to kup zewnętrznego dongla Ant+  i do portu otg USB w telefonie

Jak to nic nie da to masz uwaloną elektronikę w trenażerze

Edytowane przez pecio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój licznik bierze sygnał BT z:

- trenażera (moc),

- czujnika kadencji/prędkości,

- pasa na klatkę.

Dzisiaj jeździłem na zewnątrz i rozdzieliłem sygnał BT z pasa na dwa urządzenia - licznik i telefon.

Koledze też wcześniej działało i nagle przestało, więc pewnie coś zdechło w trenażerze...

 

 

@pecio

Ten BLE nie jest taki zły:

Screenshot_20240128-172554.thumb.png.cef30f6c9eadb8b6598ad842cc7dab77.png

Ten konkretny czujnik obsłuży na pewno urządzenia: 2 po BT albo BT i ANT+.

Trzech nie próbowałem ale sprawdzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem, pociągnie na raz 2 połączenia BT i trzecie na ANT+. 

U Kolegi pewnie coś się rozkraczyło w trenażerze niestety. Ale sprawdziłbym na innym odbiorniku - komputer, może telefon na Androidzie - może jakaś aktualizacja jabola coś wysypała?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...